reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Ja jutro wizyta u lekarza.
Ja na 13.30 mam wizytę.
Dziewczyny czy wy przed każdą wizyta robicie badania z moczu i morfologię? W pierwszej ciąży miałam wyniki przed każdą wizyta, ale teraz sobie uświadomiłam że przed jutrzejszą nic mi nie zlecił do robienia i się zastanawiam czy robić jutro rano na szybko czy nie.
 
reklama
też się martwię o te cukry. Pobrałam wczoraj tak jak radzilyście a przynajmniej próbowałam, umyłam ręce pochodziłam itd. Oczywiście z palca dalej nie ciekło, musiałam nacisnąć i na prawej ręce wyszło 99 ale się przestraszyłam, więc zrobiłam na lewej a tam 87! Juz mam dość. Do tego popsułam nakłuwacz i muszę kupić nowy. A wizyta u diabetologa za tydzień dopiero....

Jutro prenatalne ale się trzęsę już! Aż skurczy znowu dostałam a miałam dwa dni spokoju 🤦‍♀️
Ciepła woda i masaż.
2x pod rząd to glukometr może wariować,pierwszy wynik jest właściwy.
Może musisz większe igły mieć?
 
Ja na 13.30 mam wizytę.
Dziewczyny czy wy przed każdą wizyta robicie badania z moczu i morfologię? W pierwszej ciąży miałam wyniki przed każdą wizyta, ale teraz sobie uświadomiłam że przed jutrzejszą nic mi nie zlecił do robienia i się zastanawiam czy robić jutro rano na szybko czy nie.
Mocz,morfologia co 2 wizyta
Teraz mam tylko mocz ale zrobiłam b12 i d.
 
Ja na 13.30 mam wizytę.
Dziewczyny czy wy przed każdą wizyta robicie badania z moczu i morfologię? W pierwszej ciąży miałam wyniki przed każdą wizyta, ale teraz sobie uświadomiłam że przed jutrzejszą nic mi nie zlecił do robienia i się zastanawiam czy robić jutro rano na szybko czy nie.
Nie . U mnie nic lekarz nie kazal na kolejną wizytę
 
Mi też nie, ale zrobiłam morfologię bo ostatnio hemoglobina spadła i tsh.
No pewnie to lepiej zbadać. Zobaczę jak będę u swojego we wtorek czy coś zleci czy nie. Ale ostatnio nic nie kazał a ten listopada to termin co mnie umówił na prenatalne. Ale ja zrobiłam szybciej bo na fundusz mi się udało i z wizyty prenatalnej zadzwoniłam by normlana mi wpisali do mojego lekarza.
 
Ciepła woda i masaż.
2x pod rząd to glukometr może wariować,pierwszy wynik jest właściwy.
Może musisz większe igły mieć?
to mnie nie pocieszyłaś 🙈 masz rację, kupię grubsze igły. Masaż też robiłam.
W przyszłym tygodniu mam zrobić badania przed wizytą u gina (zawsze mi zleca przed wizytą), więc zrobię cukier i porownam z tym co pokaże mi glukometr... ale chyba te z laboratorium zawsze wyższe wychodzą, prawda?
Co do ruchów to wczoraj coś mi bulkotało i też myślałam o ruchach 😉 ale to było za wysoko i za mocno na ruchy dzidka, ale miło było sobie przypomnieć, że za niedługo będzie ko takt z bazą 😁
 
to mnie nie pocieszyłaś 🙈 masz rację, kupię grubsze igły. Masaż też robiłam.
W przyszłym tygodniu mam zrobić badania przed wizytą u gina (zawsze mi zleca przed wizytą), więc zrobię cukier i porownam z tym co pokaże mi glukometr... ale chyba te z laboratorium zawsze wyższe wychodzą, prawda?
Co do ruchów to wczoraj coś mi bulkotało i też myślałam o ruchach 😉 ale to było za wysoko i za mocno na ruchy dzidka, ale miło było sobie przypomnieć, że za niedługo będzie ko takt z bazą 😁

Nie, to zależy jak skalibrowany jest glukometr. Weź go ze sobą na badania, wynik z krwi żylnej jest zawsze wyznscznikiem. Chwilę po pobraniu oznacz sobie na glukometrze i porównaj wyniki. Wtedy będziesz wiedziała jak przekłamije akurat Twój glukometr :) Kup sobie taki nakłuwacz z karabinkiem na 6 igieł, to ogromna wygoda, możesz sobie na nim udtawić moc ukłucia :) On się nazywa Accu Check Fast Clix :)

@Mama2012/2020/2022 tak, dziś tylko na próbę była jedna. Mam zacząć od 4 i dziś chyba odważę się na 2 albo 3 już :)

Naczytałam się w głupim internecie znów o tych cukrach i idę na to badanie jak po wyrok dziś. Do 16:30 chyba osiwieję cała...wkurzają mnie te ogólniki w artykułach "wahania cukru zwiekszaja prawdopodobieństwo małogłowia, wad serca u płodu etc "...ale zero konkretów czy zwiekszają bardzo czy trochę i przede wszystkim JAKIE to muszą być wahania (bo obstawiam, że prędzej chodzi o cukry na czczo rzędu 125, a 200 po posiłkach, a nie cukier na czczo 98 i 160 po posiłku raz na jakiś czas przez chwilę)...ale lepiej straszyć i clickbaity produkować 😕
 
reklama
Nie, to zależy jak skalibrowany jest glukometr. Weź go ze sobą na badania, wynik z krwi żylnej jest zawsze wyznscznikiem. Chwilę po pobraniu oznacz sobie na glukometrze i porównaj wyniki. Wtedy będziesz wiedziała jak przekłamije akurat Twój glukometr :) Kup sobie taki nakłuwacz z karabinkiem na 6 igieł, to ogromna wygoda, możesz sobie na nim udtawić moc ukłucia :) On się nazywa Accu Check Fast Clix :)

@Mama2012/2020/2022 tak, dziś tylko na próbę była jedna. Mam zacząć od 4 i dziś chyba odważę się na 2 albo 3 już :)

Naczytałam się w głupim internecie znów o tych cukrach i idę na to badanie jak po wyrok dziś. Do 16:30 chyba osiwieję cała...wkurzają mnie te ogólniki w artykułach "wahania cukru zwiekszaja prawdopodobieństwo małogłowia, wad serca u płodu etc "...ale zero konkretów czy zwiekszają bardzo czy trochę i przede wszystkim JAKIE to muszą być wahania (bo obstawiam, że prędzej chodzi o cukry na czczo rzędu 125, a 200 po posiłkach, a nie cukier na czczo 98 i 160 po posiłku raz na jakiś czas przez chwilę)...ale lepiej straszyć i clickbaity produkować 😕
Myślę że muszą być duże skoki cukru.
 
Do góry