reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Czesc
Zaczęłam się dziś martwić , co kilka dni robię bhcg i wyglada to tak

Bhcg 14.09 107
Bhcg 16.09 212
Bhcg 20.09 913
A wiec co 48h przyrost Ok 100%

Teraz robiłam 24.08.2021 i wynik tylko 2500 niby procentowo co 48h jest 66% czyli w normie ale martwi mnie ten spadek dynamiki przyrostu.

Co myślicie?
 
Czesc
Zaczęłam się dziś martwić , co kilka dni robię bhcg i wyglada to tak

Bhcg 14.09 107
Bhcg 16.09 212
Bhcg 20.09 913
A wiec co 48h przyrost Ok 100%

Teraz robiłam 24.08.2021 i wynik tylko 2500 niby procentowo co 48h jest 66% czyli w normie ale martwi mnie ten spadek dynamiki przyrostu.

Co myślicie?
Ja też robiłam już betę kilka razy i pierwsze przyrosty były 114% a teraz im większa tym mniejszy przyrost. Ostatnio było 70%. Moja ginekolog mówiła żeby się tym nie martwić, byleby było ok 50%
 
Czesc
Zaczęłam się dziś martwić , co kilka dni robię bhcg i wyglada to tak

Bhcg 14.09 107
Bhcg 16.09 212
Bhcg 20.09 913
A wiec co 48h przyrost Ok 100%

Teraz robiłam 24.08.2021 i wynik tylko 2500 niby procentowo co 48h jest 66% czyli w normie ale martwi mnie ten spadek dynamiki przyrostu.

Co myślicie?
A czemu co chwilę robicie Betę? Bo nie rozumiem
 
A czemu co chwilę robicie Betę? Bo nie rozumiem
Bo się stresuje
Kilka lat temu miałam ciąże przerwana z uwagi na to ze dzidziuś był bezczaszkowcem
Minęło kilka lat aż się odwazylismy spróbować jeszcze raz. Po kilku msc bezskutecznych stran , badania i mój wynik amh 0,39 odebrał nam nadzieje na ciąże naturalna a i in vitro to jakieś 50% powodzenia. Byłam w trakcie robienia badań uzupełniających pod in vitro a tu test pokazał 2 kreski.
I teraz mam takie poczucie, ze skoro lekarze mówili ze to nie może się zdarzyć a jednak się zdarzyło to za chwile stanie się cos złego…
Ciężko mi wyłączyć myśli…
Na dodatek jestem inżynierem i dla mnie świat opisany jest liczbami…taki dar i przekleństwo 😂
 
@Milcia84 myślę, że się nie musisz martwić. Ja nie jestem jeszcze po wizycie i nie wiem czy jestem jakimś wyznacznikiem (ah, boję się :( ), ale najpierw miałam przyrost 95%, potem 73%, a potem 130%. Teraz już nie badam, żeby się nie stresować, ale chyba Twoja ginekolog ma rację, nie martw się :)

Ja się staram super zdrowo odżywiać, no ale nie wytrzymam i zaraz zjem frytki. Niby w składzie tylko ziemniaki i olej słonecznikowy, niby z piekarnika, ale wiadomo, to nie domowa kolacja. Tak mnie odrzuca od jedzenia, tylko te frytki mam ochotę zjeść. Dziwne uczucie, jednocześnie mnie mdli i chcę frytki :)
 
reklama
Bo się stresuje
Kilka lat temu miałam ciąże przerwana z uwagi na to ze dzidziuś był bezczaszkowcem
Minęło kilka lat aż się odwazylismy spróbować jeszcze raz. Po kilku msc bezskutecznych stran , badania i mój wynik amh 0,39 odebrał nam nadzieje na ciąże naturalna a i in vitro to jakieś 50% powodzenia. Byłam w trakcie robienia badań uzupełniających pod in vitro a tu test pokazał 2 kreski.
I teraz mam takie poczucie, ze skoro lekarze mówili ze to nie może się zdarzyć a jednak się zdarzyło to za chwile stanie się cos złego…
Ciężko mi wyłączyć myśli…
Na dodatek jestem inżynierem i dla mnie świat opisany jest liczbami…taki dar i przekleństwo 😂
W badaniach na temat tego jakie powiązanie ma beta z rozwojem ciazy, sugerowanie się przyrostem 100% co 48h obowiązuje do maksymalnej bety 1200. I tez wcale nie jest tam napisane, ze ma się podwajać co 48h, ale pomiędzy 48 i 72h :D Mniej więcej tabelka nizej oddaje co się dzieje dalej, ale naprawdę, na tym etapie beta nic nie mówi, no chyba ze spada, wtedy można się martwic.
 

Załączniki

  • 493E6002-82AC-4D25-AF89-5608610B0897.jpeg
    493E6002-82AC-4D25-AF89-5608610B0897.jpeg
    74,7 KB · Wyświetleń: 53
Do góry