reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Co ile macie robione usg?
Już mam dosyć słuchania narzekań mojej mamy że mam za często robione badania.... Dla niej wizyty co miesiąc to już jest za duzo... Zwariuje chyba do reszty 🙈
Za każdym razem i prywatnie i na NFZ, na NFZ co druga wizyta na fotelu i bada szyjkę. Wizyty co 2 -3 tyg.
 
reklama
W temacie wyprawki dodam jeszcze, ze ja zamierzam już w grudniu kupić właśnie akcesoria do łóżeczka, bo bez względu na płeć jako, ze mamy pokój w stylu boho akurat lozeczko będzie w brązowo - beżowych kolorach żeby ładnie się zgrało. A uważam, że to jest uniwersalna kolorystyka. Nie planuje różowego czy niebieskiego lozeczka.
Ja też kolory uniwersalne w pokoiku biało- szaro póki, meble białe ..dodatki ewentualnie miętowe dla chłopca 😏 nie znoszę niebieskiego
 
Ja mam dziecko z 1.09. moja mama się uparła że muszę mieć rożek i nigdy nie został użyty [emoji1745] dawałam go wszystkim znajomym które rodziły w okolicach lata i się upierały że koniecznie muszą kupić rożek bo jest niezbędny i piękny [emoji28] żadna nie użyła xD
Także mam na sprzedaż piękny rożek La millou nówka sztuka nie śmigany [emoji12] ktoś chętny? [emoji16]

Ja wyciągnę tylko lekkie kocyki i pieluchy bambusowe które są genialne jako lekkie kocyki :)
Ja w rozku kładłam mała spać na noc przez pierwsze miesiące a później przeszłam na spiworek jak bardziej się już ruszała
 
A złote rady to się chyba nigdy nie kończą...
Mnie też na pogrzebie prawie zlinczowali że w ciąży poszłam [emoji28] lecieliśmy na wakacje w ciąży i teściowa codziennie dzwoniła z nowymi tragicznymi historiami żebyśmy tylko odwołali wakacje bo nie mogę lecieć samolotem [emoji1787] moja mama się do mnie kilka tygodni o badania prenatalne nie odzywała [emoji1787][emoji1787][emoji1787] bo ona uważa że je się robi tylko jak chce się przerwać ciążę [emoji1751] no dramat [emoji1751]
A po porodzie jest tylko gorzej. Cała rodzina do mnie wydzwaniała żebym kawy nie piła bo karmię. I po każdym zdjęciu miałam telefon o czapeczkę [emoji23]
Teraz jeszcze nikt nie wie i mamy święty spokój [emoji16] rozważam czy nie poinformować rodziny na Wielkanoc [emoji13]
Ja bym oszalała chyba, gdybym miała znosić takie wtrącanie się rodziny w sprawy moje i męża oraz w wychowanie dziecka 😳
Jestem w 32tc i od początku stawiałam jasno granice, zwłaszcza mamie i teściowej, bo to one zawsze maja „rady” a czasami wręcz „zakazy i rozkazy”. Na mnie słowa „musisz kupić, musisz mieć, musisz tak robić” działa jak płachta na byka. Mojej mamie wystarczy wyraz mojej twarzy i już się wycofuje, ale z teściową jest trudniej 🤦‍♀️😂 Mimo to asertywnie i z dozą pewności sobie mówię krótko, ze to my decydujemy o naszym dziecku. One juz swoje lata wychowywania dzieci miały.

Podziwiam za cierpliwość 😁 U nas teraz w rodzinie męża był temat kąpania niemowlaka - bo jedna kuzynka kąpie codziennie a druga raz na tydzień. I zaczęły się wykłady jak często my MUSIMY kapać 😤
 
Ja też kolory uniwersalne w pokoiku biało- szaro póki, meble białe ..dodatki ewentualnie miętowe dla chłopca 😏 nie znoszę niebieskiego
U nas mąż się uparł na niebieski pokój 🤨 Zgodziłam się na błękitny, taki delikatny, wręcz pastelowy. Ale cholera ktoś zle farbę wybrał i jest jebitny niebieski 🤦‍♀️
Mebelki mamy białe, bo ja się uparłam, ale już zasłony i dywanik to znów jest wojna, bo mąż chce iść dalej w niebieski 🙄🤣
 
Też mam metaliczny posmak, po paście do Zębow mi niedobrze🤢 po wodzie też ,dlatego bardzo mało pije. Kilka dni temu miałam już takie objawy odwodnienia, ze teraz w siebie wymuszam.

I od kilku dni doszedł pulsujący, silny ból głowy - głównie gdy wstaje z kanapy, schylam się itp.
Myslę, że głowa boli Cię właśnie od braku wody. Nie pij herbaty lub kawy jeśli nie pijasz wody bo to są napoje, które prowadzą do odwodnienia. Woda jest bardzo ważna w ciąży. Kupuj sobie wodę w małych 0,5l butelkach lub rób wodę z cytryną i pomarańczą. Powodzonka i trzymam kciuki 💪🙂🙂🙂
 
dzieki :) wlasnie tez teraz czytam, ze w wiekszosci to normalne, ale ten kolor mnie dzisiaj przerazil.. zaaplikowalam sobie lactovaginal, wiec moze pomoze. Wizyte mam za 1,5 tyg wiec sama juz nie wiem, czy probowac przyspieszac czy nie...
Też pytałam ginów o ten żółty śluz i czasem zielonkawy 🤔 też chorób przenoszonych drogą płciową nie ma , bo miałam badanie. Ostatnio powiedział, że jest ok ewentualnie Tantum Rose do podmywania
 
U nas mąż się uparł na niebieski pokój 🤨 Zgodziłam się na błękitny, taki delikatny, wręcz pastelowy. Ale cholera ktoś zle farbę wybrał i jest jebitny niebieski 🤦‍♀️
Mebelki mamy białe, bo ja się uparłam, ale już zasłony i dywanik to znów jest wojna, bo mąż chce iść dalej w niebieski 🙄🤣
U nas jak Partner upierał się, że nie chce białych ścian stwierdziłam, że tylko jasno fioletowy wchodzi w grę... I nawet wybrał próbkę i później mnie testował, czy na pewno chcę ten kolor w zestawieniu z innymi fioletami (każdy inny był ciemniejszy)...

Ale jednak nie robiliśmy elektryki to tylko odmalowalismy pokój na biało, a kolory będą za rok... W styczniu/lutym jak będą ferie może się uda zrobić elektrykę...

Partner najbardziej chciał na zielono, jak jak moja mama powiedziała, że to jej ulubiony kolor i częściej będzie nas odwiedzać zwątpił 8-)
 
reklama
A ja uwielbiam błękit, to mój ulubiony kolor😍 Wprawdzie ścian na 100% niebieskich nie zrobię, ale błękitne dodatki na bank🤩 Chociaż mój Leo na 100% będzie nosił wszystkie kolory bez wyjątku, róż i fiolet też✌

Ja nawet kanapę do nowego domu mam zamówioną błękitną💙
 
Do góry