reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

to mnie nie pocieszyłaś 🙈 masz rację, kupię grubsze igły. Masaż też robiłam.
W przyszłym tygodniu mam zrobić badania przed wizytą u gina (zawsze mi zleca przed wizytą), więc zrobię cukier i porownam z tym co pokaże mi glukometr... ale chyba te z laboratorium zawsze wyższe wychodzą, prawda?
Co do ruchów to wczoraj coś mi bulkotało i też myślałam o ruchach 😉 ale to było za wysoko i za mocno na ruchy dzidka, ale miło było sobie przypomnieć, że za niedługo będzie ko takt z bazą 😁
Mnie mówili że nie ma co porównywać z palca (ten podobno większy)od tego z żyły ,zresztą miałam bardzo podobny bo zakres 87-90 taka moja norma na glukometrze jest.
 
reklama
Nie, to zależy jak skalibrowany jest glukometr. Weź go ze sobą na badania, wynik z krwi żylnej jest zawsze wyznscznikiem. Chwilę po pobraniu oznacz sobie na glukometrze i porównaj wyniki. Wtedy będziesz wiedziała jak przekłamije akurat Twój glukometr :) Kup sobie taki nakłuwacz z karabinkiem na 6 igieł, to ogromna wygoda, możesz sobie na nim udtawić moc ukłucia :) On się nazywa Accu Check Fast Clix :)

@Mama2012/2020/2022 tak, dziś tylko na próbę była jedna. Mam zacząć od 4 i dziś chyba odważę się na 2 albo 3 już :)

Naczytałam się w głupim internecie znów o tych cukrach i idę na to badanie jak po wyrok dziś. Do 16:30 chyba osiwieję cała...wkurzają mnie te ogólniki w artykułach "wahania cukru zwiekszaja prawdopodobieństwo małogłowia, wad serca u płodu etc "...ale zero konkretów czy zwiekszają bardzo czy trochę i przede wszystkim JAKIE to muszą być wahania (bo obstawiam, że prędzej chodzi o cukry na czczo rzędu 125, a 200 po posiłkach, a nie cukier na czczo 98 i 160 po posiłku raz na jakiś czas przez chwilę)...ale lepiej straszyć i clickbaity produkować 😕
nie boj sie tej insuliny :) zwieksza sie co 2 jednostki, jezeli na czczo masz ok 100, to prawdopodbnie dopiero 6j zmniejszy do ok 80. Nie bedziesz miala hipoglikemii :)
 
Nie, to zależy jak skalibrowany jest glukometr. Weź go ze sobą na badania, wynik z krwi żylnej jest zawsze wyznscznikiem. Chwilę po pobraniu oznacz sobie na glukometrze i porównaj wyniki. Wtedy będziesz wiedziała jak przekłamije akurat Twój glukometr :) Kup sobie taki nakłuwacz z karabinkiem na 6 igieł, to ogromna wygoda, możesz sobie na nim udtawić moc ukłucia :) On się nazywa Accu Check Fast Clix :)

@Mama2012/2020/2022 tak, dziś tylko na próbę była jedna. Mam zacząć od 4 i dziś chyba odważę się na 2 albo 3 już :)

Naczytałam się w głupim internecie znów o tych cukrach i idę na to badanie jak po wyrok dziś. Do 16:30 chyba osiwieję cała...wkurzają mnie te ogólniki w artykułach "wahania cukru zwiekszaja prawdopodobieństwo małogłowia, wad serca u płodu etc "...ale zero konkretów czy zwiekszają bardzo czy trochę i przede wszystkim JAKIE to muszą być wahania (bo obstawiam, że prędzej chodzi o cukry na czczo rzędu 125, a 200 po posiłkach, a nie cukier na czczo 98 i 160 po posiłku raz na jakiś czas przez chwilę)...ale lepiej straszyć i clickbaity produkować 😕
właśnie taki mam, ale nie za bardzo umiem się nim obsługiwać, wczoraj go rozmontowałam i chyba popsułam, mam nadzieję że tylko bębenek muszę wymienić czy jak to się nazywa 🙈
Jestem totalnym lajkiem w temacie.
A trzymasz dietę? Ja nie mogę się pogodzić że niedość że muszę leżeć głównie to jeszcze nawet nie zjem czegoś pysznego 🙈
 
właśnie taki mam, ale nie za bardzo umiem się nim obsługiwać, wczoraj go rozmontowałam i chyba popsułam, mam nadzieję że tylko bębenek muszę wymienić czy jak to się nazywa 🙈
Jestem totalnym lajkiem w temacie.
A trzymasz dietę? Ja nie mogę się pogodzić że niedość że muszę leżeć głównie to jeszcze nawet nie zjem czegoś pysznego 🙈
Trzymam, ale jest mi ciężko bo czasem mój organizm reaguje skokiem na coś co wydaje się ok i wtedy mam mega stres😕 Np przedwczoraj (jak mój sensor działał idealnie). Na samym początku ciąży miałam mega te cukry, a teraz gorzej niestety.

@Agusza tak, dziś już wezmę 3 :)

@Aleks90 ja wiedziałam, że to za mała dawka. Wzięłam najmniej ile się dało bo to moja pierwsza styczność z insuliną i się zwyczajnie bałam (tym bardziej, że mi się w przeszłości zdarzały za niskie cukry). Oswoiłam się tej 1 nocy i dziś już wezmę 3 jednostki, a jutro 4 jak zaleciła lekarka :)
 
Nie, to zależy jak skalibrowany jest glukometr. Weź go ze sobą na badania, wynik z krwi żylnej jest zawsze wyznscznikiem. Chwilę po pobraniu oznacz sobie na glukometrze i porównaj wyniki. Wtedy będziesz wiedziała jak przekłamije akurat Twój glukometr :) Kup sobie taki nakłuwacz z karabinkiem na 6 igieł, to ogromna wygoda, możesz sobie na nim udtawić moc ukłucia :) On się nazywa Accu Check Fast Clix :)

@Mama2012/2020/2022 tak, dziś tylko na próbę była jedna. Mam zacząć od 4 i dziś chyba odważę się na 2 albo 3 już :)

Naczytałam się w głupim internecie znów o tych cukrach i idę na to badanie jak po wyrok dziś. Do 16:30 chyba osiwieję cała...wkurzają mnie te ogólniki w artykułach "wahania cukru zwiekszaja prawdopodobieństwo małogłowia, wad serca u płodu etc "...ale zero konkretów czy zwiekszają bardzo czy trochę i przede wszystkim JAKIE to muszą być wahania (bo obstawiam, że prędzej chodzi o cukry na czczo rzędu 125, a 200 po posiłkach, a nie cukier na czczo 98 i 160 po posiłku raz na jakiś czas przez chwilę)...ale lepiej straszyć i clickbaity produkować 😕
Weź tyle ile lekarz zalecił. 4j to jest na prawdę malutko, nie bój się. Jak widzisz 1 nawet nie zadziałała nic
 
Hej dziewczyny , dziękuję że pamiętacie o mnie i jedna z was nawet napisała na priv do mnie co się dzieje że nie odzywam się. Podłączali nam światłowód i byłam któryś dzień bez internetu a i bez humoru
Po wizycie wtedy trochę się zdenerwowałam bo lekarz nie mógł dobrze zobaczyć dzieci.. najpierw dopochwowo i nie było widać nic kazał mi iść siku po czym znalazł jedno dziecko ale to nie było takie wyraźne .. po chwili mówi może sporbujemy przez brzuch i też ciężko było widać , jakoś uchwycił drugie dziecko ale ani ich nie zmierzył jakoś tak niewiem dziwnie... Na pierwszej wizycie było je ładnie widać obydwa zarodki a teraz nie mógł nawet zmierzyć i mówi do mnie że nadal leki mam brać a co więcej czy rozwijają się i ile mierzą że dowiem się na prenatalnych bo że on dziś nie może mi powiedzieć nic więcej... Od czasu wizyty co trochę posiedzę pochodzę mam twardnienia macicy i kłucia takie że naprawdę drżę o każdy swój ruch niewiem co powinno być a co nie. Spanikowana jestem w tej ciąży 🙄
Źle wyszedł mi wynik cytomegalii w dodatku muszę jutro powtórzyć i będziemy coś z tym chyba robić bo powinien być ujemny a mi wyszedł ponad 500 ...
Jutro mam to prenatalne badanie na które czekam jak na zbawienie jeśli coś wyjdzie nie tak to chyba się zastrzelę 🙄 boje się okropnie . Z rana pójdę na pobranie krwi później na badanie . Dam wam znać jutro po wizycie może wkoncu się dowiem co z moimi dziećmi 😳
Pozdrawiam wszystkich 😍
 
reklama
Do góry