reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Hej mamy. U mnie 20tydz. 2 dni, blizniaki. Brzuch mam mega duzy tak 2 miesiace do przodu w porownaiu z synkiem. Mam mega problemy ze spaniem. Wyczytalam ze najlepsza pozycja to na boku po lewej strone aby polepszyc doplyw krwi. Nie poleca sie spania na plecach ze wzgedu na ucisk dla dzieci. U mnie spanie to maskara . Latam jeden bok potem drugi. I strasznie mi tylek cierpnie. Macie moze jakies sposoby?
Ostatnio oglądałam na YT szkołę rodzenia na kanele Joanna Mróz i mówiła, że z tym spaniem na lewym boku to tak nie zawsze. Że ważne żeby było wygodnie. Omów z lekarzem czy faktycznie tylko lewy bok wchodzi w grę, bo niewysypianie się od połowy ciąży musi być ciężkie :(
Ja niestety cierpię na bóle kręgosłupa i wierce się w nocy jak nie wiem. Niestety mam dyskopatie i wiedziałam, że w ciąży będzie gorzej :/
 
reklama
Dziewczyny jak u Was z czuciem ruchów? Jestem prawie w 22 tyg i czuję już ruchy, ale są one nieregularne, raz silniejsze, raz bardzo słabe. To normalne ?
 
Hej dziewczyny, tydzień temu we wtorek byłam na wizycie i moja szyjka wynosiła 4.17mm, a wczoraj na wizycie była już 2.88 czy To możliwe, żeby się skróciła przez tydzień tak mocno? Była mierzona na dwóch różnych aparatach do usg
 
Hej dziewczyny, tydzień temu we wtorek byłam na wizycie i moja szyjka wynosiła 4.17mm, a wczoraj na wizycie była już 2.88 czy To możliwe, żeby się skróciła przez tydzień tak mocno? Była mierzona na dwóch różnych aparatach do usg
Nie wiem czy mogła się tak szybko skrócić;/ Mój lekarz w ogóle nie mierzy szyjki, więc nawet nie wiem jakiej jest długości. Na pewno sprzęt ma znaczenie, ale też sposób mierzenie. Powinno się mierzyć szyjkę USG przezpochwowym. Tak było u Ciebie? Badanie przez brzuch nie jest zbyt dokładne, więc to również mogłaby być przyczyna różnic. A czemu tak często wizyty? Masz jakieś niepokojące dolegliwości?
 
Nie wiem czy mogła się tak szybko skrócić;/ Mój lekarz w ogóle nie mierzy szyjki, więc nawet nie wiem jakiej jest długości. Na pewno sprzęt ma znaczenie, ale też sposób mierzenie. Powinno się mierzyć szyjkę USG przezpochwowym. Tak było u Ciebie? Badanie przez brzuch nie jest zbyt dokładne, więc to również mogłaby być przyczyna różnic. A czemu tak często wizyty? Masz jakieś niepokojące dolegliwości?
We wtorek tydzień temu miałam planowa wizytę i właśnie tam wyszło 4.17mm, a wczoraj byłam z powodu uplawow i przy okazji doktor zmierzyła szyjkę i wyszła 2.88mm. W obu przypadkach miałam robione USG przezpochwowe
 
Dziewczyny a czy któreś zdarzył się w ciąży lekko żółty ciągnący się śluz? Trochę się zaczęłam przejmować, poszłam do łazienki i na papierze zauważyłam dość spora ilość 😔 czy to mógł być czop sluzowy?
 
We wtorek tydzień temu miałam planowa wizytę i właśnie tam wyszło 4.17mm, a wczoraj byłam z powodu uplawow i przy okazji doktor zmierzyła szyjkę i wyszła 2.88mm. W obu przypadkach miałam robione USG przezpochwowe
Szyjka, która ma ok 3cm z tego co kojarzę to jest w normie, nie wiem tylko co z tym skracaniem. Czy faktycznie taka zmiana w ciągu tygodnia jest ok czy też nie. A lekarz coś na ten temat mówił? Ja bym mu pewnie po prostu zaufała i jeśli mówi, że jest dobrze to się cieszyć a jak się kazał oszczędzać lub wdrożyć jakieś działania zapobiegawcze to po prostu się zastosować i już. Niestety w ciąży tak to już jest, że u niektórych te same objawy są w porządku a u innych mogą być zwiastunem jakichś problemów. A kiedy teraz kontrola? Trzymam kciuki, żeby jednak wszystko było ok a ta zmiana była faktycznie związana z upławami (pewnie jakaś infekacja) i po wyleczniu będzie ok.
 
reklama
Szyjka, która ma ok 3cm z tego co kojarzę to jest w normie, nie wiem tylko co z tym skracaniem. Czy faktycznie taka zmiana w ciągu tygodnia jest ok czy też nie. A lekarz coś na ten temat mówił? Ja bym mu pewnie po prostu zaufała i jeśli mówi, że jest dobrze to się cieszyć a jak się kazał oszczędzać lub wdrożyć jakieś działania zapobiegawcze to po prostu się zastosować i już. Niestety w ciąży tak to już jest, że u niektórych te same objawy są w porządku a u innych mogą być zwiastunem jakichś problemów. A kiedy teraz kontrola? Trzymam kciuki, żeby jednak wszystko było ok a ta zmiana była faktycznie związana z upławami (pewnie jakaś infekacja) i po wyleczniu będzie ok.
Kontrola teraz 5 lutego dopiero, zastanawiam się czy po niedzieli nie iść jeszcze raz, dla świętego spokoju. Lekarz mówił, że jest w normie
 
Do góry