reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Ja niedoczynność i Hashimoto ale.tylko z USG przeciwciał nie mam .. ale nie wiem czemu spada u endokrynologa nie byłam lekarz inny niż moi gin kazał mi podnieść dawkę ale po co skoro mi spada .. moja diabetolog też mi wypisuje leki na tarczycę no i mówiła by na razie dawkę zostawić bo skoro tak spada to zaraz nadczynność będzie
No to trzeba czekać jaki teraz Ci wynik wyjdzie , oby nie spadło za bardzo ✊
 
reklama
Ja mam mniejszą niż przeciętna wielkość tarczycę wg USG - robione wieki temu bez ciąży... Podczas rutynowych badań bo to TSH bliżej 4 mam praktycznie zawsze, bez ciąży też.
 
Hejo, u mnie intensywny weekend, ale spieszę z raportem z usg - na razie wszystko wygląda ok ❤️ Dzidź 3.4cm (10+1), mierzyła dziś główkę i była tez ok. Faktycznie przyznała mi racje, ze mam dosc nisko szyjkę macicy, ale długość sama w sobie to ponad 41mm, więc to chyba ok…

Krew do badania ala Nifty oddana, wzięłam rozszerzony pakiet, ale totalnie nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam.
Prenatalne 01.11, chociaż chcieli jeszcze wcześniej : o
Więc teraz oby do wyników i oby do kolejnej wizyty :)

Miłego weekendu, odpoczywajcie tam!
 
Dokładnie to samo jest z tsh. Ja mam niedoczynności tarczycy i jak zachodzę w ciążę to mi poziom tsh tak wariuje. Mimo, że biorę leki.. a później wpadam szybko w nadczynnosc i taka dyskoteka. Podobno jak rośnie beta to rośnie razem z nim tsh
mój endo mówił mi odwrotnie, ze jak beta rosnie to tsh przeważnie maleje i zaczyna rosnąć w II trymestrze.
Ja niedoczynność i Hashimoto ale.tylko z USG przeciwciał nie mam .. ale nie wiem czemu spada u endokrynologa nie byłam lekarz inny niż moi gin kazał mi podnieść dawkę ale po co skoro mi spada .. moja diabetolog też mi wypisuje leki na tarczycę no i mówiła by na razie dawkę zostawić bo skoro tak spada to zaraz nadczynność będzie
mi pomimo ze spada tsh endokrynolog kazał podnieśc się z dawka euthyroxu bo jak beta zacznie spadać to skoczy tsh i lepiej mieć niska wartość niż później zbijać, tym bardziej ze tabletki nie działają od razu…
 
mój endo mówił mi odwrotnie, ze jak beta rosnie to tsh przeważnie maleje i zaczyna rosnąć w II trymestrze.

mi pomimo ze spada tsh endokrynolog kazał podnieśc się z dawka euthyroxu bo jak beta zacznie spadać to skoczy tsh i lepiej mieć niska wartość niż później zbijać, tym bardziej ze tabletki nie działają od razu…
No ale jak mam teraz 0.74 przy dawce co brałam przed ciążą to boje się że zbije do zera bo zmalało mi z 1.26 to nie wiem czy jest sens już podnosić dawkę
 
reklama
Z TSH to zależy czy macie Hashimoto / niedoczynność czy nie. Nie ma jednej reguły, jednym będzie spadać innym mega szybko rosnąć. Ja mam Hashimoto i już nie raz w życiu wpadałam w nadczynność i niedoczynność. Czasem nawet stany zapalne w obrębie gardła / szyi na to wpływają i tarczyca jak stary silni robi wyrzut hormonów niespodziewanie ;) Na pracę tarczycy wpływa wszystko, stres, niewyspanie, ciąża więc się niczemu nie dziwcie ;)

@Hmmmm jeśli masz bez ciąży TSH blisko 4 to masz niedoczynność. Ta norma 4,2 podawana w 90% laboratoriów w Polsce to stara norma, w dodatku jedna dla mężczyzn i kobiet. TSH w okolicach 3 to już niedoczynność :)

@outofthebox super wieści ❤️

Ja jakaś depresyjna i zmęczona. Głównie leżę i oglądam seriale (chociaż tyle rozrywki) bo mdli mnie aż do zaśnięcia, może ciut mniej niż w zeszłym tygodniu, ale jednak męka + ta niepewność pierwszego trymestru mnie wykańcza :( No ale dzień po dniu sobie mija, na nic wpływu nie mam więc staram się nie myśleć albo projektować wesołe obrazki z maluchem ;)
 
Do góry