reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Ja mam podobnie... Czasami robi mi się słabo... no i dziś po 3 tygodniach spokoju znów wymioty...
Dodatkowo od południa jakaś taka jakby przygnębiona byłam... Na nic nie miałam ochoty i nic mnie nie cieszyło... Nie wiem... czy to te hormony, czy o co kaman... ale meczące to jest...
Mi jest niedobrze tylko tylko jak przesadze z jedzeniem :) i to nawet nie tak konkretnie, tylko jak np zjem cala bułkę, zamiast pol to juz mnie mdli.
A te zjazdy nastroju to na bank hormony. Ja np mam tak że w momencie potrafię się rozpoznać i myśleć na co mi to wszytsko bylo, a za sekundę juz siedzę na necie i przebieram wozki :D albo chcialm oglądać wiadomości i trafiłam na ta tragedię w Szczyrku jeszcze wtedy były 4 ofiary i nie dałam rady oglądać po minucie walczyłam bo zaraz czarne myśli...
 
reklama
Po wczorajszej wizycie dostalam zezwolenie na paracetamol z kofeiną takie przeciwbolowe bo mi dają w kość bóle migrenowe glowy.
Mąż i 4,5 letni Synio byli ze mną na usg-bo strasznie chcial młody zobaczyc i uslyszeć "rodzeństwo"...bardzo zadowolony a jak uslyszal serduszko to pytal czy to naprawdę dzidka...
Bobo ok...ulozone jakoś kaskadersko, ale poraz kolejny lekarz nic dyndającego miedzy nogami nie zauwazyl.
20.12.mam usg polówkowe także czekam z utęsknieniem czy tam wszystkie parametry ok.
 
Mi jest niedobrze tylko tylko jak przesadze z jedzeniem :) i to nawet nie tak konkretnie, tylko jak np zjem cala bułkę, zamiast pol to juz mnie mdli.
A te zjazdy nastroju to na bank hormony. Ja np mam tak że w momencie potrafię się rozpoznać i myśleć na co mi to wszytsko bylo, a za sekundę juz siedzę na necie i przebieram wozki :D albo chcialm oglądać wiadomości i trafiłam na ta tragedię w Szczyrku jeszcze wtedy były 4 ofiary i nie dałam rady oglądać po minucie walczyłam bo zaraz czarne myśli...
O matko... dobrze, że też ktoś tak ma ☺ bo juz myślałam, że jakaś deprecha ciążowa mnie łapie...
 
Na pocieszenie kupilam sobie kiece wigilijno/sylwestrową i odrazu lepszy humor Zobacz załącznik 1053464
Ale piękna [emoji2956]
Jak odczuwasz te napadowe zaburzenia rytmu serca? Też mi się coś dzieje z sercem i cała drżę. W pn mam wizytę u kardiologa..
Wiesz co, najgorzej było jak chodziłam do pracy, bo to w biegu, w stresie... W trakcie rozmowy łapaly mnie Zaduszki, czułam jak serce mocno przyspiesza a po chwili jakby przestawalo bić i wracali do normalnego rytmu. Przejście 200 m mnie wykanczalo.
Teraz zostały mi takie odczucia nieregularne bicia serca co jakiś czas i potwierdza się to na holterze i jakieś skurcze komorowe ale niegroźne i dopóki nie robi się to uciążliwe to zostawiamy to tak jak jest, bo każdy lek ma wpływ na dziecko. :)
Byłam na ostatnich zakupach mikołajkowych i tak mi się słabo zrobiło że myślałam że padnę. a zaraz potem osłabienie, że ledwo do domu doczłapałam. W ogóle miałam jakieś dwa tygodnie spokoju od mdłości a od tego poniedziałku codziennie i jeszcze dzisiaj ta akcja. A u Was spokój , bo niby w II trymestrze miało przejść ??
Ja mam wieczorami takie.... Tak jak przy refluksie. Czuję jak podnosi mi się kwas z żołądka do gardła, ale zmienię pozycje, posiedzę chwilę i jest ok. I mdłości czasami się zdarzają.
Też w ciąży pięknieję [emoji12] A to już druga dziewczyna więc raczej że córka zabiera matce urodę się nie sprawdza

U nas też wczystko kilka dni "starsze" a kość udowa "młodsza". W pierwszej ciąży też to pamiętam. Z mężem do gigantów nie należymy(160 i 176) więc córka też niewyrośnięta. Z kości udowej podobno można wywnioskować późniejszy wzrodt dziecka. Podobno [emoji2368]
Boże, a ja przy córce wyglądam jak straszydlo [emoji23] tak się sobie nie podobam, chodzę z cera jak nastolatka po pierwszej miesiączce, gęba opuchnięta, no łeeeee.....
 
W którym tc będziecie na USG połówkowym? Tak czytam o płci u Was w 16-17 tyg już wiecie, a nam dziecię nie pokazało się wczoraj każe tyle jeszcze czekać w niepewności. Do końca grudnia.
Ja 20.12 czyli w 18t+6d

Dziewczyny mam pytanie. Może komuś się wyda głupie, ale zapytam :) Czy usg połówkowe to jest to samo badanie co robią podczas badania prenatalnego w II trymestrze? Czy usg połówkowe wykonuje lekarz prowadzący? Mój ma słaby sprzęt, sam o tym mi powiedział. Więc jak na takim sprzęcie zrobić dokładne usg? I czy w każdym trymestrze powinno się robić prenatalne? Czy jest to konieczne?
Powinno być po 1 na trymestr ale NFZ finansuje 2 chyba że coś sie dzieję to i 3 badanie.
 
Dziewczyny mam pytanie. Może komuś się wyda głupie, ale zapytam :) Czy usg połówkowe to jest to samo badanie co robią podczas badania prenatalnego w II trymestrze? Czy usg połówkowe wykonuje lekarz prowadzący? Mój ma słaby sprzęt, sam o tym mi powiedział. Więc jak na takim sprzęcie zrobić dokładne usg? I czy w każdym trymestrze powinno się robić prenatalne? Czy jest to konieczne?
Pierwsze badanie tzn połówkowe między 18 a 22tc, kolejne po 30tc. Ja chodzę na NFZ i badanie wykona inny lekarz ponieważ prowadzący lekarz nie wykonuje takich badań. To badanie jest konieczne, jest bardzo ważne.
 
Pierwsze badanie tzn połówkowe między 18 a 22tc, kolejne po 30tc. Ja chodzę na NFZ i badanie wykona inny lekarz ponieważ prowadzący lekarz nie wykonuje takich badań. To badanie jest konieczne, jest bardzo ważne.
Pierwsze prenatalne jest między 11-14 wraz z PAPPA potem połówkowe. I czasem po 30 tc robią. Zależy od lekarza.
 
A to mój może nie zawsze Święty [emoji318] ...ale zawsze uśmiechnięty [emoji318][emoji318][emoji318]
IMG_20191206_172723.jpeg
 
reklama
Hejka. U naw robota pełną parą dzisiaj. Rano ciasto, później z mężem piernikow napieklismy jak dla wojska... Teraz dzieci malują, mają zabawę przynajmniej :)
 
Do góry