reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
Prawdopodobnie nie zrozumieliście się z nazwą badań. To „prenatalne” to właśnie 11-13 tyg badanie. Robi je tylko 4 lekarzy w Luxmed Krakow. A takich prowadzących ciążę jest chyba 30.


U mnie tak samo wszystko działa. Nie próbowałam placówek współpracujących.



Ja też.

U mnie podobnie.

Dlatego ja się umawiam przez appkę jak tylko pojawią się grafiki lekarzy na dany miesiąc. Tego mojego od USG pytałam, dlaczego go nie ma w listopadzie, to powiedział, że czeka na grafik i wtedy będą terminy. A prowadzący ciążę ma na 2 miesiące do przodu dostępne. I serio w dzień jak się otwiera dostępnosc, ja rezerwuje. Tez po to, żeby mieć na tę godzinę, co chcę.
U kogo prowadzisz?

Ja prywatnie ale w luxmed mam opiekę więc czasami robię wizyty na cito, warto wiedzieć kto jest miły :)
 
Ja mam czasem tak ze poprostu boje się cieszyć ta ciąża, wiem ze to przez poronienia, bo przy synku to cieszyłam się każdym dniem od początku, nie byłam świadoma nawet tego ze coś może pójść nie tak. A tutaj… wyobraze sobie ze np coś przyjemnego związanego z nowym dzidziusiem i za chwile w głowie takie „nie ciesz się bo nie wiesz czy wszystko jest dobrze” 🥺
Moje obawy wynikają z tego że to pierwsza ciąża po wielu latach staran i nadal nie wierzę że się udało jakoś jeszcze tego nie czuje 😔
 
Ja mam czasem tak ze poprostu boje się cieszyć ta ciąża, wiem ze to przez poronienia, bo przy synku to cieszyłam się każdym dniem od początku, nie byłam świadoma nawet tego ze coś może pójść nie tak. A tutaj… wyobraze sobie ze np coś przyjemnego związanego z nowym dzidziusiem i za chwile w głowie takie „nie ciesz się bo nie wiesz czy wszystko jest dobrze” 🥺
Też mam czasem takie myśli ale po każdym USG jest ich mniej 🙂
 
U kogo prowadzisz?

Ja prywatnie ale w luxmed mam opiekę więc czasami robię wizyty na cito, warto wiedzieć kto jest miły :)

Pan Andrzej Fugiel. USG pan Drygała.

Oo z Krakowa ekipa ? :)
Ja z luxmedu bardzo lubię Karolinę Pniewską jest na prawdę super i o dziwo mimo durnej polityki luxmedowskiej poświęca dużo czasu i jest dokładna. Ale ciężko się dostać bo pracuje jeszcze w zeromskim
Jest jeszcze Sławomir Piwowarczyk i też jest ok, robi USG na każdej ciążowej wizycie co jest rzadkością w luxmedzie. Ale to jest takie pobieżne USG.
Świetnym lekarzem jest Zarotynski ale to jest spec od USG polecała mi go koleżanka właśnie na prenatalne i robię je tylko u niego. On pracuje teraz też na Rydygiera. Na Rydygiera jest też taki wysoki lekarz ze skomplikowanym nazwiskiem 🤔 on jest mega fajny do prowadzenia ciąży jakbym poszperała w necie to bym go znalazła albo w swoich badaniach bo chyba podpisywał mi ktg i taka lekarka tam jest z różowymi włosami to ona tez jest genialna i do porodu jest mega super (ale naturalnego) na jakiejś grupie widziałam dużo postów o niej tylko znów mi imię i nazwisko wyleciało
 
Oo z Krakowa ekipa ? :)
Ja z luxmedu bardzo lubię Karolinę Pniewską jest na prawdę super i o dziwo mimo durnej polityki luxmedowskiej poświęca dużo czasu i jest dokładna. Ale ciężko się dostać bo pracuje jeszcze w zeromskim
Jest jeszcze Sławomir Piwowarczyk i też jest ok, robi USG na każdej ciążowej wizycie co jest rzadkością w luxmedzie. Ale to jest takie pobieżne USG.
Świetnym lekarzem jest Zarotynski ale to jest spec od USG polecała mi go koleżanka właśnie na prenatalne i robię je tylko u niego. On pracuje teraz też na Rydygiera. Na Rydygiera jest też taki wysoki lekarz ze skomplikowanym nazwiskiem 🤔 on jest mega fajny do prowadzenia ciąży jakbym poszperała w necie to bym go znalazła albo w swoich badaniach bo chyba podpisywał mi ktg i taka lekarka tam jest z różowymi włosami to ona tez jest genialna i do porodu jest mega super (ale naturalnego) na jakiejś grupie widziałam dużo postów o niej tylko znów mi imię i nazwisko wyleciało
Pan Andrzej Fugiel też robi na każdej wizycie USG. Ale oczywiście na prenatalne „odsyła” do innych lekarzy.
Prowadziłam u niego pierwszą ciążę i otoczył mnie życzliwą i rzetelną opieką. Jak go niepokoiło łożysko, odesłał mnie na kontrolę do szpitala i skierowanie napisał tak, żebym na pewno została przyjęta.
On jedyny dobrze określił spodziewaną wagę dziecka, co też go niepokoiło, z podejrzenia hipotrofii. W Żeromskim trzech innych lekarzy „przestrzeliło” wagę o 500g na plus. Ja wiem, że to jest w granicach błędu pomiarowego, ale no, doktor z Luxmedu dobrze zmierzył ;) on pracował wcześniej w szpitalu uniwersyteckim.

A co do USG, to polecane nazwisko jest z Luxmedu? Nie chodzi o pana Zarawskiego?
 
Oo z Krakowa ekipa ? :)
Ja z luxmedu bardzo lubię Karolinę Pniewską jest na prawdę super i o dziwo mimo durnej polityki luxmedowskiej poświęca dużo czasu i jest dokładna. Ale ciężko się dostać bo pracuje jeszcze w zeromskim
Jest jeszcze Sławomir Piwowarczyk i też jest ok, robi USG na każdej ciążowej wizycie co jest rzadkością w luxmedzie. Ale to jest takie pobieżne USG.
Świetnym lekarzem jest Zarotynski ale to jest spec od USG polecała mi go koleżanka właśnie na prenatalne i robię je tylko u niego. On pracuje teraz też na Rydygiera. Na Rydygiera jest też taki wysoki lekarz ze skomplikowanym nazwiskiem 🤔 on jest mega fajny do prowadzenia ciąży jakbym poszperała w necie to bym go znalazła albo w swoich badaniach bo chyba podpisywał mi ktg i taka lekarka tam jest z różowymi włosami to ona tez jest genialna i do porodu jest mega super (ale naturalnego) na jakiejś grupie widziałam dużo postów o niej tylko znów mi imię i nazwisko wyleciało
W ogóle, to ja chyba mam szczęście. Bo nawet jak przed ciążą chodziłam do przypadkowych lekarzy w LuxMedzie i mowilam, że chciałabym się upewnić, czy wszystko u mnie w porzadku, to zawsze sami zapraszali na USG. Owszem, nawet tych „na już” sprawdzałam na znanymlekarzu, ale serio, praktycznie za każdym razem było okej albo bardzo dobrze nawet.
 
reklama
Do góry