reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Wczoraj rozmawiałam z moją koleżanką położną. Jak usłyszała, że lekarz po samej krzywej i wyniku 96 cukru na czczo stwierdził i wpisał mi cukrzycę to powiedziała,że to głupota. Bo cukrzycę w ciąży na czczo można stwierdzić jak się ma od ponad 100 w górę i jak jej się nie da zbić ,a nie jak ktoś ma jednorazowy taki wynik. Trzeba mierzyć,żeby wiedzieć jak faktycznie jest a ja cukry na ogół mam 82/92 i nie uważam tego sama za cukrzycę.bo nie mam.specjalnej diety i dobrze Mi się trzyma wynik. Nie jem.przed snem bo nie czuje potrzeby i dobrze się czuje bez poznych kolacji. Po za tym zadziwia mnie fakt ,że Nie będąc w ciąży norma cukru.jest do 100 a w ciąży jest już to zaniżone. Jeśli lekarz do której pójdę pod koniec listopada powie mi ,że mam cukrzycę to dopiero jej uwierzę. Prowadziła moje dwie ciążę i jej ufam a temu dr nie wierzę po prostu, bo on patrzy na mnie jak na grubasa a jak ktoś ma.nadwage to od razu musi mieć zły cukier...
Fakt - głupota.
Chociaż TSH też jest podobnie... Norma do 4.2, a dla ciężarnych i starających się o dziecko 1.5 max... Mam 3.8... od kiedy pamiętam... Ale ft3 i ft4 w normach (też jakoś blisko granic brzegowych, ale już nie pamiętam wartości)
 
reklama
Wczoraj rozmawiałam z moją koleżanką położną. Jak usłyszała, że lekarz po samej krzywej i wyniku 96 cukru na czczo stwierdził i wpisał mi cukrzycę to powiedziała,że to głupota. Bo cukrzycę w ciąży na czczo można stwierdzić jak się ma od ponad 100 w górę i jak jej się nie da zbić ,a nie jak ktoś ma jednorazowy taki wynik. Trzeba mierzyć,żeby wiedzieć jak faktycznie jest a ja cukry na ogół mam 82/92 i nie uważam tego sama za cukrzycę.bo nie mam.specjalnej diety i dobrze Mi się trzyma wynik. Nie jem.przed snem bo nie czuje potrzeby i dobrze się czuje bez poznych kolacji. Po za tym zadziwia mnie fakt ,że Nie będąc w ciąży norma cukru.jest do 100 a w ciąży jest już to zaniżone. Jeśli lekarz do której pójdę pod koniec listopada powie mi ,że mam cukrzycę to dopiero jej uwierzę. Prowadziła moje dwie ciążę i jej ufam a temu dr nie wierzę po prostu, bo on patrzy na mnie jak na grubasa a jak ktoś ma.nadwage to od razu musi mieć zły cukier...
Ja uważam tak samo..na czczo z córką miałam 99. I lekarz wysłał w 12 tc na krzywa. Wyszła idealnie..Więc normalnie beż ciąży mam tak koło 100. Myślę że nie ma co panikować.
 
Wczoraj rozmawiałam z moją koleżanką położną. Jak usłyszała, że lekarz po samej krzywej i wyniku 96 cukru na czczo stwierdził i wpisał mi cukrzycę to powiedziała,że to głupota. Bo cukrzycę w ciąży na czczo można stwierdzić jak się ma od ponad 100 w górę i jak jej się nie da zbić ,a nie jak ktoś ma jednorazowy taki wynik. Trzeba mierzyć,żeby wiedzieć jak faktycznie jest a ja cukry na ogół mam 82/92 i nie uważam tego sama za cukrzycę.bo nie mam.specjalnej diety i dobrze Mi się trzyma wynik. Nie jem.przed snem bo nie czuje potrzeby i dobrze się czuje bez poznych kolacji. Po za tym zadziwia mnie fakt ,że Nie będąc w ciąży norma cukru.jest do 100 a w ciąży jest już to zaniżone. Jeśli lekarz do której pójdę pod koniec listopada powie mi ,że mam cukrzycę to dopiero jej uwierzę. Prowadziła moje dwie ciążę i jej ufam a temu dr nie wierzę po prostu, bo on patrzy na mnie jak na grubasa a jak ktoś ma.nadwage to od razu musi mieć zły cukier...
Dokładnie.
 
Ja wiem ze cukrzyca może być niebezpieczna,ale zauważyłam że ostatnio to jakaś moda się stała.
Mnie ginekolog wysłał co prawda dlatego że nie robię testu a miałam równo 90 glukozę i kilka razy więcej.
Ale nawet diabetolog nie stwierdził że cukrzyca, mam mierzyć cukier , nie robić żadnej diety i zobaczymy.
No i tak jedząc drożdżówkę na kolacje mam 89 więc jest ok.
 
Ja uważam tak samo..na czczo z córką miałam 99. I lekarz wysłał w 12 tc na krzywa. Wyszła idealnie..Więc normalnie beż ciąży mam tak koło 100. Myślę że nie ma co panikować.
Ogólnie panika w ciąży to zuo..
Ale jednak ciężko nie panikować, nie przejmować się, nie chce się niczego przegapić, aby wszystko się udało...
 
reklama
Do góry