reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

kiedy się podaje ten kwas? Bo mi tylko krew pobrali. Czy na etapie wykonywania badań już w laboratorium i alergia przeszkadza?

Ja syna urodziłam 1.08, nie miał odparzeń, ale za to ja okropnie zniosłam te ostatnie tygodnie ciąży. Nóżki miał w mojej przeponie, a u nas na 3, najwyższym piętrze było po 36 stopni nawet... Jak dotarłam na górę to myślałam że pękne 🙈
Świetnie że teraz maj, dla nas wygodnie, na spacerek ślimaczka można wziąć całe lato jeszcze, super 😊
Kwas się podaje jeśli wyjdzie kobiecie ryzyko łożyskowe z pappy (Nifty tego nie bada), on zmniejsza to ryzyko o 80% :) Kwas acetylosalicylowy to aspiryna, acard etc Ja jestem uczulona więc i tak go nie mogę brać i u mnie pozostała by tylko kontrola ciśnienia została :) To ryzyko często się nie potwierdza więc w moim przypadku ginekolog (i ja też) uznał, że to tylko niepotrzebny stres :)
 
reklama
Hej @kropka94 :) Ja robiłam Nifty, czekam na wyniki (już dość niecierpliwie i w stresie). Rejestrujesz się na badanie na stronie, a potem oni Cię prowadzą jak po sznurku już :) To była moja decyzja, powiedziałam ginekologowi, że będę robić i uznał, że w takim razie pappa nie ma sensu. Ona ma sens jeśli chodzi o ryzyko przedwczesnego porodu związane z łożyskiem, ale ja jestem uczulona na kwas acetylosalicylowy, który sie wtedy podaje więc tylko bym się stresowała i nie robię :)

Powiem Wam, że serio myślałam, że już lepiej się będę czuła na tym etapie. Dziś 11+2, mdłości okropne, słabość, lekkie zawroty głowy nawet i do tego full depresja. Mam od hormonów takie wahania nastroju, że potrafię mieć 2 godziny ok humor, a potem 3 godziny wisielczy :) Nic już nie robię, chwilowo nie pracuję, mąż przejął w firmie to co mógł, a kreatywne rzeczy czekają i tyle. Leżę pod kocem, oglądam jakieś głupie programy na poprawę humoru i czekam ;) Jak czytam, że niektóre z Was mają dalej mdłości w 13 tygodniu to mi słabo na samą myśl ;)
No właśnie ja 14 TC i mam nadal 😎 już nie tak bardzo jak w 11, ale popołudniu już nie jem nic i rumianek, zapachy z lodówki dalej 🤢🤮 ale nie martwy się😋😏 wiecznie trwać nie będą, a już na na bank po porodzie miną😎🤭 co do humoru..podobny do twojego, zero ochoty na nic najlepiej mi pod kocem w łóżku
 
@gorla Wy mnie nawet nie straszcie bo się zastrzelę😅 Ja jestem do niczego, wieczorem mam odruchy wymiotne z godzinę czasu, aż żołądek boli...ale ja panicznie boję się wymiotów więc walka jest zaciekła :D Już schudłam od początku ciąży 1,6 kg, staram się jeść dużo, ale jem niewiele. A ja raczej z tych co tyją z powietrza ;) Mąż właśnie pojechał do sklepu po produkty, żeby mi zrobić świąteczną kapustę z fasolą, żebym coś więcej zjadła bo mam na nią ochotę :D Mam nadzieje, że wszystko będzie ok i żadnej z nas mdłości nie będą męczyły do porodu😅

Tak obstawiam, że te mdłości w ostatnich dniach i deprecha to u mnie spotęgowane przez stres czekania na wyniki Nifty bo powinny być lada moment. Na logikę na 98% wszystko powinno być ok, ale jak emocje się odzywają to olaboga ;)
 
Moja córeczka z Maja 2017 i to był idealny czas dlatego teraz też staraliśmy się w sierpniu by na mają było 😁 i tak pewnie będzie to kwiecień jak nie wcześniej jeszcze 😁
 
To ja tak nie mogę powiedziec, bo spędzam czas głównie z komputerem na kanapie pracując, albo w łóżku, ciągłe mdłości nie pozwalają zapomnieć o ciazy :/ Jutro zacznę 14sty tydzień, a tu taka lipa.
Swoją drogą chyba dziś pokonuje rekord długości ciazy z bijącym serduszkiem :c
To serce to dla rekordu, nie dla mdłości :D
 
reklama
Ja w sumie też nie czuje się w ciąży. Mdłości jakoś 3 tyg temu przeszły, piersi przestały boleć. Od czasu do czasu czuje ruchy po lewej stronie bo tam Janek się chowa. 🙂
Mi rodzenie w maju bardzo pasuje tym bardziej że stary jest z maja więc byłby taki nie mały prezencik. 😀
 
Do góry