reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Byłam na ostatnich zakupach mikołajkowych i tak mi się słabo zrobiło że myślałam że padnę. a zaraz potem osłabienie, że ledwo do domu doczłapałam. W ogóle miałam jakieś dwa tygodnie spokoju od mdłości a od tego poniedziałku codziennie i jeszcze dzisiaj ta akcja. A u Was spokój , bo niby w II trymestrze miało przejść ??

U mnie mimo 16 tygodnia mdłości i wymioty nie ustąpiły
 
reklama
A jeśli chodzi o samopuczucie to mdłości owszem ustąpiły ale za to głowa ciągle boli... także ciągle coś. Czekam na to cudowne samopoczucie w drugim trymestrze i czekam. I doczekać sie nie mogę.
 
Dziewczyny mam pytanie. Może komuś się wyda głupie, ale zapytam :) Czy usg połówkowe to jest to samo badanie co robią podczas badania prenatalnego w II trymestrze? Czy usg połówkowe wykonuje lekarz prowadzący? Mój ma słaby sprzęt, sam o tym mi powiedział. Więc jak na takim sprzęcie zrobić dokładne usg? I czy w każdym trymestrze powinno się robić prenatalne? Czy jest to konieczne?
 
Dziewczyny mam pytanie. Może komuś się wyda głupie, ale zapytam :) Czy usg połówkowe to jest to samo badanie co robią podczas badania prenatalnego w II trymestrze?
Tak to samo :)
Ja właśnie po polówkowych! Dzidzia zdrowa wszytko ok!
Tak się cieszę. Na 100% dziewczynka
Maz zachwycony badaniem.
Ja prenatalne robię u innego lekarza który się w tym specjalizuje.
Po dzisiejszym badaniu ciąża starsza o tydzień.. Więc termin juz na połowę kwietnia 😲
 
Dziewczyny mam pytanie. Może komuś się wyda głupie, ale zapytam :) Czy usg połówkowe to jest to samo badanie co robią podczas badania prenatalnego w II trymestrze? Czy usg połówkowe wykonuje lekarz prowadzący? Mój ma słaby sprzęt, sam o tym mi powiedział. Więc jak na takim sprzęcie zrobić dokładne usg? I czy w każdym trymestrze powinno się robić prenatalne? Czy jest to konieczne?
Może wykonywać prowadzący, a może specjalista. Spec ma na pewno dużo lepszy sprzęt i wiedzę, poświęca na badanie więcej czasu. Przynajmniej tak było w mojej pierwszej ciąży. Moja ówczesna ginekolog pomierzyła co miała zmierzyć, zajęło jej to jakieś 10-15 min, ale ze względu na sprzęt dostałam skierowanie do speca i u niego badanie trwało godzine i on sprawdzał absolutnie wszystko. I na pewno badanie w 2 trymestrze jest chyba jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym.
 
reklama
Byłam na ostatnich zakupach mikołajkowych i tak mi się słabo zrobiło że myślałam że padnę. a zaraz potem osłabienie, że ledwo do domu doczłapałam. W ogóle miałam jakieś dwa tygodnie spokoju od mdłości a od tego poniedziałku codziennie i jeszcze dzisiaj ta akcja. A u Was spokój , bo niby w II trymestrze miało przejść ??
Ja mam podobnie... Czasami robi mi się słabo... no i dziś po 3 tygodniach spokoju znów wymioty...
Dodatkowo od południa jakaś taka jakby przygnębiona byłam... Na nic nie miałam ochoty i nic mnie nie cieszyło... Nie wiem... czy to te hormony, czy o co kaman... ale meczące to jest...
 
Do góry