reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Hej, czy zdarzają wam się takie bóle trochę przypominające te jak na okres, z tyle tak na lini bielizny, nawet trochę poniżej? Czy to ok?
 
reklama
I jeszcze jedno pytanie - dla tych, które są w drugiej ciąży. Kiedy poczuliście ruchy dziecka?
w pierwszej ciąży w 20 tygodni, a teraz już 18 tydzień i nadal nic 🤷🏼‍♀️
 
I jeszcze jedno pytanie - dla tych, które są w drugiej ciąży. Kiedy poczuliście ruchy dziecka?
w pierwszej ciąży w 20 tygodni, a teraz już 18 tydzień i nadal nic 🤷🏼‍♀️
Ja w pierwszej dopiero w 23 tygodniu a tym razem jakoś w 18-19 tygodniu, ale czułam dość nieregularnie i bywały dni kiedy nie czułam w ogóle. Właściwie dziś mam 23t + 1d i nadal czuję tylko jak się spokojnie położę i odpoczywam głównie wieczorami przed snem. Podobno jak jest łożysko z przodu to czuć ruchy później i delikatniej, a u mnie w obu ciążach z przodu. A jak jest u Ciebie?
 
Hej, czy zdarzają wam się takie bóle trochę przypominające te jak na okres, z tyle tak na lini bielizny, nawet trochę poniżej? Czy to ok?
Ja tak nie mam, czasem coś mnie boli mniej więcej nie lini bielizny ale wydaje mi się, że to blizna po cc. Pewnie jakoś bielizna ją podrażnia, na pewno u mnie nie są to bóle jak na okres. A czy ok to nie wiem. W ciąży wiele bóli jest normalnych, ale jak coś niepokoi to i tak warto skonsultować z lekarzem. To jak ze wszystkim u części ludzi ból będzie normalny związany z rozciąganiem macicy, wiązadeł itp, a u części może zwiastować coś gorszego np. skracającą się szyjkę.
 
Cześć ☺️ dołączam się do Was.
Mam termin na koniec maja.
Co do bólów w podbrzuszu to czasami mi się zdarza. Ginekolog uspokoił mnie, że może to być związane z rozciąganiem macicy.
Dostałam większą dawkę magnezu.
Chociaż na Twoim miejscu porozmawiałbym o tym z lekarzem. Powody mogą być różne.

Ja jestem w pierwszej ciąży, dosłownie wszystko jest dla mnie nowe, więc wolę wszystko konsultować z ginekologiem.😅
Co do ruchów to czuję je od 17/18tc. W 18 tc nie miałam wątpliwości, że to maluszek. Nawet tata poczuł jak położył rękę.
Ruchy czuję w podbrzuszu, zazwyczaj jak leżę na plecach.

Jak z waszym przyrostem wagi? Teraz jestem w 20tc. Na początki ciąży schudłam ok. 1-2kg. Teraz nadrobiłam 2-3kg. Zastanawiam się, czy to nie za mało. Chociaż wydaje mi się, że dopiero się rozkręcam. :D
 
Hej mamy. U mnie 20tydz. 2 dni, blizniaki. Brzuch mam mega duzy tak 2 miesiace do przodu w porownaiu z synkiem. Mam mega problemy ze spaniem. Wyczytalam ze najlepsza pozycja to na boku po lewej strone aby polepszyc doplyw krwi. Nie poleca sie spania na plecach ze wzgedu na ucisk dla dzieci. U mnie spanie to maskara . Latam jeden bok potem drugi. I strasznie mi tylek cierpnie. Macie moze jakies sposoby?
 
reklama
Hej mamy. U mnie 20tydz. 2 dni, blizniaki. Brzuch mam mega duzy tak 2 miesiace do przodu w porownaiu z synkiem. Mam mega problemy ze spaniem. Wyczytalam ze najlepsza pozycja to na boku po lewej strone aby polepszyc doplyw krwi. Nie poleca sie spania na plecach ze wzgedu na ucisk dla dzieci. U mnie spanie to maskara . Latam jeden bok potem drugi. I strasznie mi tylek cierpnie. Macie moze jakies sposoby?
Ciężko coś doradzić, bo u mnie na razie nie ma problemów ze spaniem :) tzn. wiadomo, że budzę się w nocy na zmianę pozycji, na siku, żeby ponosić synka (bo niestety on rzadko przesypia nocy), ale ogólnie leży mi się dość wygodnie. Mam taką poduszkę do spania w kształcie C dla ciężarnych, może to dzięki temu jest wygodniej.
 
Do góry