reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Ja niby mam USG na każdej wizycie ale monitor zawsze odwrócony i nic nie widzę, a głupio mi prosić o odwrócenie. Też mam zawsze niedosyt bo chciałabym pooglądać ale co zrobić...Tak jak dziewczyny piszą takie oglądanie to tylko na prywatnej wizycie, albo na prenatalnych bo tam był specjalny monitor dla rodziców.
No ja jak miałam z monitorem to też zawsze wkran odwrócony i Pan Doktor takim kijkiem mi wszystko tam pokazywał i tłumaczył. Chociaż ja tam i tak nic nie ogarniam tylko ciągle dopytywałam czy to znaczy że wszystko dobrze 🙈 co lekarz to inna taktyka. Chyba już nie ważne czy na NFZ czy prywatnie. Mój przyjmuje i tak i tak bo na prenatalnych byłam w prywatnym gabinecie i wydaje mi się że ma równe podejście do każdej pacjentki. Często rozmawiam z babkami i każda chwali, już kupe lat tez przyjmuje wiec dlatego u niego zostałam. Jak lekarz z doświadczeniem i wieloma latami na koncie w zawodzie to myśle, że mu nie robi kto jest na NFZ czy prywatnie.
 
reklama
Hey dziewczyny bylam wczoraj na badaniach prenatalnych II TYMESTRU i jestem przerażona po pierwszych badaniach wszyyko bylo ok i ryzyko chorób byl niski a teraz okazuje się zexwykryto dwie nieprawidłowości jedns z nich to torbiel splotu naczyn a druga niedomykalność protosystoliczna zastawki trójdzielnej pozostałe parametry sa ok Pani Doktor powiedziała że osobno nie znaczą nic ale razem zwiększają ryzyko i umieram ze strachu...jak oszacować teraz to ryzyko czy to oznacza ze dziecko będzie chore??? 😔😔😔😔
 
Hey dziewczyny bylam wczoraj na badaniach prenatalnych II TYMESTRU i jestem przerażona po pierwszych badaniach wszyyko bylo ok i ryzyko chorób byl niski a teraz okazuje się zexwykryto dwie nieprawidłowości jedns z nich to torbiel splotu naczyn a druga niedomykalność protosystoliczna zastawki trójdzielnej pozostałe parametry sa ok Pani Doktor powiedziała że osobno nie znaczą nic ale razem zwiększają ryzyko i umieram ze strachu...jak oszacować teraz to ryzyko czy to oznacza ze dziecko będzie chore??? 😔😔😔😔
Ale Pani doktor tylko Ci powiedziała, co wyszło i nic dalej? Zwiększają ryzyko czego? Chyba powinna Ci wszystko wyjaśnić po tak ważnycch badaniach i diagnozie a nie że masz się sama domyslac??? W którym tygodniu robiłaś połówkowe? Bo niektóre wady są np widoczne przed 20tc a po 20 już np ich nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Hey dziewczyny bylam wczoraj na badaniach prenatalnych II TYMESTRU i jestem przerażona po pierwszych badaniach wszyyko bylo ok i ryzyko chorób byl niski a teraz okazuje się zexwykryto dwie nieprawidłowości jedns z nich to torbiel splotu naczyn a druga niedomykalność protosystoliczna zastawki trójdzielnej pozostałe parametry sa ok Pani Doktor powiedziała że osobno nie znaczą nic ale razem zwiększają ryzyko i umieram ze strachu...jak oszacować teraz to ryzyko czy to oznacza ze dziecko będzie chore??? 😔😔😔😔
Może konsultacja u genetyka?
 
I mnie 29 czekają połówkowe, mam cichą nadzieję, że poznamy płeć bombla ;) ruchy tak od 16-17 tygodnia zaczęłam czuć, strasznie dużo już przytyłam, nie wiem czy to wina zaparć, nie wydaje mi się abym bardzo dużo jadła ;( bardzo źle już się czuję w swoim ciele...
Poza tym ogólne samopoczucie jest ok, a jak wasza waga w ciazy ? U mnie od początku +7 kg ;( ;( ;(
Jestem w 16+2 tygodniu. I nic nie czuję żadnych ruchów czy mam się martwić ??? Przytyłam 1.5 kg do tej pory. Prenatarne połówkowe mam 13.01.2022 czyli w 20 tygodniu.
 
Jestem w 16+2 tygodniu. I nic nie czuję żadnych ruchów czy mam się martwić ??? Przytyłam 1.5 kg do tej pory. Prenatarne połówkowe mam 13.01.2022 czyli w 20 tygodniu.
Nie masz się czym martwić :) jak to Twoja pierwsza ciąża to spokojnie. Jest jeszcze czas. Na przytycie tak samo jest jeszcze czas.
 
Jestem w 16+2 tygodniu. I nic nie czuję żadnych ruchów czy mam się martwić ??? Przytyłam 1.5 kg do tej pory. Prenatarne połówkowe mam 13.01.2022 czyli w 20 tygodniu.
Nie masz absolutnie żadnego powodu do zamartwiania się. Ruchy w tygodniu, w którym jesteś do rzadkość i zdecydowanie częściej są możliwe do wyczucia przez wieloródki.
Zależy to też od sylwetki, a także od tego gdzie umiejscowione jest łożysko (jeśli z przodu, to ciężej poczuć ruchy)
Ruchy najczęściej około 20 tc.
 
Jestem w 16+2 tygodniu. I nic nie czuję żadnych ruchów czy mam się martwić ??? Przytyłam 1.5 kg do tej pory. Prenatarne połówkowe mam 13.01.2022 czyli w 20 tygodniu.
Prawidłowo przybrałaś na wadze, a co do ruchów to moje 3 dziecko, w kolejnych ciążach ruchy czuje się szybciej, a Twoja ciąża pierwsza czy kolejna? W sumie nawet jeśli byłaby kolejna to nie ma w tym żadnych nieprawidłowości, że nie czujesz ruchów. Spokojnie :)
 
reklama
Do góry