reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
Ja dzis mam doła bo wyniki krwi znowu zle - wysokie leukocyty... nie wiem juz co robic.... jiskie crp, niska prokalcyrlyonina czyli nie ms jakiejs duzej infekcji bakteryjnej tylko te leukocyty.... zalamac sie mozna, a myslalam ze juz na prostacwychodzimy.... fakt ciagle cod mnie drapie w gardle ale sie nie rozwija w przeziebienie, od wczoraj tez mnie pobolewa ....moze to ma jakis zwiazek?
 
My wybierzemy monitor z niania angelcare ac403 lub ac401. Ostatnio widziałam fajna ofertę z koszem na pieluchy i nie zamówiłam... Pluje sobie w brodę. Co do laktatora, mam ręczny, dostałam od mamy po ciazy z moja siostra (ma 18lat, ale mama go nie używała) z avanta. Rozczytuje sie o chustkach, pampersach i innych. Czas cos wybrać...:D
 
.
Ania_Beata Jakiej firmy i rozmiaru masz poduszke? Ja w pierwszej ciąży miałam jakąś zwykłą ciażowa i wyrzuciłam ją po 2 tygodniach – twarda, szeleszcząca, niewygodna, w tej ciąży zainwestowałam w lepsza poduszkę i jestem mega zadowolona.

Ja mam poduszkę Motherhood - jest beznadziejna. W środku nocy ląduje na podłodze na rzecz klasycznej poduszki, jest za wysoko, drętwieje mi kark, ucho, brzuch leżey nie na poduszce tylko normalnie na materacu, nie wiem, co to ma dawać. Szkoda, że kupiłam ją w sklepie stacjonarnym, bo gdybym zamówiła przez net, na pewno bym odesłała po jednej nocy! (na kuźniara :) )
 
Ostatnia edycja:
GosiaS mi lekarz mowil zeby sie tetnem nie przejmowac za nadto jezeli po godzinnym odpoczynku na lewym boku schodzi do wartosci ponizej 90 uderzen. Mowila tez zeby cisnienie mierzyc o stalej porze, tez po godzinnym odpoczynku.
Ania-Beata ja tak mialam przez 4 miesiac caly. Takie niskie cisnienie ze do sklepow ni chodzilam bo zaraz helikopter i do domu.
Malutka ja mam podobne wyniki wagowe i tez sie o to martwilam i nadal martwie :) moja lekarka mi mowi ze genetyki sie nie oszuka :p Ja mam taki brzuch w 27 tc jak niektore z Was mialy w 16... Nasze dziecko tez przy usg wychodzi male i lekarka sie tum nie martwi, bo ma rowne przyrosty. Za tydzien mam usg wiec mam nadzieje ze potwierdzi ze dziecko po prostu jest male. Moja mama cala czworke swoich dzieci urodzila ponizej 3kg a mnie i moja siostre po 2500. Dzisiaj przegladalam ubrania ktore podostawalam i na takie dziecko mam tylko 1 pajacyka, wiec pewno dokupie jeszcze z 3 zeby na poczatek bylo.

Ja dzisiaj czuje sie dobrze. Slonce za oknem chyba tak na mnie dziala :) Zauwazylam ze ostatnio nieco bardziej doskwieraja mi bole kregoslupa w krzyzu ale w sumie ruszam sie maoo i tez nic nie cwicze wiec ma prawo.

Co do laktatorow i nian elektronicznych to mam takie zdanie, zeby nie dac sie zwariowac potrzebie posiadania wszystkiego. Ja jestem mama po raz pierwszy i wydaje mi sie, ze wiele rzeczy jest koniecznych i niezbednych a ide o zaklad ze za pol roku polowe z nich bede zalowala ze wpadlam w sidla slepego szalenstwa wyprawkowego ;)

Nianie bedziemy miec, bo wiem ze bedziemy z Mala jezdzic do rodzicow a tam sa pietra w domu i odleglosci i wiem ze sie przyda. Jeszcze nie rozeznawalam sie w modelach ale raczej kupie ja przed samym porodem lub zaraz po vo pewno na poczatku i tak nie bedziemy z niej spuszczac oka ;)
Monitor oddechu- mnie nie przerazaja fale, bo to czesc wspolczesnosci ktorej nie wyeliminujemy juz. Jednak mnie powstrzymuje cena i fakt, ze mam takie wrazenie ze to nie jest konieczna rzecz. Rozwaze zakup po porodzie gdy bede wtedy wiecej wiedziala.
Co do laktatora ja nastawiam sie ze chce karmic piersia i ze na pewno sie uda i bedzie to super laktacja :D Jednoczesnie nie zamierzam kupowac laktatora przed porodem, bo mi polozne mowily ze przez miesiac pokarm i jego ilosc sie stabilizuja w organizmie i dostosowuja do potrzeb malucha i wiecej mozna sobie zaszkodzic niz odciazyc. Jednak jezeli wszystko pojdzie po mojej mysli i bede karmic bez problemu i zauwaze potrzebe posiadania laktatora to zakupie taki, ktory sie nazywa Medela Swing - Mamy Gadzety pisala o nim u siebie na blogu.
Link do: laktator - Mamy Gadżety
 
Czesc dziewczyny, ja tez mam ciezka noc za soba..
Brzuchol juz spory, Niunia czesto sobie w nim urzeduje i nie moge znalesc wygodnej pozycji, nie wspominajac o zasnieciu :baffled: Choc nie powiem, jestem zadowolona z zakupu rogala.
Ja mam teraz dwojke dzieciaczkow z adhd, z tym, ze Synus nie dawal mi tak popalic w brzuszku jak Niunia, jak sie urodzil to nie mialam z nim wiekszych 'problemow', za to nadrabia teraz, wiec jestem ciekawa jak bedzie z Maluda :)

Weekend postanowilam jak najwiecej lezec i jak najmniej robic czynnosci domowych i pomimo to nadal czuje takie dziwne parcie, czekam grzecznie i z nieciepliwoscia do jutrzejszej wizyty, oby moje glupie obawy okazaly sie tylko moja panika :p

Posiew wyszedl ok, mocz tez nienajgorzej :) Choc bije rekordy w odwiedzaniu toalety :p

Z opinii mamusiek, ktore zakupily monitor oddechu to one raczej odradzaja, gdyz pomimo tych wszystkich dzialan to one sa bardzo wrazliwe i bardzo czasto alarmuja i stresuja rodzica a nic sie zlego nie dzieje. Z synem nie mialam, jesli bedzie potrzeba to oczywiscie zakupie :)

Za laktatorem sie rozgladam, ale poki co nie mam zamiaru inwestowac w jakis super model (madela ekstra, ale cena tez powala; Ewa kupowalas nowke?).
Ja zamierzam karmic , wiec sadze, ze jak juz to bedzie mi tylko potrzebny w naglych sytuacjach :)
O akuku widzialam, ze jest sporo pozytywnych opinii i super cena, ktoras moze testowala?
 
Ja też poczytałam o laktatorach i na razie kupię ręczny, avent ma dobre opinie więc zamawiam u Hubiworlda :D Ja bardziej się nastawiam, że ten laktator będzie mi potrzebny jak będę Małą musiała zostawić na dłuższy czas :)
 
Ja Wam powiem, że śpię jak zabita, budzę się tylko na siusiu 1-2 razy w nocy. Śpię na plecach i na bokach też. Nie mam z tym (odpukać) póki co problemów. Brzucha nie mam za wielkiego, więc to może przez to. Mój Mały się wierci, ale zauważyłam już pewną regularność w jego ruchach. Delikatnie pokopie, jak coś zjem. A wariuje często około 17 i 21.
U mnie w domu szpital... jak tylko ja wróciłam z pobytu na oddziale to teściowa się rozłożyła, a dzisiaj teściu. Normalnie powiedziałam im, że zamuruje drzwi od ich pokoju. Co chwilę słyszę, jak kaszlą, smarkają... Już *spam* syrop piję zapobiegawczo i rutinoscorbin biorę sobie.

Dzisiaj na poczcie się zdziwiłam, weszłam, musiałam jeszcze kopertę i polecenie nadania wypisać, więc rozpięłam kurtkę, bo na poczcie jakiś milion stopni. I nagle ludzie: niech Pani usiądzie, niech Pani nie stoi. Niech Pani zaraz idzie do okienka! A ja w takim szoku, że nie wiedziałam co mam zrobić. No ale grzecznie podziękowałam i skorzystałam z ich uprzejmości. Bardzo to miłe było i na koniec jeszcze każdy życzył mi powodzenia i miłego dnia. Jakiś taki lepszy humor dostałam dzięki nim.

U nas dzisiaj pogoda straszna, jak z poradni wychodziłam to tak lało, że ciekło z kurtki. I w zasadzie cały czas leje deszcz. A wichura trochę tylko ustała. Ale słońca to nie uraczyłam dzisiaj.

Evelina, ja właśnie teraz zaczęłam sobie czytać i faktycznie dobre opinie ma ten z Akuku.

Jak byłam w szpitalu na Lutyckiej to skorzystałam ze "Szkoły dla rodziców", fajne zajęcia, ale bardzo skompresowane wszystko do minimum. Przynajmniej jakoś czas zleciał w ten jeden dzień. Zapytałam położną ile czasu można przechowywać zamrożone mleko, które się odciągnie z piersi. Powiedziała, że do 3 miesięcy spokojnie, a na jakimś blogu kiedyś wyczytałam, że do roku nawet.
Dowiedziałam się też, że chłopcom nie ściąga się napletka teraz, a wiem że wiele osób to robi. Nie kąpie się noworodka codziennie, ale to już decyzja indywidualna rodziców.
 
reklama
Do góry