reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Ooo😁😊😊. U mnie dziś 15t 4d, czekam z niecierpliwością na pierwsze ruchy i czy chłopiec czy dziewczynka. U Ciebie już wiadomo? Pani doktor zaglądała i niby wszystko ok, żadnych podejrzanych uplawow, zaczerwienienie, ból i pieczenie 🤷‍♀️. Ale nie wierzę w tamtych lekarzy, dlatego liczę na opinię specjalisty w Pl.

Ja też 15+4😁 Ruchy tak jestem ciekawe jakie to uczucie ❤️ Na prenatalnych powiedział, że na 70% chłopczyk ale to się może zmienić☺️ 30 listopada dowiem się już na 100% o ile maleństwo będzie współpracować. Dziwnie tam w tej Danii. Nasi lekarze są dobrzy ale tylko prywatnie na NFZ to wiadomo...😁 Ale może faktycznie to przez ciążę... Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze ☺️
 
reklama
Zapchany nos to wina progesteronu, jeszcze jak ktos dodatkowo bierze leki z progesteronem to ma to nasilone, tak czytalam.
Ja dzis 12+4 bylam na usg genetycznym i pappa, na usg wszystko super, teraz czekam tylko na wyniki krwi.
Mam pytanie, widziałam na którymś wątku, że wykonywałaś amniopunkcję w IMiD, polecasz to miejsce i tamtejszego lekarza? wszystko poszło bezproblemowo? Mam ryzyko Pappa 1:170 dla 21, test Panorama wykazał niskie ryzyko, frakcję mialam 5%, i nie wiem co robić, 3 genetyków, mówi, żeby się nie kłuć, bo ryzyko poronienia wyższe niż wady, ginekolog zaleca, bo PTG rekomenduje od 1:300 i mam mega zagwozdkę
 
Biedna :( moja siostra miała nieprzerwane wymioty 9msc ciąży była w 2 procentach kobiet które maja te dolegliwości cała ciąże. Ja z kolei wymiotuje co drugi trzeci dzień z reguły wieczorem. Tez mało jem i pije, czuje ze jestem odwodniona ale wlanie w siebie wody czy innego napoju powoduje ze przelewa mi się w brzuchu. 12t 3d i czekam na lepsze czasy. Miałam już kilka dni gdzie czułam się lepiej i miałam nadzieje ze to mija. Oby tak było... zobaczymy. Ale dokładnie rozumiem Cie i co przechodzisz :( łącze się w bolu
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać, wciskać jedzenie i napoje na siłę i gleboko wierzyć żemy nie znajdziemy sie w tych 2% ;)
 
Żebyś mnie zobaczyła jak mi w pierwszej ciąży powiedział lekarz, że chłopak będzie. Po mojej minie natychmiast dodał "będzie miała Pani jeszcze trochę czasu, żeby się przyzwyczaić ". Potem przeryczałam cały dzień...
Strasznie chciałabym mieć córcię to moja pierwsza ciąża, i czekam jak na szpilkach na ten dzień kiedy się dowiem jakiej płci jest dzidzia. Jednak nie ukrywam, że obawiam się że zareaguję dokładnie tak samo ja Ty kiedy lekarz powie, że to syn. (Oczywiście, najważniejsze żeby dzieciątko było zdrowe) Długo się godziłaś z tą myślą?
 
Strasznie chciałabym mieć córcię to moja pierwsza ciąża, i czekam jak na szpilkach na ten dzień kiedy się dowiem jakiej płci jest dzidzia. Jednak nie ukrywam, że obawiam się że zareaguję dokładnie tak samo ja Ty kiedy lekarz powie, że to syn. (Oczywiście, najważniejsze żeby dzieciątko było zdrowe) Długo się godziłaś z tą myślą?
Do samego końca...
 
Mam pytanie, widziałam na którymś wątku, że wykonywałaś amniopunkcję w IMiD, polecasz to miejsce i tamtejszego lekarza? wszystko poszło bezproblemowo? Mam ryzyko Pappa 1:170 dla 21, test Panorama wykazał niskie ryzyko, frakcję mialam 5%, i nie wiem co robić, 3 genetyków, mówi, żeby się nie kłuć, bo ryzyko poronienia wyższe niż wady, ginekolog zaleca, bo PTG rekomenduje od 1:300 i mam mega zagwozdkę
Tak jak najbardziej polecam. Robil dr. Pietrasik. Trwało to minutę nie bolalo. Pozniej sie czeka pol godizny pod gabinetem i jak ok to do domu. Ja ze 3 dni lezalam plackiem i wstawalam tylko siku. Wynik jest w 17 dni, a jak wykupisz fish za 650 to 2-3 dni. Nie wiem gdzie bylas u genetyka, ale jak ja w marcu robilam to najpierw mialam wizyte u genetyka i ona dala mi skierowanie na amnio i oni robili je w poniedzialki do 12:00.

Ja tez robilam Panorame frakcja 5,3% ale wynik nie do uzyskania.
A co mialas zle na usg i pappa?

Jak masz jakies pytania to śmiało
 
reklama
Hej dziewczyny mam trochę dziwne pytanie ale ciekawi mnie to. Czy te mamy ,które już znają płec dziecka sprawdza według chińskiego kalendarza czy się zgadza?? Zobacz załącznik 1203484 należy pamiętać że bierzemy pod uwagę że jeśli doszło do zapłodnienia po 28 dnia danego miesiąca to patrzymy na płeć następnego miesiąca dlatego bo chiński kalendarz ma 28 dni
U mnie sprawdziło się i przy pierwszym i przy drugim dziecku ;) Chociaż sądzę, że to przypadek.
Ktoś mi kiedyś powiedział, że jeżeli kobieta w ciąży ma przeczucie co do płci dziecka to się sprawdzi. Ja miałam przeczucie, ale starałam się nie nastawiać. Tak jest na prawdę lepiej, nie ważne czy chce się dziewczynkę czy chłopca. A już słyszałam o takich przypadkach kiedy dziewczynka zamieniała się w chłopca i na odwrót, nawet tuż przed porodem 😉
 
Do góry