reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Dziewczyny, jutro rano idę na test obciążenia glukozą, powiedzcie czy Wy coś ze sobą brałyście? Idę na prywatnie, w necie czytałam na niektórych stronach że zabrać glukozę, małą butelkę wody i swój kubek ? 🤔 Glukozę kupiłam ale chyba kubka nie muszę zabierać co? 😂
Woda powinna być w miejscu gdzie będziesz robić glukozę, wez ze sobą dużo cierpliwości wytrwałości hehe i książkę do poczytania bo sobie trochę posiedzisz :) ja robiłam prywatnie tez w pierwszej ciąży I na miejscu dostałam glukozę nic nie musialam kupować wcześniej:)
 
reklama
Tak nawiązując do tematu glukozy... przed ciążą miałam zawsze wysoką glukozę. wychodziło mi tak 95-98... przy normie do 99 chyba. Więc obawiam się, że teraz wyjdą mi niezłe kwiatki - "pierwsze" ciazowe badania bede robić w przyszlym tygodniu. NIestety już kiedyś (przed ciążą) miałam do czynienia z glukozą do picia i moj organizm jej nie przyjął. Jak myślicie co na to powie lekarz? Jestem prawie pewna, że glukoza na czczo wyjdzie mi beznadziejna i lekarz skieruje mnie na krzywa, a ja nie dam rady tego wypić, jestem pewna (dodając do tego moje mdłości jest to pewne w 100%). Strasznie się tym stresuje, że wyjde na dziwoląga :(
Na pewno nie jesteś jedyną która tego nie wypija lub wymiotuje w trakcie, moja Koleżanka raz zwymiotowala, lekarz kazał zrobić jej drugi raz i jej się udało, ale myślę że jeśli drugi raz by było przetrwała to raczej musiałby odpuścić no bo nie wyobrażam sobie tak męczyć osoby jesli po prostu nie da rady. To nie jeet przyjemne. Znaczy w smaku dla mnie mimo ze lubię słodycze a to było mega słodkie i oczywiście koniecznie wez smakowe np cytrynową lub pomarańczową to po godzinie miałam okropny kryzys, ciągle łykałam ślinę, wmawialam sobie żeby wytrzymać, pani pozwoliła mi wypić łyka wody niewiele to dało ale jednak, no słabo to wspominam i na sama myśl ze będę musiała to zrobić znow strasznie tego nie chce, ale spróbuj może jednak Tobie się wydaje że nie dasz rady a jednak będziesz twardzielką ?:)
 
Dziewczyny, jutro rano idę na test obciążenia glukozą, powiedzcie czy Wy coś ze sobą brałyście? Idę na prywatnie, w necie czytałam na niektórych stronach że zabrać glukozę, małą butelkę wody i swój kubek ? 🤔 Glukozę kupiłam ale chyba kubka nie muszę zabierać co? 😂
Kubek powinni mieć . Na pewno glukoze i może wodę .. ja teraz jak robiłam w szpitalu to musiałam mieć swoją wodę
 
Tak nawiązując do tematu glukozy... przed ciążą miałam zawsze wysoką glukozę. wychodziło mi tak 95-98... przy normie do 99 chyba. Więc obawiam się, że teraz wyjdą mi niezłe kwiatki - "pierwsze" ciazowe badania bede robić w przyszlym tygodniu. NIestety już kiedyś (przed ciążą) miałam do czynienia z glukozą do picia i moj organizm jej nie przyjął. Jak myślicie co na to powie lekarz? Jestem prawie pewna, że glukoza na czczo wyjdzie mi beznadziejna i lekarz skieruje mnie na krzywa, a ja nie dam rady tego wypić, jestem pewna (dodając do tego moje mdłości jest to pewne w 100%). Strasznie się tym stresuje, że wyjde na dziwoląga :(
A to nie jest tak ze krzywa jest obowiązkowa w drugim trymestrze? W mojej karcie ciąży jest jako badanie obowiązkowe wpisana
 
Kubek powinni mieć . Na pewno glukoze i może wodę .. ja teraz jak robiłam w szpitalu to musiałam mieć swoją wodę
Właśnie jestem po wypiciu, miałam swoją cytrynową ale nie zdążyłam powiedzieć a już mi zrobiła zwykłą od nich, nie dobre to jak cholera chociaż lubię słodkie rzeczy.
Mam nadzieję że wynik wyjdzie prawidłowy za to 😊
 
reklama
Do góry