reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Z tego co czytałam to wysokie ryzyko jest od 1:300 i wtedy zalecają amiopunkcje. Ja miałam 1:104 A potem po powtorzonych badaniach prenatalnych 12t4d i teście papa mam skorygowania na 1:4 800 i już nikt nie wspomniał o badaniach. Pamiętaj że to statystyka. Nikt nie da Ci 100%pewności;* wynik i masz dobre więc teraz trzeba się cieszyć ciąża ile się da ;)
Ja zaczęłam 23t2d i w sumie to jestem wykończona dzisiaj. Marzy mi się już Malutka mieć u siebie. A tak to boję jakiegokolwoek bólu bo mam wrażenie że jej się krzywda dzieje. ;)
Ja mam to samo chciałabym mieć już swojego synka przy sobie i żeby okazało się że jest zdrowy i Wogole 😊 ja znów panikuje bo mało wyczuwam jego ruchy bardzo rzadko i jak coś to bardzo delikatnie
 
reklama
Z tego co czytałam to wysokie ryzyko jest od 1:300 i wtedy zalecają amiopunkcje. Ja miałam 1:104 A potem po powtorzonych badaniach prenatalnych 12t4d i teście papa mam skorygowania na 1:4 800 i już nikt nie wspomniał o badaniach. Pamiętaj że to statystyka. Nikt nie da Ci 100%pewności;* wynik i masz dobre więc teraz trzeba się cieszyć ciąża ile się da ;)
Ja zaczęłam 23t2d i w sumie to jestem wykończona dzisiaj. Marzy mi się już Malutka mieć u siebie. A tak to boję jakiegokolwoek bólu bo mam wrażenie że jej się krzywda dzieje. ;)
Oj ja tez chciałabym być juz po porodzie i mieć bobasa przy sobie... A tu jeszcze troszkę trzeba poczekać...
 
U mnie dzisiaj w brzuszku cisza i spokój. Cały dzień były jakieś szturchnięcia ale bez szaleństwa. Kurcze już przyzwyczaiłam się że kopie jak szalone i trochę mnie to stresuje. Macie takie dni ciszy?
 
U mnie dzisiaj w brzuszku cisza i spokój. Cały dzień były jakieś szturchnięcia ale bez szaleństwa. Kurcze już przyzwyczaiłam się że kopie jak szalone i trochę mnie to stresuje. Macie takie dni ciszy?
A który tydz ? Bo u mnie jest 22 tydz+4 i ja bardzo słabo czuje ruchy swojego małego jedynie takie bulgotki i to też nie codziennie ... Podobno ok 30 95th ruchy powinny być regularne i mocne
 
U mnie dzisiaj w brzuszku cisza i spokój. Cały dzień były jakieś szturchnięcia ale bez szaleństwa. Kurcze już przyzwyczaiłam się że kopie jak szalone i trochę mnie to stresuje. Macie takie dni ciszy?
Miałam taki dzień. Specjalnie jadłam słodkie aby Mała się ruszała i ciągle przykladalam rękę. Ale i tak była mało aktywna w ten dzień. Postanowiłam że jak po nocy też taki będzie to pójdę na IP. Ale było już normalnie. Czyli szalala jak mały wariat. ;) to normalne że się martwimy i warto interweniować jak coś nas niepokoi.;)
 
Ja
A który tydz ? Bo u mnie jest 22 tydz+4 i ja bardzo słabo czuje ruchy swojego małego jedynie takie bulgotki i to też nie codziennie ... Podobno ok 30 95th ruchy powinny być regularne i mocne
Czytałam że od 26 lub 28 tc warto już zapisywać częstotliwość ruchów dziecka. Także jeszcze trochę zostało. A co lekarz mówi na twoje zmartwienie ruchami?
 
U mnie dzisiaj w brzuszku cisza i spokój. Cały dzień były jakieś szturchnięcia ale bez szaleństwa. Kurcze już przyzwyczaiłam się że kopie jak szalone i trochę mnie to stresuje. Macie takie dni ciszy?
U mnie od wczoraj jakos spokojnie.. wieczorem żadnych ruchow a zawsze byly intensywne. Zaczynalam juz panikowac, ale mielisny dzis planowaną wizytę i z dzidzią wszystko ok :) Po prostu sobie chyba wiecej odpoczywa
 
Ja

Czytałam że od 26 lub 28 tc warto już zapisywać częstotliwość ruchów dziecka. Także jeszcze trochę zostało. A co lekarz mówi na twoje zmartwienie ruchami?
Ja mam wizytę dopiero 21 stycznia więc wtedy będę mogła porozmawiać na ten temat staram się Nie panikowac bo być może to przez łożysko Bo mam nisko osadzone więc muszę cierpliwie poczekać do wizyty .... Też się martwię ale muszę być cierpliwa .... Na pewno u Ciebie jak u mnie może za wcześnie na tak intensywne i systematyczne ruchy 😊
 
@Ewa konewa obciążenie glukoza już miałam i dalo się przeżyć :) wyniki niby ok ale dla mojego lekarza górna granica i dla spokoju kazał zrobić znów glukoze ale tylko naczczo.

Ja ruchy czuje już bardzo wyraźnie. 25tc
Małą budzi się ok 7.00 i po każdym posiłku a nawet słodkiej herbacie daje o sobie znać. Ruchu widać już gołym okiem jak brzuch skacze 🥰 dość ruchliwa jest ale dzięki temu ja jestem spokojniejsza 🙈

Wy już byście chciały urodzić? Ja się nie czuje gotowa psychicznie 🤪
Za szybko to leci
 
reklama
Ja tez czuje ruchy bardzo wyraznie, widac je tez. Nie mam juz dni, ze ich nie ma czy sa slabsze. Ja nigdy nie zapisywalam ani nie liczylam ruchow, bo po co. Uwierzcie, ze jak cos by bylo nie tak to bedziecie wiedzialy. Wiem to, bo przezylam. Przestalam czuc ruchy i pojechalam do szpitala. Okazalo sie, ze mialam infekcje wod plodowych i maly przejal infekcje ode mnie. Tego samego dnia urodzilam.
 
Do góry