reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

A tak wogle to chciałam się was zapytać czy to badanie prenatalne o którym dużo każda z was mówiła,czy każdy je musi mieć? Bo ja byłam wczoraj u gin i to był 12 tydzień wg. Usg równo i tylko wykonała mi badanie poogladalysmy dzidziusia a było już co 5,5cm kregoslupik pięknie było widac, bicie serca można porównać do koni w galopie:) ale nic mi nie mówiła o tej przeziernosci czy jakoś tak...
Cieszyłam sie,że ok wszystko i ze nie miała ona żadnych ale.... Ale własnie naczytalam się,że prawie każda z was miała... I zastanawiam się czy mam powód do zmartwień ... A może w moim wieku (25l) nie jest to badanie koniecznością?...
Pozdrawiam przyszłe mamy. :)
 
reklama
Kacha1o- mi dla chłopca tez pasuje Wojciech, ale mój mąż chyba nie za bardzo jest zdecydowany.Lilianna za to nam się obojgu podoba no ale z nazwiskiem nie wiem czy bedzie sie fajnie komponować :-D. dziewczyny, jak zrobyłyście te suwaczki? Robie wg instrukcji w innych postach ale ja nie mam żadnej czerwonej ramki z linkiem :eek: I gdzie to skopiować jakby co? hehe Jestem nowa, więc wybaczcie muszę trochę pomarudzić :sorry:
 
Dziewczyny mam takie pytanie schodząc z tematu. Czy robiłyście prenatalne na NFZ czy odplatnie ??? Bo koleżanka miała na NFZ a ja słyszałam ze dają skierowanie tylko w nagłych wypadkach badz po 35 rokiem życia.... Ja płaciłam i nie wiem czy czasem lekarz w jajko mnie nie zrobil
 
Kacha1o- mi dla chłopca tez pasuje Wojciech, ale mój mąż chyba nie za bardzo jest zdecydowany.Lilianna za to nam się obojgu podoba no ale z nazwiskiem nie wiem czy bedzie sie fajnie komponować :-D. dziewczyny, jak zrobyłyście te suwaczki? Robie wg instrukcji w innych postach ale ja nie mam żadnej czerwonej ramki z linkiem :eek: I gdzie to skopiować jakby co? hehe Jestem nowa, więc wybaczcie muszę trochę pomarudzić :sorry:
Wchodzisz np. na suwaczki.pl, ustawiasz co tam chcesz. Następnie wchodzisz na forum i klikasz w prawym górnym rogu w panel użytkownika, a potem z lewej strony w edytuj sygnaturę. Ja zrobiłam to tak: masz takie obrazki i w drugim rzędzie 5 od prawej masz Insert Image, kliknij w to i z tej strony na której robiłaś suwaczek wybierz URL obrazka i wklej w okienko na forum. I oczywiście zapisz sygnaturę na koniec. Powinno zadziałać :) mam nadzieję, że zrozumiałaś.

Możesz też po prostu skopiować coś co się nazywa BBCode i zapisać. Tak będzie chyba szybciej.
 
madzia0903 Ponoć od 35 r.z robią na NFZ bezpłatnie, chyba, ze lekarz stwierdził u Pani w rodzinie jakies genetyczne choroby to wtedy wiek się nie liczy itp. Na własna ręke robi się odpłatnie. Z tego co ja wiem....
 
Przypominam o pozostalych tematach Majoweczek. Nasz galeria troszke stanela w miejscu, nie wstydzmy sie naszych brzuszkow ;)
Kwiat lotosu mamy zakladeczke z lista Majoweczek i tam namy podane terminy, napisz do naszego admina na priv to zostaniesz dodana.


O dziękuję, bo się za bardzo w tym wszystkim nie łapię jeszcze :)
 
Dziewczyny mam takie pytanie schodząc z tematu. Czy robiłyście prenatalne na NFZ czy odplatnie ??? Bo koleżanka miała na NFZ a ja słyszałam ze dają skierowanie tylko w nagłych wypadkach badz po 35 rokiem życia.... Ja płaciłam i nie wiem czy czasem lekarz w jajko mnie nie zrobil ������
Madziu, ja miałam na NFZ. Mam 28 lat, a miałam robione za darmo dlatego, że w rodzinie męża mają dziecko z Zespołem Downa. Moja pani doktor stwierdziła, że jest to wskazanie na takie badanie za które zapłaci NFZ. Normalnie każda kobieta po 35 roku życia ma obowiązkowe, bądź taka, która ma już niepełnosprawne dziecko lub taka która ma w rodzinie. Wszystko zależy od lekarza uważam. Ja myślałam, że moja mi nie da na NFZ, a bardzo mile się zaskoczyłam. Bo myślałam, że uzna, że to za dalekie pokrewieństwo z tym chorym dzieckiem.
 
Izu09 ja dziś pytałam o to moja położna i ona mi powiedziała, że to jest tak naprawdę decyzja ciężarnej:) wiec możesz zapytać gin ale wizytę następna będziesz miała za miesiąc wiec może być na niektóre za późno. Ja np nie robiłam tych badań dodatkowych bo uważam, ze gdyby pfu pfu pfu cos było nie tak to tylko bym sie stresowała do końca ciąży a kochać będę je tak samo. Czekam tylko na to połówkowe, tam lekarz sprawdzi narządy i wtedy można bedzie powiedzieć cos więcej. W pierwszej ciąży miałam te pierwsze nie inwazyjne i było ok, na połówkowym tez książkowo i niestety straciłam syna w 32 tc wiec nie ma reguły.
 
reklama
Do góry