reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

A ja po dzisiejszym obchodzie wiem tylko tyle że USG zrobią mi dopiero w czwartek, a na pytanie czy mogę spodziewać się że wyjdę do domu w tym tygodniu padła odpowiedź że zobaczymy po czwartkowym badaniu i że ze względu na moj obciążony wywiad i że to ciąża bliźniacza wolą na mnie chuchać 😀 dziewczyny czy stosowałyście luteinę dopochwową? Mi zmienili znowu leki, tzn od swojego gin miałam dupka i globulki z progesteronem, tutaj najpierw zwiększyli dupka ale odstawili globulki, a teraz odstawili nawet dupka a dali luteinę dopochwowo. Czy miałyście jakieś dolegliwości w związku ze stosowaniem tabletek dopochwowo?
Trzymam kciuki za czwartkowe badanie, oby wyszło jak najbardziej pozytywnie! Ja miałam upławy po tych dopochwowych, zawsze obowiązkowo wkładka.
 
reklama
Ja mam trudności z aplikacją tych tabletek, mogę wsadzić maks na 2 cm, narazie nie powypadały😁 tylko boje się o podrażnienia, mimo że robię to palcem to już czuję leciutki dyskomfort. Miałaś już taką sytuację? Stosowałaś jakieś maści?
Odczuwam czasem dyskomfort troche jakby podraznienie ale mija, raz tak mam raz nie. Nie stosowalam nic dodatkowo. Mialam dwukrotnie zwiekszoną dawkę i za kazdym razem miałam okropne zaparcia 😅 ale minely po trzech dniach. Moja doktor mowi ze dopochwowo zawsze lepiej niz doustnie bo dziala bezposrednio, wchania sie w ciagu 15 min od aplikacji i że zaleca wlaśnie palcem a nie aplikatorem. I tyle 😁 ale pogadaj o tym dyskomforcie ze swoim lekarzem, moze cos zaleci 😘
 
Taaak, dzisiaj gotowalam obiad i dopadlo mnie po pol godziny. Ale tak nam jak stoje na boso, polecam grube ciapki po domu - ja mam crocsy i wtedy tak szybko nie boli 😅

Ja dzisiaj stalam w kolejce do kasy i właśnie mnie zaczęło łupać a wcześniej tego nie miałam. Dzisiaj pierwszy raz.

Jutro wkoncu wizyta. Więc wszystko będę wiedzieć.

Tylko najgorsze ze chyba mnie coś rozbiera. Gardło mnie zaczyna boleć🤯
 
Ja dzisiaj stalam w kolejce do kasy i właśnie mnie zaczęło łupać a wcześniej tego nie miałam. Dzisiaj pierwszy raz.

Jutro wkoncu wizyta. Więc wszystko będę wiedzieć.

Tylko najgorsze ze chyba mnie coś rozbiera. Gardło mnie zaczyna boleć🤯

To kciuki za jutro dla Ciebie.

Kuruj się miodem, cytrynką, imbirkiem ;) Czosnkiem jak Ci pozwala organizm...
 
A ja po dzisiejszym obchodzie wiem tylko tyle że USG zrobią mi dopiero w czwartek, a na pytanie czy mogę spodziewać się że wyjdę do domu w tym tygodniu padła odpowiedź że zobaczymy po czwartkowym badaniu i że ze względu na moj obciążony wywiad i że to ciąża bliźniacza wolą na mnie chuchać 😀 dziewczyny czy stosowałyście luteinę dopochwową? Mi zmienili znowu leki, tzn od swojego gin miałam dupka i globulki z progesteronem, tutaj najpierw zwiększyli dupka ale odstawili globulki, a teraz odstawili nawet dupka a dali luteinę dopochwowo. Czy miałyście jakieś dolegliwości w związku ze stosowaniem tabletek dopochwowo?
Ja w związku z tym, że ciąża z in vitro stosowałam luteinę dopochwową jeszcze przed transferem przez kilka tyg. aż do wczoraj czyli (9 +5 tc). Główne dolegliwości dotyczyły wysuszenia błony śluzowej, podrażnienia, no i niestety sprzyja to infekcjom. Musiałam już brać globulki przeciwgrzybicze ponieważ tak działała na mnie ta luteina. Ale ja brałam duża dawkę 3 x2 tabletki. Natomiast z plusów to wiem, że lepiej się wchłania no i po luteinie pod język ( którą też biorę ) ja mam większe mdłości. Mi lekarz odstawił już dopochwową ponieważ uznał, że już nie ma aż tak dużej potrzeby a faktycznie ona mnie mocno podrażniała, ale wiem że nie każda kobieta uskarża się na podrażnienia po niej.
 
reklama
Dziś próbowałam zapisać się na prenatalne do genetyka. Należy mi z powodu wieku (mam 36 lat).
I co? Miejsc nie ma na pierwszą połowę listopada. W jednej przychodni najbliższy termin na połowę grudnia :mad:
I to jest opieka medyczna NFZ a dziś się Ministerstwo Zdrowia chwaliło że tak bardzo udało im się skrócić czas oczekiwania. Masakra… warto szukać w takich nieoczywistych miejscach. Czasem kliniki leczenia niepłodności maja umowę z NFZ i tez robią prenatalne na fundusz
 
Do góry