reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Mono nie słyszałam o takiej szczepionce ani od ginekologa ani od rodzinnego ani od pediatry więc nie będę się szczepić ale nie uważam że to złoooo [emoji33][emoji6]

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom

1523083454-4efd3c48eacffb90-aaaaaa.jpeg


(Na dole jest info)

W Stanach czy Anglii np szczepi się tym większość kobiet w 3 trym. Mi powiedziała ginekolog, bo ostatnio bardzo dużo przypadków krztuśca jest.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ponoć te 5w1 czy 6w1 są lepiej oczyszczone. Polecam poczytać blog mama pediatra na temat szczepień i grupę na fb: szczepienia - rozwiewamy wątpliwości.

Sama się zastanawiam, które wybrać i kurcze - nie wiem...
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry.

Ja dziewczynki szczepilam na NFZ. Raz aga miała skojarzona i ten jeden raz miała temp i czerwony odczyn na skórze. Także więcej nie zamierzam eksperymentować.
 
Tylko, że i od szczepionek NFZ i od skojarzonych mogą dziać się różne rzeczy. Ale rzeczywiście, lepiej wybrać jeden tor szczepień - albo NFZ albo skojarzone i trzymać się tego do końca. Chociaż można coś tam po drodze zmieniać (wg tego co czytałam na tej grupie na fb, a tam wypowiadają się lekarze).
 
A ja dalej się waham. Mój D twierdzi, że powinnismy zaszczepić wg. kalendarza i nieskojarzonymi. A ja nie wiem...

Jeżeli zdecyduje się na szczepienie małej to wtedy pójdzie wszystko: zaszczepię ją też na Rota, pneumokoki i meningokoki.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry.

Ja dziewczynki szczepilam na NFZ. Raz aga miała skojarzona i ten jeden raz miała temp i czerwony odczyn na skórze. Także więcej nie zamierzam eksperymentować.
A u nas odwrotnie, po tych z NFZ mały płakał wiele godzin, potem zaszczepilam 5 w 1 było nieporównywalnie lepiej, chociaż teraz zastanawiam się czy to nie przez ta szczepionkę na WZW b, bo w pierwszej dobie został zaszczepiony i miałam nieprzespana noc. Ale tego nie jest w stanie się człowiek dowiedzieć, jak szczepi się kilkoma szczepionkami na raz.
 
Czesc dziewczyny. Ja szczepie synka i mala tez bede tylko jak szczepie tymi3w1 co za nie sie placi i szczepie kalendarzowo. U nas zadnych powiklan nie ma.. I ja i moj D chcemy szczepic
 
reklama
Ja szczepię płatnymi skojarzonymi. To jest przynajmniej 9 zastrzyków mniej, poza tym skojarzone są nowsze, więc dla mnie bardziej zaawansowane i zatem - bezpieczniejsze.

Natomiast nie liczyłabym na skuteczność szczepionki na krztuśćca. Pomimo masowych szczepień nigdy nie został wyeliminowany a są badania które udowadniają, że szczepienie upośledza naturalną obronę organizmu.

Wszystkie dzieci w moim otoczeniu chore na to paskudztwo były szczepione. W tym moje własne.
 
Do góry