reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Cześć dziewczyny 🙂 ja dzisiaj 12+1 i powiem Wam, że ta ciąża mocno mnie oszczędza bo nie miałam mdłości, natomiast byłam bardzo zmęczona. W czwartek mam prenatalne i powiem Wam, że się stresuje, bo ja się w ogóle w ciąży nie czuję 🤷‍♀️ aż się martwię czy wszystko gra. Brzuch nie rośnie, rano jest taki jak zawsze, cycki już od dawna nie bolą, tylko sutki mam wrażliwe no i gdyby nie więzadła, które czuje i rozpieranie w brzuchu to bym nie pomyślała, że jestem w ciazy. Mam nadzieję, że z dzidzią wszystko dobrze, ale jakoś zaczynam się martwić. A jak jest u Was? Jakie macie dolegliwości oprócz mdłości?
Ja dzisiaj 12+3 i w sumie z objawów został ból piersi i mimo noszenia stanika w rozmiarze f (start z c) już powoli zaczynaja się z niego wylewać, mdłości wieczorne są troszkę mniejsze niż tydzień temu i ciągniecie więzadeł tez jakby delikatniejsze, ale brzucha już nie wciągnę 😂 za to pojawiła się linea negra do pępka i cera się poprawia 😄
 
Nie mam skierowania. Refundowane są od 35 rż albo w przypadku podejrzenia wady. Albo pewnie też od dobrej woli lekarza [emoji28]
ja idę na nfz mam skierowanie przez zespół downa w rodzinie. Nie do końca chyba tak jest, że dobra wola lekarza bo mi od razu kazano na badanie przynieść zaświadczenie, że faktycznie taka choroba w rodzinie występuje. Jakieś przesłanki muszą być, żeby takie skierowanie otrzymać 😌
 
Dzień dobry w nowym tygodniu :)

Właśnie dostałam informacje o wynikach niptu, strasznie szybko im poszło, 5 dni roboczych :o

Tak czy inaczej - ryzyko trisomii minimalne, płeć też jest znana ale wg prawa tu gdzie mieszkam, lekarze mogą ją przekazać po skończonym 12tym tygodniu, czyli za 3 dni xd

Zawsze to krok do przodu QUOTE]Super [emoji3590][emoji3590][emoji3590]
A gdzie mieszkasz? Moim zdaniem to mega dobre rozwiązanie jeśli aborcja jest legalna do 12 TC. Na pewno by się znalazł jakiś as co by mu płeć nie pasowała. Już słyszałam kiedys o przypadku pary znajomych co rozważali czy zamiana dzieci jest w Polsce legalna bo im płeć nie pasowała ... Nie dam sobie ręki obciac czy to nie fejk ale mnie już niewiele zdziwi na świecie

Ja czuję że u mnie dziewczyna. W poprzedniej ciąży się sprawdziło. Moja córka ma teraz fazę (musiała gdzieś coś zaslyszeć o ciąży) i chodzi za mną i mnie pyta czy urodzę jej siostrzyczkę Lilke [emoji1787][emoji1787][emoji1787] Lilka absolutnie nie wchodzi w grę i nie wiem jak to rozegrać [emoji85]

Ja mam okienko dobrego samopoczucia gdzieś tak do 11 [emoji28] dzisiaj na szczęście młoda poszła do przedszkola więc siedzę sama w domu i odpoczywam [emoji3060][emoji3060][emoji3060]
 
@outofthebox ale super!😃 Ja musiałam podpisać oświadczenie, że nie wykorzystam informacji o płci do podjęcia decyzji o aborcji😲 Byłam zaskoczona, że coś takiego jest możliwe, ale w końcu to Chiny więc jak najbardziej realne. Za 3 godziny idę na pobranie :)
 
Ja dzisiaj 12+3 i w sumie z objawów został ból piersi i mimo noszenia stanika w rozmiarze f (start z c) już powoli zaczynaja się z niego wylewać, mdłości wieczorne są troszkę mniejsze niż tydzień temu i ciągniecie więzadeł tez jakby delikatniejsze, ale brzucha już nie wciągnę 😂 za to pojawiła się linea negra do pępka i cera się poprawia 😄
Ja startowałam z g a teraz kupiłam j i za małe🥴 takze nie wiem czy do końca ciazy skali wystarczy 😅😅😅
 
reklama
Do góry