reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Cześć dziewczyny. Jestem nowa na forum. Termin porodu z miesiączki to 2.06 ale z USG 26.05. pierwsza ciąża. Byłam na badaniach prenatarnych w 11+4 wg miesiączki ale na USG bobas wychodzi na 12+4. Jednak jestem zmartwiona bo miałam USG dopochwowe ponieważ USG przez brzuch nie było widoczne. Test papa wyszedł ok i ogólnie lekarz powiedział że jest ok tylko jest tyłozgięcie macicy. na wyniku wydruku jest napisane "ograniczony wynik ze względu na tyłozgięcie ". Czy któraś z was też tak miała ? Trochę się obawiam że pomiary może nie były jednak dobrze zrobione przez to tyłozgięcie i USG dopochwowe....
Ja w takiej sytuacji powtarzałam w pierwszej ciąży. Bylam 11+6 i nie mial jak steuktur glowy zbadać. Powtórzyłam juz prywatnie chociaż lekarze nie bardzo to lubią. 😅 byla na pogotowiu 7 razy i 2 prowadzących ciążę i każdy mówił cos innego odnośnie tyłozgięciu. Raczej bym nie przywiązywała się za bardzo do tego albo wyciągnęła średnia z kilku lekarzy. 😆masz prowadzącego, tego z prenatalnych i powtorz prenatalne i będziesz mieć średnia. Jedna z lekarzy z prenatalnych mowila zeby np nienkremowac się bo obraz może być zniekształcony. Na tym etapie może być jeszcze problem przez powłoki brzuszne. 🤔 zależy jak sie dziecko ulozy i jak nisko jest. Moja corka była tak nisko ze byl problem. Ja bym to brala na spokojnie. Jak cie stać idz ppwtorz sobie i będziesz spokojniejsza
 
reklama
Właśnie sama się zastanawiałam czy termin z miesiączki 11+4 to nie za wcześnie. Badanie było prywatne nie na NFZ. Skonsultuje to jeszcze z prowadzącym. A czy ktoś z was na pierwszych prenatarnych miał FL długość kości udowej 6.4 mm. Wg mnie to trochę mało ale lekarz nie mówił że to zły wynik.
 
Hej dziewczyny :) to moja pierwsza ciąża. Mam pytanie, jestem w 15tyg. W 13tc miałam prenatalne dopochwowe, wszystko okej. Nastepna wizytę mialam 25.10. A teraz 5.12. Czy wy znacie juz płeć. Chodzę na nfz do starszego doktora. Ogólnie jest w porządku, ale powiedział ze plec dopiero w 18tc a mam wrazenke ze niektoezy juz znaja w 14. Jeżeli chodzi o połówkowe to pewnie po grudniowej wizycie mnie wysle, alw to wtedy się robi w szpitalu tak?
Wczoraj byłam w 14+6 i się dowiedziałam :)
 
Właśnie sama się zastanawiałam czy termin z miesiączki 11+4 to nie za wcześnie. Badanie było prywatne nie na NFZ. Skonsultuje to jeszcze z prowadzącym. A czy ktoś z was na pierwszych prenatarnych miał FL długość kości udowej 6.4 mm. Wg mnie to trochę mało ale lekarz nie mówił że to zły wynik.
Powinnaś mieć po prenatalnych pokazane te parametry na kartce na takich liniach 🙂wtedy widac. Ale jak lekarz mowi ze okej to wydaje się chyba dobrze. A jak z NT?
 
Powinnaś mieć po prenatalnych pokazane te parametry na kartce na takich liniach 🙂wtedy widac. Ale jak lekarz mowi ze okej to wydaje się chyba dobrze. A jak z NT?
Nt 1.50 mam. Tak są takie linie obok liczb.
 

Załączniki

  • IMG_20221117_135005.jpg
    IMG_20221117_135005.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 76
reklama
Faktycznie mniejsza wartość kości udowej. Ale tez wiele dziewczyn pisze ze wszystko zależy od specjalisty, sprzętu i ułożenia dziecka. A może jesteście z niższych osób?
Ale też chyba zanizony jeden parametr w jednym badaniu nie jest od razu wyrocznia 🤔 Po prostu do obserwacji i kontroli na kolejnym usg. Może się jeszcze wszystko wyrównać
 
Do góry