reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Lekarz nie miał USG w gabinecie więc nie wiem czy z bobo wszystko ok. Zbadał mnie na fotelu. Aktualnie nie ma krwawienia i tyle wiem. W ogóle nie wiem czy powinien mnie tak badać? Naciskać na brzuch? Beznadziejny ten lekarz w enel med 😭😭😭
Ale jak naciskał? Mocno czy delikatnie? Mnie chyba na każdej wizycie we wszystkich ciążach najpierw badano palpacyjnie (lekarz lekko wtedy też ucieka brzuch) a zaraz potem mam robione USG.
 
reklama
To był lekarz z enel medu. Na szczęście normalnie chodzę do mojej gin z kliniki, place u niej 260 za wizytę ale przynajmniej bez stresu.
w Szwecji tez badaja tak ale to jak juz brzuch jest wiekszej wielkosci, tak tez sprawdzaja ulozenie itp, mysle ze od 30tc polozna tak bada ale nie pamietam dokladnie od ktorego tc. Teraz to nie wiem czy wgl on cos poczul jak cie tak wymeczyl 😳
 
Mi w dniu porodu o 7 mówili z USG 3400, a urodził się 2570 - hipotrofik, w dodatku do dziś tłuczemy się z niską masą i małym wzrostem :( teraz rozpoczynamy diagnostyke czy to uroda czy coś można z tym zrobić.
mój tez hipotrofik, ale wsumie już oznak nie ma, jest dosyć wysoki i wagowo 14 kg , w styczniu 3 latka bedzie mial. A gdzie taka diagnostykę się robi ? Ja bylam zawsze malutka, w 1 kl podstawówki kolezanka ode mnie o głowę wyższa a teraz to ja jestem ta o głowę wyższa od niej a mam tylko 167 😊
 
mój tez hipotrofik, ale wsumie już oznak nie ma, jest dosyć wysoki i wagowo 14 kg , w styczniu 3 latka bedzie mial. A gdzie taka diagnostykę się robi ? Ja bylam zawsze malutka, w 1 kl podstawówki kolezanka ode mnie o głowę wyższa a teraz to ja jestem ta o głowę wyższa od niej a mam tylko 167 😊
Moje dzieci jedno 2750g, a drugie 2400g. Powiedziano mi, że "taka moja uroda"... aczkolwiek to mniejsze ma w karcie wypisu wpisane cechy hipotrofii.
 
mój tez hipotrofik, ale wsumie już oznak nie ma, jest dosyć wysoki i wagowo 14 kg , w styczniu 3 latka bedzie mial. A gdzie taka diagnostykę się robi ? Ja bylam zawsze malutka, w 1 kl podstawówki kolezanka ode mnie o głowę wyższa a teraz to ja jestem ta o głowę wyższa od niej a mam tylko 167 😊
To jak dziecko nienadrabia i jest w okolicy 2-3 urodzin pod siatką centylowa (u nas waga i wzrost) powinno się wziąć skierowanie do gastrologa i endokrynologa, ale jak synek nadrobił to nie ma potrzeby. My byliśmy już u gastrologa i odrazu prakrtcznie wziął na dwudniowy pobyt na oddziale gastrologicznym i pod tym kątem zdrow jak ryba, nie chcą nas widzieć :p Pozostał nam endokrynolog
 
reklama
Do góry