reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2021

Ja też nie mam ale u mnie dziś 10+2 , wcześniej między 6-8t ból piersi i mdłości się pojawiały, ciągniecie w macicy . Ja w czwartek mam krew i też późno na 9.15
 
reklama
Długo mnie nie było na wątku, nie wiem czy wszystko nadrobie 🙈 Umawialyście się już na prenatalne ? Kiedy macie? Ja dostałam skierowanie, i teraz muszę się tylko umówić. Dziewczyny, które mialyscie już takie badanie kiedyś, jak to wygląda?
 
A macie ciągły ból piersi? Mnie teraz przestały boleć, ale za to sutki... uch! :D
Ja mam ból piersi ale nie wiem czy to faktycznie od ciąży czy też pozapychały mi się kanaliki mlekowe i skończy się na zapaleniu piersi :( Dziewczyny, które karmicie nadal piersią zauważyłyście może coś podobnego? Czy pierś podczas karmienia was mocno szczypie/piecze a po czujecie taki jakby tepy ból??? Bo kurczę najgorsze mam objawy w jednej piersi i bardzo się boję, że znowu będzie zapalenie ;/
 
Długo mnie nie było na wątku, nie wiem czy wszystko nadrobie 🙈 Umawialyście się już na prenatalne ? Kiedy macie? Ja dostałam skierowanie, i teraz muszę się tylko umówić. Dziewczyny, które mialyscie już takie badanie kiedyś, jak to wygląda?
hmmm to chyba zależy od gabinetu. Generalnie badanie prenatalne pierwszego trymestru składa sie z dwóch części jedna to zwykłe USG. No może nie tak zwykłe, bo trwa dłużej niż zazwyczaj i lekarz wszystko dokładnie mierzy sprawdza, łącznie z jakimiś przepływami, a niektórzy to nawet wszystkie paluszki u dziecka liczą, żeby sprawdzić czy na pewno wygląda ok :), jedną z ważniejszych rzeczy jaką oceniają jest obecność kości nosowej i przeziorność karkowa (markery zespołu dawna) i bardzo często w jego trakcie można określić wstępnie płeć (tak, na tym etapie może to być jeszcze pomyłka, ale u większości ludzi się sprawdza :D ), a drugą częścią jest pobranie krwi do testu Pappa. Nie wiem czy u Ciebie na USG idziesz już z wynikiem krwi czy też będziesz miała pobranie robione na/po wizycie (bo w różnych miejscach jest różnie). Jeśli przyjdziesz z wynikiem to wówczas od razu lekarz wprowadzi dane do komputera i poda Ci info o prawdobieństwo 3 podstawowych chorób genetycznych (trisomia 13,18,21 z tego co pamiętam) czyli dostatniesz końcowy wynik, a jak badanie krwi będzie później to wówczas dopiero na kolejnej wizycie jak będziesz miała wynik krwi to poznasz wynik końcowy USG + Pappa z prawdopodobieństwami.
 
Ja mam ból piersi ale nie wiem czy to faktycznie od ciąży czy też pozapychały mi się kanaliki mlekowe i skończy się na zapaleniu piersi :( Dziewczyny, które karmicie nadal piersią zauważyłyście może coś podobnego? Czy pierś podczas karmienia was mocno szczypie/piecze a po czujecie taki jakby tepy ból??? Bo kurczę najgorsze mam objawy w jednej piersi i bardzo się boję, że znowu będzie zapalenie ;/
Mnie nic nie boli nie szczypie. Poza tym że mam tak wrażliwe sutki że płakać mi się chce jak zaczyna pić mleko :O jednak lekarz zalecił mi żebym go już powoli odstawiała bo jeżeli dziecko dużo pije moga pojawić się skurcze macicy. Mój pił rano jak się obudził, przed południem jak szedł spać i wieczorem przed zaśnięciem i w nocy. Teraz przestawiam go żeby pił już tylko nad ranem tj około 5rano jak się przebudzi potem zaraz jak wstanie ale trwa to krótką chwilę i przed południem. Ciężko przestawić go na modyfikowane lub krowie bo on nie chce mleka z butelki🤷 tak więc w nocy daje mu wodę i tak wytrwamy do tej 4-5 bez cycka 🤸
 
A macie ciągły ból piersi? Mnie teraz przestały boleć, ale za to sutki... uch! :D
Mnie od początku bardzo bolały, a sutki piekły, a teraz, czyli w 9 t 3 d bolą mniej, bo najbardziej przy dotykaniu, ale nadal bolą. To był mój pierwszy objaw razem z wielkim zmęczeniem i sennością, usypiałam od razu jak się kładłam. Teraz już trochę mniej się męczę, bo też w pracy mam luźniej. No i mam mroczki przed oczami i szum w uszach jak wstaję z pozycji leżącej. Czasami pewnie robię to zbyt gwałtownie i dlatego raz prawie zemdlałam.
 
Mnie nic nie boli nie szczypie. Poza tym że mam tak wrażliwe sutki że płakać mi się chce jak zaczyna pić mleko :O jednak lekarz zalecił mi żebym go już powoli odstawiała bo jeżeli dziecko dużo pije moga pojawić się skurcze macicy. Mój pił rano jak się obudził, przed południem jak szedł spać i wieczorem przed zaśnięciem i w nocy. Teraz przestawiam go żeby pił już tylko nad ranem tj około 5rano jak się przebudzi potem zaraz jak wstanie ale trwa to krótką chwilę i przed południem. Ciężko przestawić go na modyfikowane lub krowie bo on nie chce mleka z butelki🤷 tak więc w nocy daje mu wodę i tak wytrwamy do tej 4-5 bez cycka 🤸
To ja akurat bym tu problemu nie miała, bo od około tygodnia zaczęłam podawać jedną butelkę mm dziennie, żeby trochę zejść z ilością karmień piersią i synek rzuca sie na butelkę jak dziki, po prostu to uwielbia. A myślałam, że będzie ciężko go przestawić :) ... tylko, że mój młody ciągnie do cycka zawsze jak jest zmęczony/śpiący. Zazwyczaj zasypia na cycku i tu mi mm nie pomoże. Jak go odstawię to nie wiem jakbym go miała usypiać ;/ Niby noszenie też działa, ale teraz jak jestem w ciąży to bujanie synka pół godziny na rękach, żeby zasnął to też tak nie bardzo wchodzi w grę, bo trzeba się jednak trochę oszczędzać. I tak mocno zeszłam z ilości karmień, bo teraz mam ok 5 na dobę tylko...ale odkąd zaczął się ten masakryczny ból to już sama nie wiem co zrobić. Bardzo się boję tych zatkanych kanalików i zapalenia a coś niestety czuję, ze sie na to zanosi ;/
 
Cześć dziewczyny, dołączam do grupy :) Moja pierwsza ciąża, termin na 17.05.2021
Powiedzcie mi proszę czy mam się martwić niewielkimi plamieniami o kolorze ciemno żółtym/brunatnym? Na pierwszej wizycie tydzień temu pani doktor podczas badania zauważyła że mam niewielkie plamienie (czego sama nawet nie zauważyłam), przepisano mi Luteine 2xdziennie 1 tabletkę. Dużo się naczytałam, na jednych stronach pisze że zdarza się to wielu kobietom, na kilku innych, że jednak może to być jakiś zły znak. Macie jakieś własne doświadczenia w tym temacie bo ja jestem "ciążowym świeżakiem"? 😒
Kolejna wizyta za tydzień (w międzyczasie miałam robione typowe badania krwi/moczu- wyniki jednak poznam na wizycie)...
Plamienie może nie znaczyć prawie nic, a może zwiastiwać poronienie. Najważniejsze, że jesteś na lekach. To bardzo często pomaga i mimo plamień wszystko jest ok. Trzymaj się i miał pozytywnie 🤗
 
reklama
To ja akurat bym tu problemu nie miała, bo od około tygodnia zaczęłam podawać jedną butelkę mm dziennie, żeby trochę zejść z ilością karmień piersią i synek rzuca sie na butelkę jak dziki, po prostu to uwielbia. A myślałam, że będzie ciężko go przestawić :) ... tylko, że mój młody ciągnie do cycka zawsze jak jest zmęczony/śpiący. Zazwyczaj zasypia na cycku i tu mi mm nie pomoże. Jak go odstawię to nie wiem jakbym go miała usypiać ;/ Niby noszenie też działa, ale teraz jak jestem w ciąży to bujanie synka pół godziny na rękach, żeby zasnął to też tak nie bardzo wchodzi w grę, bo trzeba się jednak trochę oszczędzać. I tak mocno zeszłam z ilości karmień, bo teraz mam ok 5 na dobę tylko...ale odkąd zaczął się ten masakryczny ból to już sama nie wiem co zrobić. Bardzo się boję tych zatkanych kanalików i zapalenia a coś niestety czuję, ze sie na to zanosi ;/
Jak czułam że nadchodzi zapalenie zawsze stawałam nad umywalką lub nad wanną w łazience chwilę polewalam pierś ciepłą wodą i później lekko ugniatalam żeby mleko zeszło i poodtykaly się kanaliki. Boli nawet bardzo ale pomaga. Czasem miałam tak że leciało takim cieniutkim strumieniem i nagle taki upływ mleka że grubh strumień jak nie wiem... więc wiedziałam że działa bo ulga po była niemalze natychmiastowa.
 
Do góry