reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Witam się z Wami o poranku:)
Godzina 02:53... oczy jak 5zl. Głód Że Zbiera się na wymioty i tak oto siedzę przed telewizorem jedząc już drugi Posiłek… szok
Pamiętam siebie w pierwszej ciąży , w pierwszym trymestrze [emoji854][emoji854][emoji854]. Z tydzień temu miałam to samo uczucie , ale przetrwałam.


Jakie plany na dziś ? Ja mam zamiar zrobić tone krokietów na obiad. Oczywiście dla kilku rodzin :)
 
reklama
Pamiętam siebie w pierwszej ciąży , w pierwszym trymestrze [emoji854][emoji854][emoji854]. Z tydzień temu miałam to samo uczucie , ale przetrwałam.


Jakie plany na dziś ? Ja mam zamiar zrobić tone krokietów na obiad. Oczywiście dla kilku rodzin :)
[emoji23][emoji23][emoji23] Widzę że jeśli chodzi o menu, to majóweczki mają podobny gust[emoji12] Też ostatnio robiłam pierogi, tylko u mnie ruskie i z kaszą. Dwa dni temu krokiety z kapustą i grzybami, a teraz chodzi za mną bigooos [emoji85]

@Dmalw i @luna91 gratuluję udanych wizyt [emoji123][emoji8]

Witam nową mamusię[emoji6] Ale nas już dużo [emoji44] Powiem Wam, że czasem się gubię. Zanim zdążę na coś odpisać, już przewija się inny wątek [emoji85]

Miłego dnia[emoji8]

Kto dzisiaj wizytuje?
 
Dzień dobry wszystkim [emoji4]
Gratuluję udanych wizyt! Aż się ciepło na serduszku robi od dobrych wieści [emoji3590]
Wczoraj miałam pobieraną krew na test PAPP-A, a dzisiaj już byłam na pobieraniu krwi na badania i na szczęście trafiłam na taką super pielęgniarkę, że udało mi się to przeżyć [emoji1]
Dzisiaj o 19:15 wizytuję to mam nadzieję, że podzielę się z wami dobrymi wieściami [emoji4]
Miłego dnia wszystkim [emoji3590]
 
Dzień dobry.
Wczoraj miałam taki dzień, że lepiej nie mówić. Co się napłakałam i nadenerwowałam to moje. Więc .. noc także do D..y bo się budziłam co chwile spocona i zlękniona. Mam nadzieje, że fasolka ma się dobrze bo nawet zapaliłam ze dwa papierosy wczoraj :(

Gratuluje udanych wizyt wszystkim mamusiom! Cieszę się, że dobrze się macie :D Tym, które z Was wizytują dzisiaj powodzenia! 3mam kciuki :)

No i oczywiście witam nowe mamusie :D Serio nas jest tutaj już tyle, że ciężko się połapać. Jak mi się uda założę wątek odnośnie terminów porodów i podstawowych informacji żeby się nie gubić :) Bo pogubić to już się powoli można :D
 
Cześć dziewczyny! Wczoraj miałam wręcz idealny dzień, zero mdłości, senności, zmęczenia, bólu, no nic! Aż byłam w szoku ;) jutro idę na pobranie krwi do testów papp-a, w środę usg... jeszcze się nie stresuje ale wiem ze z pewnością zacznę
 
Chyba zrobie też krokiety z kapustą i pieczarkami bo mi farsz od pierogów został a smaka zrobiliście.
Ja pierogi czy kopytka to robie hurtem. I mroże zawsze potem jest na 1-2 obiady.


Do 16:40 chyba zwariuje. Jeszcze chwilami dziś cos mnie kuje podbrzusze. A w nocy złapało to się przeraziłam lecz szybko puściło.


Ktos wczesniej pisał o infekcji drog moczowych polecam kilka herbat gorzkich żurawinowych dziennie wypić. Mi już objawowo minęło. I działa zapobiegawczo dodatkowo. Tylko seksu nie mogę bo wracają objawy. I mój niezadowolony z tego powodu.
 

Założyłam temat odnośnie terminów porodów. Wpisujcie się to łatwiej będzie nam się zorientować kiedy która rodzi :)
 
Ostatnia edycja:
Ja swoją wizytę mam dopiero we wtorek i już się denerwuję ;) Tak długo jeszcze mi się w tej ciąży nie zdarzyło czekać na usg (miałam już 5, ze względu na torbiel!). A tu torbiel zniknęła, i trzy tygodnie oczekiwania na badanie... Ostatnie dwa dni mniej boli mnie brzuch od rozciągania ale dostałam w tym tygodniu takich mdłości że aż mi słabo :( No masakra to jest, szczególnie w pracy...
Pytanie mam do tych co im bakterie w moczu wyszły - to jest jakieś rozszerzone badanie moczu czy jak? Bo ja miałam zlecone tylko standardowe i tam nic o bakteriach ani słowa... Nie wiem czy mam lekarza przycisnąć czy co. Glukozy na czczo też nie zlecił. A tak wszystkie badania chyba mam w normie, żelazo na granicy ale jeszcze w normie.
Co do prenatalnych to ta wizyta to będzie 11t2d więc za wcześnie, za samą wizytę ze standardowym usg lekarz kasuje 250, ciekawa jestem ile krzyknie za pappa/usg prenatalne. Najwyżej zrobię u niego samo usg i poproszę o skierowanie na pappa i zrobię za darmo na NFZ, bo w moim wieku jest już od dawna za darmo.
Stresuję się tymi prenatalnymi. I wizytą, czy w ogóle wszystko jest ok. Wracają mi wspomnienia z poprzedniej ciąży i ciężko mi na duszy :( Chciałabym żeby już była wiosna...
 
Ja swoją wizytę mam dopiero we wtorek i już się denerwuję ;) Tak długo jeszcze mi się w tej ciąży nie zdarzyło czekać na usg (miałam już 5, ze względu na torbiel!). A tu torbiel zniknęła, i trzy tygodnie oczekiwania na badanie... Ostatnie dwa dni mniej boli mnie brzuch od rozciągania ale dostałam w tym tygodniu takich mdłości że aż mi słabo :( No masakra to jest, szczególnie w pracy...
Pytanie mam do tych co im bakterie w moczu wyszły - to jest jakieś rozszerzone badanie moczu czy jak? Bo ja miałam zlecone tylko standardowe i tam nic o bakteriach ani słowa... Nie wiem czy mam lekarza przycisnąć czy co. Glukozy na czczo też nie zlecił. A tak wszystkie badania chyba mam w normie, żelazo na granicy ale jeszcze w normie.
Co do prenatalnych to ta wizyta to będzie 11t2d więc za wcześnie, za samą wizytę ze standardowym usg lekarz kasuje 250, ciekawa jestem ile krzyknie za pappa/usg prenatalne. Najwyżej zrobię u niego samo usg i poproszę o skierowanie na pappa i zrobię za darmo na NFZ, bo w moim wieku jest już od dawna za darmo.
Stresuję się tymi prenatalnymi. I wizytą, czy w ogóle wszystko jest ok. Wracają mi wspomnienia z poprzedniej ciąży i ciężko mi na duszy :( Chciałabym żeby już była wiosna...
Co do badań moczu to w ogolnym badaniu moczu wykaże. Jeśli lekarz nic nie mówił to jest dobrze. Ale mimo to jak piecze to lepiej zapobiegać. W aptece moli mówiła ze furaginy w ciąży się nie używa tylko antybiotyk.
Ja zapobiegam herbatką.
 
reklama
Do góry