reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Ja już jestem na l4 od trzech tygodni od kiedy tylko miałam plamienia .. dziś ja od rana mam mdłości ... Masakra jakaś nic mi nie było przez tyle czasu dziś 9+4 wg om ... 🤢🤢🤢
 
reklama
@mqmahelenki92 trzymam zatem kciuki za wizytę. U mnie to samo, przed wizytą toalety nie opuszczam😆
@Limonkaaa88 juz niedługo prenatalne cie czekają. Mi jakos ta ciąża szybciej mija niz poprzednia. U mnie dzis 8+0.
Z tymi spodniami to tez uważam że nie ma co się ściskać. Wczoraj kupilam w lidlu leginsy ciążowe i tez pewnie niedługo zaloze. Tak mi bęben wywaliło ze jestem w szoku ze nikt się jeszcze nie domyślił😆

Mówiłyście juz o ciazy w swoim otoczeniu, czy raczej jeszcze ostrożnie podchodzicie do tematu? U mnie wie tylko moja przyjaciółka i siostra męża. Ale pewnie po prenatalnych rozszerzymy grono wtajemniczonych o rodzicow.🙂
Ja chciałam powiedzieć dopiero koło tego trzeciego miesiąca a wyszło tak że już od piątego tygodnia praktycznie wszyscy w rodzinie wiedzą 🙈 ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze 💖... Mi też brzuch wywaliło dostałam leginsy ciążowe to już je nosze ...
 
Ja mam problem z wzdeciami. Ogólnie od kilku lat mam problemy gastrologicznej natury, ale od marca mialam spokój. Jak tylko dowiedziałam się o ciazy z tygodnia na tydzień jest gorzej. Rano miałam plaski brzuch, obecnie wywalony jak 4 miesiąc ciazy.
Ja jak leże to ma płaski a jak wstaje to on odstaje też jak chyba piąty miesiąc .. już się mnie pytali czy ja bliźniaków nie będę miała 😅
 
U mnie w rodzinie większość nie wie , a ze znajomych juz trochę wie bo mój mąż nie może się powstrzymać i rozpowiada, ja mowie ze u mnie w pracy jeszcze nie wiedzą a ten rozgaduje wszystkim hehehe faceci :D
 
Mnie dzisiaj na wieczór dopadł mega dół i zaczęłam płakać z bezsilności. Dzieciaki cały miesiąc chore, od wczoraj zaczęło mnie i męża rozkładać. Najmłodsza ma jakiś dziwny rumień na policzku i już 3 miesiące z nim walczymy a jest coraz gorzej. Jej buzia po prostu wyglada tragicznie. Dzisiaj chciałam jej to nawilżyć i jeszcze bardziej pogorszyłam sytuacje 😭 Jutro Lenka ma 4 urodziny a nastrój w domu szpitalny zamiast wesołego. Jeszcze trochę i przez to wszystko co się nakłada na siebie po prostu się załamie. Brakuje mi już sił, a hormony i nastrój dopełnia resztę. Zanudziła was pewnie tymi żalami ale naprawdę ciągnę na reszcie sił, tylko po lekarzach biegam z małymi a poprawy z żadnej strony nie ma.
o jejku...biedna :(
mam nadzieje ze szybko sie unormuje sytuacja u Ciebie...trzymaj się kochana 💛💛
 
@nutka83 ja to Ciebie podziwiam, że Ty w ogóle dajesz radę :) Ja nie mam dzieci, a moje samopoczucie mnie dzisiaj przerosło. Do tej pory miałam dobry humor, mimo mdłości i słabości, a dziś dół i nerwy cały dzień. Nic tylko leżę i marudzę. Nie wyobrażam sobie ile masz pracy z trójką maluchów i jak ciężko to pogodzić z tymi hormonami. Trzymaj się tam :)
nie martw się, ja tez troche marudze, tym bardziej ze zostały mi 4 dni pracy a juz bym chciała odpoczywac na wolnym...;) ciagle sie o wszystko denerwuje, wkurzam...:mad:
 
Cześć Majowe Mamy, pozwolę się też dopisać do wątku :)
Pierwsza ciąża, 29 lat, termin według aplikacji na 30 maja 2022, oczywiście ogrom niepewności co i jak. Jutro idę wykonać wszystkie badania zlecone przez ginekologa, na wizycie byłam 29 września bo oczywiście poleciałam, jak tylko test pokazał dwie kreski (wiem, że to za wcześnie :D ). Na USG było widać na razie pęcherzyk ciążowy, kolejna wizyta 13.10 i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Mam też problem z określeniem tygodnia ciąży, najpierw ginekolog stwierdził, że jestem w 5-6 tygodniu - na podstawie okresu z 19 sierpnia, ale po pierwsze mam nieregularne, a po drugie wiem, że zapłodnienie nastąpiło mniej więcej 6-9 września, co później potwierdził gin.
Aplikacja za to pokazuje mi, że właśnie zaczęłam 7 tydzień, ale z obliczeń wynika, że będzie to 5 tydzień. Oczywiście zapytam się o to ginekologa, ale jestem bardzo ciekawa.
Czy wiecie jak to właściwie jest? 🤔
hejo :) witaj 🥰
 
reklama
Kurczę, powiem Wam, że jak czytam o Acardzie i Heparynie to za każdym razem mam lampkę alarmową w głowie. Aż się boję czy czegoś nie przeoczę, bo ja tylko biorę Pregnę Plus, trochę cynk i trochę magnez. Mam nadzieję, że wszystko z moim maluchem będzie ok. Im więcej czasu mija tym większy stres i tym bardziej mi zależy:confused:
Aga, ja tez nie biore zadnych leków poza prenatalem uno i magnezem b6 :) noo plus na tarczyce euthyrox ale to osobna sprawa. słucham zaleceń lekarza i się stosuję :)
 
Do góry