reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Dziewczyny! Miałam najczarniejsze myśli przed tą wizytą... Tętno w poczekalni z 200! Dzidziuś ma 8.5mm i widziałam bijące serduszko jak szalone 😍 Az mi łezka poleciała, a banana na twarzy mam do teraz. Wg tego USG 6t6d. Miesniak z 1cm na 1.2cm i to mnie martwi.
Ale super! :D Gratulacje! A czemu Ty się martwisz tym mięśniakiem? Mięśniaki tej wielkości nie mają żadnego wpływu na ciążę. Jaki to jest mięśniak? Jest wewnątrz macicy?
 
Ale super! :D Gratulacje! A czemu Ty się martwisz tym mięśniakiem? Mięśniaki tej wielkości nie mają żadnego wpływu na ciążę. Jaki to jest mięśniak? Jest wewnątrz macicy?
Miesniak jest śródścienny. Naczytalam się oczywiście o różnych problemach wywołanych mięśniakami i to chyba dlatego.
 
Dziewczyny! Miałam najczarniejsze myśli przed tą wizytą... Tętno w poczekalni z 200! Dzidziuś ma 8.5mm i widziałam bijące serduszko jak szalone 😍 Az mi łezka poleciała, a banana na twarzy mam do teraz. Wg tego USG 6t6d. Miesniak z 1cm na 1.2cm i to mnie martwi.
Gratuluję 😍 jeżeli to Cie pocieszy to ja mam macicę mięśniakowatą (tak około 20 mięśniaków różniej wielkości) i lekarze powiedzieli, że widzieli gorsze i kobiety donoszą ciąże z mięśniakami wielkości pomarańczy. Ja póki co o tym nie myślę, wszyscy lekarze, u których byłam (będąc już w ciąży) powiedzieli, żeby tym sobie głowy nie zawracać🙂 i taki mam zamiar 😘
 
Miesniak jest śródścienny. Naczytalam się oczywiście o różnych problemach wywołanych mięśniakami i to chyba dlatego.
Śródścienny mięśniak do 3 cm nie ma znaczenia przy ciąży :) Ja też mam śródściennego 1 cm...ale i 3 znacznie większe (tyle, że te są najszczęśliwsze, podsurowicówkowe, czyli na zewnątrz jamy macicy. Mój ginekolog (ma ogromne doświadczenie) tak mi zawsze powtarzał i tego się trzymam :D A mogę zapytać ile masz lat?
 
Gratuluję 😍 jeżeli to Cie pocieszy to ja mam macicę mięśniakowatą (tak około 20 mięśniaków różniej wielkości) i lekarze powiedzieli, że widzieli gorsze i kobiety donoszą ciąże z mięśniakami wielkości pomarańczy. Ja póki co o tym nie myślę, wszyscy lekarze, u których byłam (będąc już w ciąży) powiedzieli, żeby tym sobie głowy nie zawracać🙂 i taki mam zamiar 😘
Balbina, a ja myślałam, że z moimi czterema jestem okazem ;) Mięśniaki podobno prawie nigdy nie wikłają ciąży, mój ginekolog tylko sprawdza jak bardzo będę cierpieć (bo te moje na zewnątrz zepchnęło na jelita 😬 ). Mogę cierpieć byleby wszystko było ok :D
 
W ogóle internet to trochę zło pod tym względem. Ja sporo lat pracowałam w agencjach interaktywnych i dobrze wiedzieć, że takie artykuły na strony "medyczne" często piszą dzieciaki, które starają się to jako tako z angielskiego po prostu przełożyć. W zależności od trendów muszą pisać np o mięśniakach itp Im bardziej nastraszą tym większy clickbait. Tak to działa ;) Najlepiej słuchać lekarzy i starać się jednak nie czytać za dużo w necie, chyba, że na stronach, które serio publikują badania medyczne :)
 
Śródścienny mięśniak do 3 cm nie ma znaczenia przy ciąży :) Ja też mam śródściennego 1 cm...ale i 3 znacznie większe (tyle, że te są najszczęśliwsze, podsurowicówkowe, czyli na zewnątrz jamy macicy. Mój ginekolog (ma ogromne doświadczenie) tak mi zawsze powtarzał i tego się trzymam :D A mogę zapytać ile masz lat?
30
 
reklama
Do góry