reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Ja wózek chcę zostawiać w holu wejściowym, tam nie mam dużo miejsca więc planuję go składać i stawiać przy ścianie (mieszkam tak, że mam własne wejście, za nim hol i zaraz schody na piętro do mieszkanka więc bez sensu nosić mi wózek po schodach). Jestem ciekawa jak to się sprawdzi w praniu :D

Co do sprzątania to mam już niezłego lenia, opierdzielam się ile mogę i większość prac zrzucam na mojego D., czyli syndrom wicia gniazda jeszcze przede mną :D

Ciuszki będę prać i prasować za miesiąc więc z tym spiny nie ma ;)

Dziś usiadłam nad listą wyprawkową i niby większość rzeczy juz mam a nadal tyle brakuje ehhh, teraz z listą będzie mi łatwiej zmierzać do finiszu :D a co wy robicie z kremem/oliwką na ciemieniuchę, kupujecie coś specjalnego czy można użyć czegoś zastępczego?

Malutka466 ja myślę, że u mnie pępek zostanie wklęsły ale jakby wyskoczył to bym się chyba trochę dziwnie czuła.
 
reklama
Malutka ja tez sie obawiam tego pępka :D ale moge Ci obiecać ze wróci skurczybyk na swoje miejsce po porodzie :)
Co do wicia gniazda, ja ostatnie dwa dni żyje na pół gwizdka z powodu brzucha, ale na ogół jeszcze uważam sie za aktywna osobę. Myśle, ze w następnym miesiącu umyje okna (jesli pogoda dopisze), pod koniec planuje przepiórkę i prasowanie ubranek. Ale najpierw mój kochany musi wnieść i podkręcać mebelki. Wiec myśle ze w pierwszej połowie kwietnia wszystko bedzie gotowe.
Mam w planie jeszcze przepiorke dywanu w sypialni... Wiecie czy można w ciazy używać tego suchego vanish'a?
Co do wózka, mieszkam w trzy mieszkaniowej kamienicy o mega wąskiej klatce, wiec u mnie wózek rownież ląduje w piwnicy.
Brzuch nie puszcza... Ale zaczynaja sie dźwiękowe rewelacje, wiec przypuszczam ze jednak cos sie ruszy :D
 
Ewelina89 jutro ide ostatni raz do pracy i od poniedziałku wolne.chyba zeby jeszcze mnie potrzebowali w pierwszym tyg marca ale raczej nie.
Bede tesknic za praca bo caly czas mam sile pracować.lepiej funkcjonuje jak Musze rano wstać i zoorganizowac sobie dzień. Nie wiem jak wytrzymam siedząc teraz w domu...
 
ja też 3pietro i codziennie dwa razy byłam na spacerze z córką i za każdym razem wciągałam go na górę... Teraz muszę coś wymyśleć by zostawić go na dole
 
Ja będę mogła zostawiać na dole lub przed piwnica tylko gondolę ewentualnie wypinac. Mieszkam na pierwszym piętrze.

Pępki wrócą po porodzie na swoje miejsce. Ja normalnie mam mega wklęsły a teraz mi wyskoczył prawie.
Teraz siedzę i układam na nowo w szafie. Więc też od razu przeglądam co mam i ile żeby dokupić.

Itucha ciemieniucha wcale nie musi być. Lepiej dokupić jak się pojawi problem dopiero. Fajny preparat ma mustela i cerkogel z mocznikiem - ale patrze właśnie ze jest z alkoholem wiec nie wiem czy dla dzieci odpowiedni. No i emolium ma preparat na ciemieniuchę
 
Widzę, że trwają ostre przygotowania, skoro już pranie i prasowanie ciuszków :) cała przyjemność :) u mnie jeszcze wszystko daleko w polu.

Strasznie Wam zazdroszczę tych porządków i tego szykowania. Wcześniej człowiek narzekał, że na nic czasu nie ma, a teraz jak nic nie trzeba robić, to nawet na książce nie można się skupić. Chciałabym ten czas jakoś mądrze wykorzystać, ale jednocześnie deprecha związana z przymusem leżeniai to uniemożliwia.

Moja córka tez ciemieniuchy nie miała, wiec nie pomogę. Kiedyś używano tylko oliwki i wyczesywano.
 
Ostatnia edycja:
Uuu, to kicha ;/ My na szczęście mamy, bo nie wyobrażam sobie siebie, jak wnoszę wózek na 3 piętro...chyba na spacery z mężem bym tylko wychodziła.
 
reklama
Wioleta93 okrągły jest na dziewczynkę, w szpic na chłopaka ;)

Basi89 a może orzechy? :)
Jabłuszka...

Moja mała miała ciemieniuche i stosowałam tylko oliwke i wyczesywalam. Co do pępka to znowu jest wypukły, z tym, że teraz to przesadził. Z mojej perspektywy wygląda jak nos myszki, która wystwila łebek z norki :D
 
Do góry