reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Cześć dziewczyny ,u nas 15tc lekarz dzisiaj potwierdził chłopaka :) po badaniach krwi okazało się ze mam toksoplazmozę , dziś zrobiłam dodatkowe badania i prawdopodobnie jest to stare zakażenie sprzed ciąży ( jeszcze będzie to kontrolowane z lekarzem zakaznikiem ) ale co się strachu najadłam przez ostatnie dni to nie życzę nikomu :( za równy miesiąc połówkowe 💙
 

Załączniki

  • A8758619-BD10-4234-B95E-165962D7AE36.jpeg
    A8758619-BD10-4234-B95E-165962D7AE36.jpeg
    329,5 KB · Wyświetleń: 78
A tak generalnie w tym całym szaleństwie, nastawiacie się na jakieś szkoły rodzenia? One w ogóle działają normalnie? Gdzieś mi już przemknęły oferty on line przy przeglądaniu stron w necie.
 
Cena z nifty to około 2400 zł czy ja wiem czy to dużo za względny spokój? Nie wiem jak inni, ale ja od marca żyłam tylko praca-dom-praca gdzie w normalnym życiu to bym jeździła w rożne miejsca i przewalała kasę na różne przyjemności ;) wiec ta kwota nie uderzyła mnie szczególnie po kieszeni. Inna sprawa, że od początku planowałam zrobić to badanie i dawno miałam na ten cel odłożone środki (a przynajmniej część) Tak samo jest z prywatną kliniką i porodem: od poczatku mam taki plan i odłożone czesc środków a i jeszcze do końca trochę czasu zostało. :)
Ja myśle podobnie dlatego testy NIFTY już 2 tygodnie temu zrobiony jak tylko zaczął się 10 tydzień :) a jaka klinikę prywatna na poród wybralas?
 
Ja sie zastanawialam nad Sanco kosztuje 2000 wynik w ciagu 5 dni i dwoch lekarzy mi go poleciło.
W zasadzie to nie ma znaczenia czy sie zorbi Nifty czy Sanco maja podobne zakresy a zasada dzialania jest ta sama. Roznica to cena, czas oczekiwania, miejsce w ktorym badaja probki i niewielkie roznice w wykrywalnosci (w procentach) poszczególnych wad.
Test NIFTY ma dodatkowo ubezpieczenie na wypadek gdyby okazało się ze wynik badania będzie negatywny a dziecko urodzi się z wada. Moja wtedy uzyskać ok 200 tys pln ubezpieczenia
 
reklama
Dziewczyny czytam o testach genetycznych z krwi matki że określają również płeć dziecka. Ile to kosztuje i jak to się nazywa? Robiła teraz któraś z was to i zna już płeć?
Ja poznałam płeć po teście NIFTY. Koszt 2200 w Boramed Warszawa. Zrobiłam w 10 tyg. Wyniki były po 6 dniach. Ten test bada tez różne wady genetyczne
 
Do góry