reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majóweczki 2020

reklama
A kupujecie/macie jakies karuzele grajace? Pozytywki ? Moze taka melodyjka byla by przyjemną dla dziecka ? [emoji846]

Mamy na łóżeczku z projektorem i melodiami i szumami 0+ (włącza się tez przy płaczu dziecka). Przy poprzednich tez mieliśmy i czasem włączaliśmy, ale bliżej tak 3 m-ca dziecko zaczyna zwracać uwagę [emoji6]
Chicco MagicStars. No i w zestawie do łóżeczka turystycznego (które będzie na dole) tez była.
 
Ten różowy czy szary? Obydwa piękne! [emoji7] nasz już złożony. Są naprawdę solidnie wykonane, zastanawiałam się, ale decyzja dobrze podjęta. A karty z kocykiem? [emoji848] bo ja taki kocyk kupiłam i tam są sznureczki do zaznaczania dni/tygodni/miesięcy/lat. Ja wanienkę mam po synku, bo była super, wiec nawet nie patrzyłam za nowa i nie wiem jak wyglada przewijak z wanienka [emoji848]
Ten różowy jednak 2w1, mam po synku Joie spacerówke szara to będzie na zmianę na brzydsze dni czy na zimę. A dobrze się składa od maja do października ciepło to w takim rozu będę wozić później na pół roku na szarego joie się przerzuce, a na wiosnę wyciągnę różowego cybexa 😍😍😍🙈
( ale ostatnio mam takie myśli, co ja zrobię jak się chłopak urodzi 🤣🤣🤣)

Kocyk tez fajna sprawa do zdjęć 😁 wklejam wanienke z przewijakiem i te karty do zdj. Screenshot_20200413-195351_Chrome.jpgScreenshot_20200413-195735_Chrome.jpg
 
Ten różowy jednak 2w1, mam po synku Joie spacerówke szara to będzie na zmianę na brzydsze dni czy na zimę. A dobrze się składa od maja do października ciepło to w takim rozu będę wozić później na pół roku na szarego joie się przerzuce, a na wiosnę wyciągnę różowego cybexa [emoji7][emoji7][emoji7][emoji85]
( ale ostatnio mam takie myśli, co ja zrobię jak się chłopak urodzi 🤣🤣🤣)

Kocyk tez fajna sprawa do zdjęć [emoji16] wklejam wanienke z przewijakiem i te karty do zdj. Zobacz załącznik 1105985Zobacz załącznik 1105986

Będzie Blanka [emoji1307][emoji846] No my ten cybex priam 2.0 spring bloosom dark kupiliśmy, ale 4w1 z fotelikiem i baza odrazu, bo fotelik już mieliśmy „za stary”. Rewelacyjny, już bym nim pojeździła [emoji23] Wanienka super, poręczne wszystko. I karty tez fajne, nie widziałam ich wcześniej 🤷🏼‍♀️
 
Będzie Blanka [emoji1307][emoji846] No my ten cybex priam 2.0 spring bloosom dark kupiliśmy, ale 4w1 z fotelikiem i baza odrazu, bo fotelik już mieliśmy „za stary”. Rewelacyjny, już bym nim pojeździła [emoji23] Wanienka super, poręczne wszystko. I karty tez fajne, nie widziałam ich wcześniej 🤷🏼‍♀️
Tez bylam chora na ten wozek co Ty, ale musiałam być praktyczna mieszkamy na wzgórzu, widoki mam cudowne na Wiedeń, ale nie mam drogi dojazdowej pod blok tylko schody , coś za cos 🤷🏼‍♀️ a ten Priam ciężki jak cholera byl dla mnie i rozum wygral z sercem nie będę go dźwigać 😁
 
Tez bylam chora na ten wozek co Ty, ale musiałam być praktyczna mieszkamy na wzgórzu, widoki mam cudowne na Wiedeń, ale nie mam drogi dojazdowej pod blok tylko schody , coś za cos 🤷🏼‍♀️ a ten Priam ciężki jak cholera byl dla mnie i rozum wygral z sercem nie będę go dźwigać [emoji16]

Ciężki? [emoji848] mnie wydaje się lekki, No chyba, ze tamten akurat jest lżejszy. Cięższy na pewno jest ten e-priam, idealny właśnie na górki i góry. Ale ten jestem w stanie podnieść bez problemu.
 
Ciężki? [emoji848] mnie wydaje się lekki, No chyba, ze tamten akurat jest lżejszy. Cięższy na pewno jest ten e-priam, idealny właśnie na górki i góry. Ale ten jestem w stanie podnieść bez problemu.
Jest prawie 3 kg cięższy od tamtego co ja mam kupić , Twoj ma 13kg z gadola , do tego 4 kg dziecko , ze 2kg torba do wózka , jakies zakupy zawsze w koszu , 3letnie dziecko obok i 2x po 10 schodów to dla mnie za duuuzo 😁🤣🤣🤣🙈 dlatego mieliśmy zmieniać mieszkanie bo z tymi schodami to dramat, ale nasza agencja narazie zawiesiła działalność przez wirusa , a mieliśmy 20 marca podpisywać umowe z nimi 🥴🤪
 
Jest prawie 3 kg cięższy od tamtego co ja mam kupić , Twoj ma 13kg z gadola , do tego 4 kg dziecko , ze 2kg torba do wózka , jakies zakupy zawsze w koszu , 3letnie dziecko obok i 2x po 10 schodów to dla mnie za duuuzo [emoji16]🤣🤣🤣[emoji85] dlatego mieliśmy zmieniać mieszkanie bo z tymi schodami to dramat, ale nasza agencja narazie zawiesiła działalność przez wirusa , a mieliśmy 20 marca podpisywać umowe z nimi 🥴🤪

A No nie, to rzeczywiście. Ja zakupów w dodatku w koszu nie nosze, bo do sklepu muszę jechać ok 10 km, wiec autem [emoji28] jedynie w torbie trzymamy przybory kosmetyczne, na spacer do miasta pakujemy wózek do bagażnika, jedziemy do miasta i tam jazda [emoji23] a u siebie na wsi, to za wiele nie pochodzę, wole spakować się w miasto. No i schodów do domu nie mamy, a to już duże odciążenie, wiec rozumiem, ze te 3 plus, to już dużo. A z mieszkaniem to w Austrii pewnie niedługo ruszyć będzie można, bo tak jakoś to u Was idzie [emoji1377]
 
reklama
Dziewczyny bardzo dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Chciałam napisać zaraz po przyjęciu na oddział ale nie miałam internetu i w sumie czasu 😋

Przyjęli mnie o 19.00 zrobili ktg - brak akcji skurczowej ale rozwarcie na 2 cm 😳 więc stwierdzili ze zrobią cesarkę od razu bo jak się zacznie coś rozkręcać to o 3.00 w nocy się im nie będzie chciało 😂

Byłam przerażona ale też szczęśliwa że tak szybko będę to mieć za sobą.

O 21.15 moja córka przyszła na świat 😍
Jest piękna i zdrowa
53 cm waga 3200 10pkt
Nie mogłam od niej oderwać wzroku.

Sama operacja faktycznie nie taka straszna mimo że po stole tam skakałam prawie tak mnie trzepało że stresu.
Anestezjolog mówił co robią a ja miałam wrażenie że po 1 minucie ja wyjęli. Poczulam taka ulgę w brzuchu.. I usłyszałam płacz 😁
Oczyścili jej nosek pokazli ją na szybko i zabrali na badanie które cały czas widziałam.
Potem podali mi ją pod buzię mogłam wycałować od razu przestała płakać 😍
Potem znów zabrali ubrali i leżała w łóżeczku obok i patrzyła na mnie bez płaczu taka grzeczna. Skończyli operacje i dali mi ją do łóżka. Położna zrobiła zdjęcia i nagrała film :)

Próbowała mi ją później przystawiać do cyca ale ja nie dałam rady się obrucic.. Wiadomo nogi jak skala a mam mały bust i tak na płasko nam to nie szło. Potem jak było trochę lepiej to ona wolała spać 😂
Będziemy próbować jeszcze.

Po północy zabrali ją na odział noworodków na noc.. Z jednej strony chciałam ja mieć obok ale wiedziałam że przecież sobie nie poradzę bez czucia itd.

Kazali mi się wyspać.
Pisząc to jest 2.30 i zaczynam odczowac ból w okolicy brzucha nie wiem czy to rana czy macica ale mam tabletki jak coś.
Wcześniej dostałam morfinę.
Wstawanie po sniadaniu ponoć.
Zasnąć z tych emocji nie mogę

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak sprawnie to poszło i jak personel się mną zajął. Panie naprawdę przekochane.
Pracują niektóre po 24h.. Szacunek.
Leżę na sali sama na razie.

Nie wiem czy to ma jakiś ład i skład co napisałam ale staralalam się 😁
Odezwę się jeszcze
 
Do góry