reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2023

Stać się coś złego może na każdym etapie ciąży, a ja lubię być przygotowana i mieć poczucie kontroli, dlatego szykowanie wyprawki zacznę zaraz po nowym roku.
Mój mąż jakby się nie starał to nie wyprasuje i nie poukłada ubranek tak jak ja 😊
A ja nie wiem ile będę miała sił w 3 trymestrze, dlatego wolę to zrobić szybciej niż później :)
 
reklama
Stać się coś moze zawsze, a jaka to przyjemność kupić chociaż skarpetki🙂 płeć poznałam na pierwszych prenatalnych, ale się nie nastawiałam. w 18 się potwierdziło że córka ☺️ połówkowe mam 28.12, ale doktor mówił że płeć pewna 🙂🙂
Ja narazie mam 3,5 kg na plusie i trochę jestem w szoku, bo na koniec 1 ciaży było +18 a na tym etapie co dziś jestem miałam jakieś 7kg, wiem że jeszcze wszystko przede mną, ale rodziłam we wrześniu i byłam strasznie opuchnięta przez upały. A teraz urodze na wiosnę i to jest taki komfort dla mnie. Jestem malutka, a w obwodzie miałam ponad 110 cm😆😆
Ruchy poczułam w 18, a wczoraj mała się prostowała, bo zobaczyłam gule na brzuchu i nie powiem, trochę zabolało 😉
 
Tylko, że tydzień temu jak byłam to nawet dziezi nie widziłam tylko tak jak wtedy pisałam, serduszko słuchaliśmy i kopniaki i sprawdzał ułozenie szyjki. Jeszcze nigdy nie miałam USG przez brzuch więc zaczynam się zastanawiać czy to normalne. Chodzę na NFZ niby lekarz spoko, pyta, odpowiada ale no nie wiem? Jak tak czytam na forach to mam wrażenie że jestem jakaś do tyłu a przecież 19tc to już dość daleko 😭😅
Lekarz musi mieć swoje powody, że nie robi przez brzuch. Generalnie od 12 t.c. w większości robią już przez brzuch a przezpochwowym sprawdzają tylko szyjkę. Wiem, że np jak ktoś ma troszkę tłuszczyku na brzuchu to mogą źle widzieć na USG przez brzuch i wtedy wolą przezpochwowe. Ale nie ma się co przejmować, na pewno lekarz wie co robi. A nie chciałaś się zapytać dlaczego tak?
 
Lekarz musi mieć swoje powody, że nie robi przez brzuch. Generalnie od 12 t.c. w większości robią już przez brzuch a przezpochwowym sprawdzają tylko szyjkę. Wiem, że np jak ktoś ma troszkę tłuszczyku na brzuchu to mogą źle widzieć na USG przez brzuch i wtedy wolą przezpochwowe. Ale nie ma się co przejmować, na pewno lekarz wie co robi. A nie chciałaś się zapytać dlaczego tak?
W sumie z tego wszystkiego nawet nie pomyślałam. Ja teraz miałam pierwszy raz ta wizyte po 4tyg po pierwszych prenatalnych i tak jakoś już o tych połówkowych myślałam, że no jak sprawdził tą szyjke ze okej i ze serducho super bije to jakoś tak odpuściłam. Zapytałam kiedy poznam płec to mówił ze na nastepnej wizycie na polowkowych no i wtedy bedzie przez brzuch zapewne. Ja ogólnie jestem bardzo szczupła, brzuszek zaczal sie pojawiac wiec na pewno to nie przez tuszę moze on tak robi po prostu xd
 
W sumie z tego wszystkiego nawet nie pomyślałam. Ja teraz miałam pierwszy raz ta wizyte po 4tyg po pierwszych prenatalnych i tak jakoś już o tych połówkowych myślałam, że no jak sprawdził tą szyjke ze okej i ze serducho super bije to jakoś tak odpuściłam. Zapytałam kiedy poznam płec to mówił ze na nastepnej wizycie na polowkowych no i wtedy bedzie przez brzuch zapewne. Ja ogólnie jestem bardzo szczupła, brzuszek zaczal sie pojawiac wiec na pewno to nie przez tuszę moze on tak robi po prostu xd
WIesz, postępuje zgodnie z zaleceniami. Mógłby wcale nie robić USG, ono nie jest konieczne na każdej wizycie (według zaleceń). Lekarz ma zobaczyć szyjkę i zobaczyć, czy dziecku bije serce. Równie dobrze mógłby to robić detektorem tętna. Więc jak najbardziej jest to zgodne z tym, co lekarz powinien robić. Zamiast badać na dwie sondy, bada jedną, a dopochwowo też serce widać.
No i miał rację, że wszystko sprawdzą na połówkowych.
 
WIesz, postępuje zgodnie z zaleceniami. Mógłby wcale nie robić USG, ono nie jest konieczne na każdej wizycie (według zaleceń). Lekarz ma zobaczyć szyjkę i zobaczyć, czy dziecku bije serce. Równie dobrze mógłby to robić detektorem tętna. Więc jak najbardziej jest to zgodne z tym, co lekarz powinien robić. Zamiast badać na dwie sondy, bada jedną, a dopochwowo też serce widać.
No i miał rację, że wszystko sprawdzą na połówkowych.
No wiem kochana, że dopochwowo też widać serce bo tak już miałam. Tylko na tych ostatnio badaniach to szyjke mi mierzył tym ich sprzętem (nie znam się), a serducho właśnie tym detektorem słuchaliśmy i te kopniaki, ale było bardzo wyraźnie wszystko słychać, więc rzeczywiście nalezy mi po prostu czekać do tego 5.01 🙈 ja po prostu myślałam że bede na kazdej co miesiecznej wizycie już widziec na ekranie malucha, czy to dopochwowo do jakiegos czasu czy przez brzuch, a teraz go nie widziałam od prenatalnych w 13tc, więc jedynie z zainstalowanej aplikacji wiem ile może mniej wiecej mieć cm i gram. Ale już nie przesadzam, po prostu będę czekać. Teraz zamias na Święta czekam na styczen 😅buziaki!
 
No wiem kochana, że dopochwowo też widać serce bo tak już miałam. Tylko na tych ostatnio badaniach to szyjke mi mierzył tym ich sprzętem (nie znam się), a serducho właśnie tym detektorem słuchaliśmy i te kopniaki, ale było bardzo wyraźnie wszystko słychać, więc rzeczywiście nalezy mi po prostu czekać do tego 5.01 🙈 ja po prostu myślałam że bede na kazdej co miesiecznej wizycie już widziec na ekranie malucha, czy to dopochwowo do jakiegos czasu czy przez brzuch, a teraz go nie widziałam od prenatalnych w 13tc, więc jedynie z zainstalowanej aplikacji wiem ile może mniej wiecej mieć cm i gram. Ale już nie przesadzam, po prostu będę czekać. Teraz zamias na Święta czekam na styczen 😅buziaki!
tak to na prywatnych wizytach :) ale też wiesz, jak połówkowe masz za prawie 3 tygodnie, to co on Ci może powiedzieć? Waga 150g nie mówi nic, a to też jeszcze nie moment na to, żeby na tym USG były jakieś szczegóły :D
 
No wiem kochana, że dopochwowo też widać serce bo tak już miałam. Tylko na tych ostatnio badaniach to szyjke mi mierzył tym ich sprzętem (nie znam się), a serducho właśnie tym detektorem słuchaliśmy i te kopniaki, ale było bardzo wyraźnie wszystko słychać, więc rzeczywiście nalezy mi po prostu czekać do tego 5.01 🙈 ja po prostu myślałam że bede na kazdej co miesiecznej wizycie już widziec na ekranie malucha, czy to dopochwowo do jakiegos czasu czy przez brzuch, a teraz go nie widziałam od prenatalnych w 13tc, więc jedynie z zainstalowanej aplikacji wiem ile może mniej wiecej mieć cm i gram. Ale już nie przesadzam, po prostu będę czekać. Teraz zamias na Święta czekam na styczen 😅buziaki!
Ja niby mam USG na każdej wizycie ale monitor zawsze odwrócony i nic nie widzę, a głupio mi prosić o odwrócenie. Też mam zawsze niedosyt bo chciałabym pooglądać ale co zrobić...Tak jak dziewczyny piszą takie oglądanie to tylko na prywatnej wizycie, albo na prenatalnych bo tam był specjalny monitor dla rodziców.
 
Ja niby mam USG na każdej wizycie ale monitor zawsze odwrócony i nic nie widzę, a głupio mi prosić o odwrócenie. Też mam zawsze niedosyt bo chciałabym pooglądać ale co zrobić...Tak jak dziewczyny piszą takie oglądanie to tylko na prywatnej wizycie, albo na prenatalnych bo tam był specjalny monitor dla rodziców.
Eee ja na nfz mam zawsze usg i zawsze razem patrzymy w monitor a lekarz omawia po kolei co mi pokazuje :)
 
reklama
Jak do 14 tygodnia prowadziłam ciążę w Medicoverze, to pierwszy raz zobaczyłam ekran na prenatalnych 🙈
Teraz prywatnie mam na każdej wizycie, ale też nie jest to długie USG. Po prostu, żeby sprawdzić serce. Chociaż gin mi ostatnio powiedział, że mogę przyprowadzić męża, to mu pokaże, gdzie co jest :D
 
Do góry