reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2023

Dziewczyny które mają pytania związane z lux med, najlepiej jak sobie założycie portal pacjenta i pobierzecie apke na telefon. Wszystko sobie same wtedy możecie sprawdzać, umawiać i będziecie wiedzieć od razu :) Naprawdę ogromna wygoda, nie trzeba z nikim rozmawiać o nic pytać, bo teraz wprowadzili niedawno taka funkcje, że szukasz badania/wizyty i patrzysz czy jest w Twoim abonamencie
u mnie w mieście to nie działa nie ma placówek LuxMed tylko są współpracujące i ani przez portal ani aplikację nie mogę się umówić.
 
reklama
Ja też chodzę do LuxMedu i to mój jedyny kontakt z lekarzem w ciąży. Nie widzę potrzeby chodzenia w inne miejsce, bo wybrałam sensownego lekarza. USG prenatalne I trym i „połówkowe” też w LuxMedzie robię. Wykonuje to inny lekarz, na lepszym sprzęcie i jest człowiekiem, który pracuje tez w kilku innych renomowanych centrach ginekologicznych, a na ZnanymLekarzu ma 5*. Byłam u niego na USG przed 10 tyg i jestem bardzo zadowolona. A jestem z natury człowiekiem wymagającym od siebie i innych.
Nadpiszę się jeszcze tutaj. Otóż zaczęłam chodzić na Luxmed bez przekonania, ale aktualnie jestem zauroczona moim prowadzącym ☺️. Jest delikatny, taktowny, odpowiada wyczerpująco na pytania (moje i partnera, bo wchodzimy razem), wydaje się mieć aktualną wiedzę medyczną, zaleca częste wizyty i na każdej USG, dał mi swój numer komórkowy, gdyby coś się działo. Jedyny minus, to ogromne kolejki do niego. Ogólnie super facet, aż żałuję, że nie urodzę u niego w szpitalu.
 
A ja czuje potrzebe żeby iść do innego lekarza niż luxmed. Loteria jest to jaki lekarz mnie przyjmie, maja fatalny sprzęt (na poprzedniej różnica pomiaru zarodka była kolosalna w moim przypadku). I dziś dostałam info, ze w ramach luxmedu nie zrobię prenatalnych mimo, ze mam wykupiony najwyższy pakiet. Do darmowych badań spoko ale wole chodzi do lekarza, który mnie zna i nie muszę co wizytę tłumaczyć wszystko od nowa
ale dlaczego? Jak lekarz którego wybierzesz wystawi Ci skierowanie na następna wizytę z określona data to możesz umówić się nawet miesiąc czy dwa wcześniej i będzie pewność ze jest termin, nie trzeba chodzić do innego za każdym razem :)
No ale jest usługa „prowadzenie ciąży”. I tylko niektorzy lekarze wtedy dostępni. Np ten mój. I mogę się umawiać na kilka wizyt na przód. Czyli nie jak np do internisty, gdzie jak masz wizytę na jutro, to masz zablokowane bookowanie następnego terminu. Tutaj mam już ustalony koniec października, koniec listopada i czekam na pokazanie się grafiku na grudzień. Lekarz dokładny, kojarzy mnie, tłumaczy rzeczy jak pytam.

Mi z „prenatalnych” nie zrobią PAPPA, bo nie mają kontraktu z NFZ. Ale na USG „prenatalne”, czyli „USG 11-13 (+6) tydzien ciąży” jestem już umówiona do dobrego specjalisty, który pracuje też w LuxMedzie.

U Ciebie tak nie ma?
ja mam tak samo, co prawda nie umawiam się na tyle wizyt do przodu, ale zawsze mam termin dzięki temu skierowaniu od lekarza prowadzącego
 
Lekarka do której chodzę w luxmedzie ma ciężko dostępne terminy nawet prywatnie. Wiec tu mysle, ze mi się udało. Ale po dzisiejszej wizycie chce umówić się na wizytę a tu klops bo najbliższy termin ma na grudzień nawet w ramach karty ciąży :/
A w aplikacji mam skierowanie na usg11-13 i chciałam się umówić ale dziś kolejny raz powiedzieli mi, ze nie ma w luxmedzie prenatalnych 🤷🏻‍♀️Muszę dokładnie przyjrzeć się mojemu pakietowi. Jak będą się upierać, ze nie robią prenatalnych to wezmę im fakturę z miejsca gdzie robiłam prenatalne
to niemożliwe. Ja tez jestem umówiona na prenatalne, a może spróbuj do innej placówki? To aż niemożliwe
 
ale dlaczego? Jak lekarz którego wybierzesz wystawi Ci skierowanie na następna wizytę z określona data to możesz umówić się nawet miesiąc czy dwa wcześniej i będzie pewność ze jest termin, nie trzeba chodzić do innego za każdym razem :)
ja mam tak samo, co prawda nie umawiam się na tyle wizyt do przodu, ale zawsze mam termin dzięki temu skierowaniu od lekarza prowadzącego
U mnie jest ciężko z terminami, już od jakiegoś czasu poluje na termin pod koniec listopada i ciągle nic. A żeby umówić się na wcześniej to wgl można zapomnieć do tego lekarza co ja chodzę. Trochę się martwię że będę musiała pójść ostatecznie na te wizytę do innego no ale trudno...
 
reklama
Do góry