reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Witam się i ja.

Już drugi dzień mała mi w ogóle zasypiać wieczorem nie chce. Wykąpałam ją przed 20, a do 23.30 non stop płacz. I nic nie pomagało oprócz noszenia na rękach. Najgorsze jest to, że nie wiem, z jakiego powodu, może brzuszek.:baffled: Cały czas ma jakieś zaparcia, co kilka dni muszę jej czopkiem pomagać, bo kupę ma tak gęstą, jak plastelina dosłownie.

Dzisiaj za to musiałam ją zerwać wcześnie, bo na 8 byłyśmy u lekarza. Tzn. nie zerwała się za bardzo, bo nawet oka nie otworzyła, jak ją przewijałam, ubierałam i wsadzałam do wózka. Obudziła się dopiero w przychodni. :-) Dziś było też szczepienie na rotawirusa i infanrix. Podczas picia tego wirusa ryczała cały czas, natomiast przy ukłuciu była nadzwyczaj grzeczna :shocked2:
 
reklama
Dziubek ślicznie wyglądaliście w tym wielkim dniu Waszej kruszynki... a mam pytanko, czy Ty wybierałaś krawat męzowi?
Hehehe bo mój mąż ma zdaje sie taki sam:-)
 

Załączniki

  • DSCN2259.jpg
    DSCN2259.jpg
    787,3 KB · Wyświetleń: 33
Witam moje drogie...Baaaaardzo dziękuję za pamięć i życzenia z okazji naszej rocznicy ślubu :)rzadko coś piszę, chociaż w podczytywaniu BB jestem na bieżąco, ale strasznie denerwuje mnie, że nie mogę zmienić czcionki, dodać emotikonek, fotek itp...:/ nie wiem co się dziejeu nas w domku póki co, wszyscy zdrowi, ale i tak codziennie jestem w szpitalu na neurochirurgii, gdzie wczoraj operację miał mój teść, juz wiemy, że jest ok, ale przeżywaliśmy chwile strachu, tym bardziej, że chodizło o kręgosłup..Oleńko, ucałuj mocno, mocno swoich dzielnych mężczyzn od cioci z BBprzepraszam, że tak krótko, ale znów zbieramy się do wyjścia, muszę podrzucić Matiego do domu teściów, tam zajmie się nim tatuś lub wujek a ja z teściową do szpitala pogonię...wszystkim chorowitkom życzę zdróweczka i mimo wszystko dobrego dnia
 
Witam, u Nas również zimno, ponuro...
Powiem Wam że jak jest taka pogoda to ledwo wstaję z łóżka i jakoś nic nie mam siły robić.Jesteśmy na bieżącoz czytaniem BB ale nie zawsze mamy czas aby coś napisać.
U Nas na szczęście choróbsko jeszcze nie zawitało, oby jak najdłużej. Życzymy Wszystkim chorowitkom szybkiego powrotu do zdrowia.
Z tego co ja pamiętam to wolno brać rutinoscorbin chyba 3 tabletki, poza tym piłam Calcium i piłam dużo herbaty z cytryną.

Pszyszła Mamo Witamy!!!:-):-):-);-)
 
Powiedzcie mi Dziewuszki jak szczepiłyście Infanrix-em Hexa to ile dawek już miałyście. Jak szczepiłam Wiktora to pierwsza była jak miał 6 tyg potm druga jak skończył rok to była trzecia ostatnia. A u Małej były juz dwie i na 3.10 mam zapisaną trzecią dawkę. Więc coś mi się nie zgadza a za dużo nie powinno się zmienić w dawkowaniu bo Wiktor ma dopiero półtora roku(dzisiaj kończy). Poradźcie bo ja sama nie wiem czy szczepić Malutką.:wściekła/y:
 
Natala wczoraj też zrobiła "plastelinową" kupę. Nigdy się to jej nie zdażyło... Może to z tego katarku i kropelek, a może mleko 2... Sama nie wiem...
 
Bardzo dziękuję za życzenia dla chłopaków :tak::tak:

Kamilko, a czemu nie karmisz? Nie wolisz dawać małemu swojego ściągniętego pokarmu jeżeli nie chce cyca? Bo jeżeli nadal masz go dużo to może byłoby warto? (Ale nie jestem na bieżąco na BB więc może coś przeoczyłam).

Zwolinko, mój Maksik był szczepiony Infanrix-hib (które różni się od Hexy tym, że nie zawiera szczepionki przeciw wzw B) i miał w sumie 4 dawki, więc ja się spodziewam, że Miki dostanie Hexy też 4 dawki - w październiku będzie miał trzecią dawkę.
 
czesc

Panna migotka a dajesz Idze soczki do picia??Najlepiej przecierowy z samych jablek np bobo frut.Jak Ania miala zaparcia to soczek pomogl i odkad pije juz ani razu nie uzywalismy czopka.
Chyba pytalas kilka dni temu o oplate za chrzest.My za zaplacilismy ok 350 zl, moim zdaniem strasznie duzo.

Kamilka na zatrzymanie laktacji sa np tabletki bromergon czy parlodel,ale na recepte wiec musisz isc do gina.

Olu ucaluj Maksia i Mikolajka :)

Zwolinka Infanrix powinno sie podac 3 razy przed skonczeniem pierwszego roku przez dziecko.Tu jest dawkowanie z indeksu lekow ze strony medycyny praktycznej
Dawkowanie: Głęboko i.m., każda dawka powinna być podawana w inne miejsce. Szczepienie pierwotne. 3 dawki 0,5 ml podane w jednym ze schematów: 2., 3., 4. mż. ; 3., 4., 5. mż.; 2., 4., 6. mż. lub 2 dawki podane w 3. i 5. mż.
 
Dziubek ślicznie wyglądaliście w tym wielkim dniu Waszej kruszynki... a mam pytanko, czy Ty wybierałaś krawat męzowi?
Hehehe bo mój mąż ma zdaje sie taki sam:-)

Krawaty żeczywiście podobne. Wybieralismy go oboje ale i tak mąż kupiłby ten co mi sie podoba:tak:

Powiedzcie mi Dziewuszki jak szczepiłyście Infanrix-em Hexa to ile dawek już miałyście. Jak szczepiłam Wiktora to pierwsza była jak miał 6 tyg potm druga jak skończył rok to była trzecia ostatnia. A u Małej były juz dwie i na 3.10 mam zapisaną trzecią dawkę. Więc coś mi się nie zgadza a za dużo nie powinno się zmienić w dawkowaniu bo Wiktor ma dopiero półtora roku(dzisiaj kończy). Poradźcie bo ja sama nie wiem czy szczepić Malutką.:wściekła/y:
Nie wiem jak to było kiedyś ale teraz to te szczepionki są co 6 tygodni.
 
reklama
Natalka była już szczepiona w lipcu i sierpniu. Powinnyśmy dzisiaj być na szczepieniu ale poczekamy do czwartku. Szczepienia są co 6 tygodni. Prawdę mówiąc sama nie wiem ile razy nam jeszcze zostało...
 
Do góry