reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Ewa spokojnie posiew byl zle pobrany przede wszystkim, pisalam Ci to. Moglas wklafajac przejechac po skorze bo nie robilas tego z wziernikiem i zebralas ze skory, a w srodku moze nie byc. Trzeba powtorzyc. Jakie leki Ci kazali brac- probiotyki?

Ja tez cala w nerwach bo maz pojechal do szpitala po posiewy z krwi, serce mi chyba zaraz wyskoczy.....
 
reklama
Nam teściowa też zapowiadała, że ona po porodzie przyjedzie pomagać. No i mnie to wkurzało, więc któregoś razu jak tak powiedziała, mąż odpowiedział, że nie. Chcemy sami, a jak będziemy potrzebować pomocy, to ją o tę pomoc poprosimy. :D

Ewa. :D :D :D Ty już sobie tam nic sama nie wkładaj. :D Niech zrobi to lekarz i wtedy zobaczysz, co tam się hoduje.
 
Kaylla, z tym wątkiem wyprawkowym to trafilaś u mnie w punkt. Też powinnam się zabrać za jego lekturę. Przez to, jaki przebieg miala moja ciąża postanowilismy z męzem zakupy wyprawkowe odłozyc conajmniej na trzeci trymestr. Pytanie do doswiadczonych Mam lub tych co juz skompletowały swoje wyprawki: kiedy najpóźniej zabrać się za kupowanie wszystkiego i ile czasu to zajmuje jesli chcialoby sie zrobić to tak raz a dobrze :biggrin2: ? (Ubranka mam po dzieciaczkach siostry, wiec to chociaz odpada do kupowania)
 
Ewa spokojnie posiew byl zle pobrany przede wszystkim, pisalam Ci to. Moglas wklafajac przejechac po skorze bo nie robilas tego z wziernikiem i zebralas ze skory, a w srodku moze nie byc. Trzeba powtorzyc. Jakie leki Ci kazali brac- probiotyki?

Ja tez cala w nerwach bo maz pojechal do szpitala po posiewy z krwi, serce mi chyba zaraz wyskoczy.....
Mam przepisany lactovaginal bez recepty a profesor mówił ze jak mam.możliwość ogarnięcia na receptę gynalgin to żeby to brać wiec zaraz sobie ogarnę . No i wcześniej przed aplikacja porządnie się wypłukać
 
Kaylla, z tym wątkiem wyprawkowym to trafilaś u mnie w punkt. Też powinnam się zabrać za jego lekturę. Przez to, jaki przebieg miala moja ciąża postanowilismy z męzem zakupy wyprawkowe odłozyc conajmniej na trzeci trymestr. Pytanie do doswiadczonych Mam lub tych co juz skompletowały swoje wyprawki: kiedy najpóźniej zabrać się za kupowanie wszystkiego i ile czasu to zajmuje jesli chcialoby sie zrobić to tak raz a dobrze :biggrin2: ? (Ubranka mam po dzieciaczkach siostry, wiec to chociaz odpada do kupowania)

Ja chcę mieć wszystko do końca marca żeby od kwietnia tylko sobie spokojnie czekać :) mam termin na początek maja czyli teoretycznie mogę rodzić nawet w połowie kwietnia więc u mnie koniec marca to taki deadline :D
 
Kaylla, z tym wątkiem wyprawkowym to trafilaś u mnie w punkt. Też powinnam się zabrać za jego lekturę. Przez to, jaki przebieg miala moja ciąża postanowilismy z męzem zakupy wyprawkowe odłozyc conajmniej na trzeci trymestr. Pytanie do doswiadczonych Mam lub tych co juz skompletowały swoje wyprawki: kiedy najpóźniej zabrać się za kupowanie wszystkiego i ile czasu to zajmuje jesli chcialoby sie zrobić to tak raz a dobrze :biggrin2: ? (Ubranka mam po dzieciaczkach siostry, wiec to chociaz odpada do kupowania)

Zarezerwuj sobie na to trochę czasu:) Bo ja czytam i czytam i nawet do 50 strony jeszcze nie dotarłam. Ale notuję sobie to co mi wpadnie w oczy.
 
Ufff nie ma bakterii w krwi :)
Musze jeszcze powtorzyc tez posiew z pochwy.... ale jeszcze skoncze probiotyki - biore teraz Gynomed moja polozna zachwalala- brala któraś?

Wygląda fajnie ten Gynomed :)


Trochę nie rozumiem tych lekarzy. Zrobić irygacje, brać leki i robić posiew, czyli wszystko na odwrót. Przed posiewem nic się nie wkłada przez kilka dni!

Cytat: Kobieta zgłaszająca się na badanie powinna odczekać 7 dni po leczeniu antybiotykiem doustnym, a 5 dni po stosowaniu globulek dopochwowych. 3 dni przed badaniem należy zachować wstrzemięźliwość seksualną. W dniu badania umyć okolicę narządów płciowych bez użycia mydła i żelów, a bezpośrednio przed badaniem nie wolno stosować zabiegów higienicznych ze środkami odkażającymi w celu wypłukiwania flory bakteryjnej.

inny cytat: Kilka dni przed badaniem nie należy stosować leków dopochwowo ani przyjmować antybiotyków w jakiejkolwiek postaci. Należy również unikać kontaktów seksualnych w ciągu 48 godzin poprzedzających badanie.
 
Kaylla, z tym wątkiem wyprawkowym to trafilaś u mnie w punkt. Też powinnam się zabrać za jego lekturę. Przez to, jaki przebieg miala moja ciąża postanowilismy z męzem zakupy wyprawkowe odłozyc conajmniej na trzeci trymestr. Pytanie do doswiadczonych Mam lub tych co juz skompletowały swoje wyprawki: kiedy najpóźniej zabrać się za kupowanie wszystkiego i ile czasu to zajmuje jesli chcialoby sie zrobić to tak raz a dobrze :biggrin2: ? (Ubranka mam po dzieciaczkach siostry, wiec to chociaz odpada do kupowania)
Ja powolutku wszystko kompletuję od grudnia, no i na koniec marca może się wyrobię ze wszystkim. Wszystko zależy czy chcesz na raz wydać tyle pieniędzy i kupić wszystko czy wolisz sobie rozłożyć w czasie wydatki. Bo w sumie to wyprawkę w tydzień można zebrać, tylko że to tak na szybko. Ja lubię się pozastanawiać i pomyśleć :-)
 
reklama
Ja z moimu bolami przejechalam sie na ip najblizszego szpitala, w ktorym chce tez rodzic. Zostalam przyjeta w 30 minut, lekarka kazala sie rozebrac na fotel, zbadala. Powiedziala ze nie widzi zagrozenia porodu ale dobrze byloby wypic troche kroplowek z magnezem.... z tym ze nie w tym szpitalu bo nie ma miejsc!!! W Krk jest 6 szpitali i dzisiaj w top 3 z nich nie bylo juz miejsc, wiec kierowali do innych. Mi juz wtedy bole puscily wiec uznalam ze jade do domu :) poleze sobie kilka dni na luzie.

Co najgorsze to przerazila mjie jedna z poloznych przyjmujacych! Popatrzyla na mjie i pyta w ktorym tygodniu, ja ze 27. Zrobila mega dziwna mine i powiedziala ze bardzo maly brzuch.... czym mnie mega przestraszyla, bo ja od osttaniej wizyty mam schize ze moje dziecko rosnie wolno... ;( juz nie wiem co mam myslec. Mam wizyte u mojej lekarki za 1,5 tygodnia ze skanem ale juz sie zaczelam denerwowac....
 
Do góry