reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Ja nie wiem jakim cudem ostatnio miałam wizyty co miesiąc i w ogóle mi się nie dłużył czas :D Mam trochę wrażenie, ze co nowsze grupy ciążowe na tym forum, to większa ogólna panika haha Co by nie mowic, to od 9 tygodnia ryzyko poronienia jest minimalne, to w sumie juz, u mnie dziś 8+5, wiec w sumie niedługo początek 10go…
od 9 tygodnia czyli jak mam dzis 8+3 to liczy sie jako 9 tydzien ?
 
reklama
Dziewczyny ja właśnie po wizycie, udało się zrobić super zdjęcie z USG 🥰 wszystko oki, dostałam skierowania na kolejne badania, wyniki też wszystko ok... Wrzucę fotkę na nasza prywatna grupę 🥰 powodzenia dla was na badaniach, jesteście super dzielne!
Super że wizyta udana 😍 uwielbiam takie wiadomości 😊
 
Dziewczyny załamałam się trochę i chce mi się płakać . Do lekarza idę za tydzień on nie widział moich wyników
Pani diabetolog zobaczyła mocz od razu powiedziała że malo pije .. mam ketony w moczu co jest niedopuszczalne, wystraszyłam się . Mam prowadzić zeszyt pisać wszystko co jem
Kluc się na czczo później godizne po posiłku no i badać mocz paskami ketonowymi ... Mam jeść sześć małych posiłków zero sokow owocowych owoc to jeden dziennie np jedno jabłko albo garść borówek . .. słodyczy zero białej mąki zero . Mam pisać i mierzyć i za trzy tygodnie do kontroli .. bo jak będzie źle to insulinę mi da :(
Z tego co wiem, to samą dietą można naprawdę super sobie poprawić wyniki. Tyle tylko że trzeba z tym wytrzymać i nie ulegać pokusom, a wiadomo jak to jest. Trzymam kciuki aby następne badania były ok.
 
od 9 tygodnia czyli jak mam dzis 8+3 to liczy sie jako 9 tydzien ?
Ciężko odpowiedzieć jednym zdaniem, bo co badanie to inaczej mogli uznawać, ale np tu są % z dwóch badań, dla kobiet do ok 35 rz, widać taki znaczny spadek pomiędzy 8 tyg a 9 tyg, mogą mieć na myśli 8+0 i 9+0 :)
 

Załączniki

  • A1EAE0BC-6C7C-4FFB-9E9A-3CA5FBE70C5C.png
    A1EAE0BC-6C7C-4FFB-9E9A-3CA5FBE70C5C.png
    76,7 KB · Wyświetleń: 68
Co do ketonów to „trochę” w moczu jest ok, ciąża tak działa na organizm, ale więcej może oznaczać np niekontrolowaną cukrzyce, wiec to jedyne ryzyko - jak jest ich więcej. Dieta powinna pomoc, na początek więcej posiłków, zjedzenie czegoś na noc i mało skoków glukozy.
 
Dziewczyny załamałam się trochę i chce mi się płakać . Do lekarza idę za tydzień on nie widział moich wyników
Pani diabetolog zobaczyła mocz od razu powiedziała że malo pije .. mam ketony w moczu co jest niedopuszczalne, wystraszyłam się . Mam prowadzić zeszyt pisać wszystko co jem
Kluc się na czczo później godizne po posiłku no i badać mocz paskami ketonowymi ... Mam jeść sześć małych posiłków zero sokow owocowych owoc to jeden dziennie np jedno jabłko albo garść borówek . .. słodyczy zero białej mąki zero . Mam pisać i mierzyć i za trzy tygodnie do kontroli .. bo jak będzie źle to insulinę mi da :(
Spokojnie. Jestem na diecie o niskim ig już kilka lat, naprawdę się da. Ogarniesz! Dla mnie też teraz trochę rewolucja bo tych posiłków jest dwa razy więcej niż jadłam, ale zobaczysz kilka dni i przywykniemy.
 
reklama
Z tym że i mnie problemy się ciągną sprzed ciąży, myślę więc że u mnie dieta i tak jic nie da na te cukry na czczo i będzie insulina. Są rzeczy na które wpływ mamy i tymi się trzeba przejmować. A czasami po prostu mimo wysiłków się nie da.
 
Do góry