reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Dziewczyny a co z laktatorem? Czy to konieczność? A jeśli tak to jakiej firmy polecacie? 🤔 oglądałam firmy Medela bo ponoć jest mega dobry ale to koszt 400zl i zastanawiam się czy mi się wogole przyda.
Zapytaj sie w szpitalu swoim czy nie masz możliwość i wypożyczenia, ja tak wypożyczyłam na 5 miesięcy bodajże. Medela symphony na dwie butelki mialam , super sprawa mega oszczedza czas.
 
reklama
Ja się dziś umówiłam na usg 3 trymestru na 23 marca :) to będzie już tuż tuż 😁

Byłam dziś na badaniach i powiem Wam, że dawno nie miałam tak dobrych wyników. Glukoza 83 (a jakoś ostatnio ciężko trzymać mi dietę...), hemoglobina nareszcie 11,3, więc żelazo w końcu działa. Mam niskie TSH (0,31), jednak nadal w normie. Teraz w czwartek idę do ginekologa (zawsze po badaniach mam wizytę celem omówienia wyników), w piątek wizyta u diabetologa, 3 marca endokrynolog. Śmieje się, że na w sumie co dwa tygodnie mam jakieś wizyty. 🤣

Właśnie zaczynam też myśleć o wyprawce, też myślę, że podkłady, podpaski na połóg, kosmetyczne sprawy znajdę taniej w necie. Ubranka raczej od znajomych, a jeśli kupować, to chce osobiście. 😊
Laktator chciałabym Philipsa, jest w zestawie z butelka i anatomicznym smoczkiem, a myślę, że się przyda (ale o nim pomyślę bliżej porodu). Pieluszki wielorazowe chce zacząć zamawiać po usg 3 trymestru, by mieć przygotowane na początek dla noworodka.

Nie wiem jak u Was, ale we Wrocławiu właśnie przechodzi 3 fala ulewy.... Strasznie dziś jest.
 
Co do kosmetyków i tych innych rzeczy co kupić bo ja bladego pojęcia nie mam 🙄 a nie chce niczego pominąć a znów też nie kupić niczego za dużo
 
Ja się dziś umówiłam na usg 3 trymestru na 23 marca :) to będzie już tuż tuż 😁

Byłam dziś na badaniach i powiem Wam, że dawno nie miałam tak dobrych wyników. Glukoza 83 (a jakoś ostatnio ciężko trzymać mi dietę...), hemoglobina nareszcie 11,3, więc żelazo w końcu działa. Mam niskie TSH (0,31), jednak nadal w normie. Teraz w czwartek idę do ginekologa (zawsze po badaniach mam wizytę celem omówienia wyników), w piątek wizyta u diabetologa, 3 marca endokrynolog. Śmieje się, że na w sumie co dwa tygodnie mam jakieś wizyty. 🤣

Właśnie zaczynam też myśleć o wyprawce, też myślę, że podkłady, podpaski na połóg, kosmetyczne sprawy znajdę taniej w necie. Ubranka raczej od znajomych, a jeśli kupować, to chce osobiście. 😊
Laktator chciałabym Philipsa, jest w zestawie z butelka i anatomicznym smoczkiem, a myślę, że się przyda (ale o nim pomyślę bliżej porodu). Pieluszki wielorazowe chce zacząć zamawiać po usg 3 trymestru, by mieć przygotowane na początek dla noworodka.

Nie wiem jak u Was, ale we Wrocławiu właśnie przechodzi 3 fala ulewy.... Strasznie dziś jest.
Ja mam 3 USG 26 lutego i siedzę jak na szpilkach 🙄 obiecałam sobie że jak wyjdzie wszystko dobrze z tymi miedniczkami nerkowymi i wszystko inne będzie dobrze zacznę że spokojna głowa kupować resztę rzeczy ....a co do lekarzy to u mnie też wizyta za wizyta i niedługo do okulisty żeby sprawdzić czy mogę naturalnie czy cesarka ? Choć u mnie cesarka może też być bo mam nisko łożysko 🙄
 
Widzę, że już szalejecie z wyprawką 😜
Ja póki co mam trochę używanych ciuszków, jakie udało mi się upolować z drugiej ręki , a w piątek zamówiłam pieluszki wielorazowe. Kosmetyki będę kupować w kwietniu, chyba że będzie trzeba wcześniej 😜

Po wizycie właśnie jestem i dostałam szlaban na wszelką aktywność przez najbliższe 3 tygodnie.

Pamiętacie, jak 4 tygodnie temu się cieszyłam, że moja szyjka ma 49, 5 mm? To już nie ma. Aktualnie 30 mm. Lekarz powiedział, że jest to dolna granica , ale ze względu na to, że tak dużo się skróciła w tak krótkim czasie i miewam bóle podbrzusza, to lepiej dmuchać na zimno. Luteina dopochwowo i polegiwanie. Zero sprzątania, stanie przy garach, zakupów, wyjazdów...

Umrę z nudów ☹️ Mam przyspieszoną kolejną wizytę o tydzień podczas której dostanę profilaktycznie immunoglobulinę - póki co konfliktu serologicznego nie ma. Reszta wyników też dobra 😁

Nie ukrywam, że po wizycie z nerwów się popłakałam, ale wystarczyło ramię męża i wróciłam do normy.

Tak że zacznę chyba robić na drutach 😂
 
Ja właśnie poprosiłam męża aby przywiózł ubranka od kuzynostwa. Były na strychu. Ale niestety moje obawy się potwierdziły i nie ma nic na 0-3. Wszystko od 3 miesiąca. Więc potem będę miała dobrze. A teraz muszę po innych kuzynkach szukać ;) A wyprawkę zaczynam robić dopiero teraz. Jakieś tam apteczne rzeczy zamówiłam.
Ubranek mam 4 sztuki ;) 🙈 więc szaleństwo. Nie.mam dostawki ani łóżeczka ani wanienki ani przewijaka ani wozka ;) także nie czuje się jakbym zaczęła szaleństwo zakupowe 🙂
 
Widzę, że już szalejecie z wyprawką 😜
Ja póki co mam trochę używanych ciuszków, jakie udało mi się upolować z drugiej ręki , a w piątek zamówiłam pieluszki wielorazowe. Kosmetyki będę kupować w kwietniu, chyba że będzie trzeba wcześniej 😜

Po wizycie właśnie jestem i dostałam szlaban na wszelką aktywność przez najbliższe 3 tygodnie.

Pamiętacie, jak 4 tygodnie temu się cieszyłam, że moja szyjka ma 49, 5 mm? To już nie ma. Aktualnie 30 mm. Lekarz powiedział, że jest to dolna granica , ale ze względu na to, że tak dużo się skróciła w tak krótkim czasie i miewam bóle podbrzusza, to lepiej dmuchać na zimno. Luteina dopochwowo i polegiwanie. Zero sprzątania, stanie przy garach, zakupów, wyjazdów...

Umrę z nudów ☹ Mam przyspieszoną kolejną wizytę o tydzień podczas której dostanę profilaktycznie immunoglobulinę - póki co konfliktu serologicznego nie ma. Reszta wyników też dobra 😁

Nie ukrywam, że po wizycie z nerwów się popłakałam, ale wystarczyło ramię męża i wróciłam do normy.

Tak że zacznę chyba robić na drutach 😂
Piona, też leżę. Właściwie to z szyjką 2,7 nie dostałam żadnych zakazów ani leków ale nauczona poprzednią ciążą pracowałam tylko 3dni w tygodniu a poza tym leżę. Na l4 wybrałam się samowolnie w zeszły czwartek jak zamknęłam wszystkie tematy. Już mnie wszystko od tego leżenia boli. Jutro wizyta i zobaczę co się stało przez ostatnie 3 tygodnìe i co dalej.
 
Pozniej zalowalam bo nie miałam tej przyjemności wybierać i przebierać w sklepach.
Teraz robię pol na pół, ubranka, pieluszki, kocyki , zabawki czy dekoracje i wózek kupuje w sklepie stacjonarnym i mam mega radoche takie odstresowanie się mi robi dobrze. A reszte zamówię przez internet .
pierwsze co robię jak wejdę do jakiegokolwiek sklepu to idę na dział dziecięcy 🥰
ale obiecałam sobie że ubranek już nie kupuję 😂
 
Widzę, że już szalejecie z wyprawką 😜
Ja póki co mam trochę używanych ciuszków, jakie udało mi się upolować z drugiej ręki , a w piątek zamówiłam pieluszki wielorazowe. Kosmetyki będę kupować w kwietniu, chyba że będzie trzeba wcześniej 😜

Po wizycie właśnie jestem i dostałam szlaban na wszelką aktywność przez najbliższe 3 tygodnie.

Pamiętacie, jak 4 tygodnie temu się cieszyłam, że moja szyjka ma 49, 5 mm? To już nie ma. Aktualnie 30 mm. Lekarz powiedział, że jest to dolna granica , ale ze względu na to, że tak dużo się skróciła w tak krótkim czasie i miewam bóle podbrzusza, to lepiej dmuchać na zimno. Luteina dopochwowo i polegiwanie. Zero sprzątania, stanie przy garach, zakupów, wyjazdów...

Umrę z nudów ☹️ Mam przyspieszoną kolejną wizytę o tydzień podczas której dostanę profilaktycznie immunoglobulinę - póki co konfliktu serologicznego nie ma. Reszta wyników też dobra 😁

Nie ukrywam, że po wizycie z nerwów się popłakałam, ale wystarczyło ramię męża i wróciłam do normy.

Tak że zacznę chyba robić na drutach 😂
Który dokładnie tydzień u Ciebie?

Mnie każde bóle podbrzusza niepokoją, zawsze się boję o tą szyjkę..

Leż, odpoczywaj, dasz radę :) seriali Ci dostatek ;)
 
reklama
Do góry