reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Hej,

Zazdroszczę wizyt :) Moja dopiero za tydzień...

Powiem Wam, że mam dziś kryzys. Wstałam rano I ryczałam. Już mam serdecznie dosyć tych mdłości I złego samopoczucia. Codziennie nie nadaję się do niczego, a trzeba iść do roboty na 9 godzin I być oczywiście efektywnym. Powiem Wam, że zawsze byłam zwolenniczką pracowania możliwie najdłużej w ciąży, ale teraz widzę, że to nierealne. I tak nie ma ze mnie pożytku. 80% czasu siedzę, gapię się jak sroka w gnat I walczę z mdłościami. Dobrze, że przyszły tydzień mam wolny I jedziemy z moim M. w gory.
 
reklama
Czesc :)

Paulina witaj i gratuluje :) a na katar to możesz sobie robic inhalacje a na kaszel syrop z cebuli i czosnku :)

Dzisiaj jak corka bedzie miala drzemkę to uzupelnie tabelkę ;)
 
Ja niestety też muszę pracować w ciąży, zwłaszcza, że dopiero od września mam umowę o pracę.. Dojeżdżam blisko 30km każdego dnia i zwyczajnie mam dość, zwlaszcza teraz, gdy gardło boli niemiłosiernie i z nosa powódź :(
Ja na samym początku miałam bardzo silne bóle więzadeł, ze chodzic nie moglam, do tego mdlosci i wstret do jedzenia. Dzis mam sie juz lepiej, czasem mam jakies uklucie w boku, ale do zniesienia. Za to piersi urosly, bola bardzo i od godz. 17 wzwyz moglabym spac i spac. A tu niestety, Syn w pierwszej klasie i wymaga pomocy w nauce.
Ja wizyte mam w poniedzialek najwczesniej, choc czekam na wyniki badań, ktore maja byc najpozniej w poniedzialek wlasnie.
 
Cześć dziewczyny
rano otworzyłam oczy i pomyślałam "jaki cudowny dzień, jak wspaniale się czuję, jak się wyspałam!!!":-D:-D:-D
No
i po co wstałam? która mi wytłumaczy???? ledwo wstałam wyrwało mnie do wc (pierwszy raz:baffled:), w głowie mi się kręci, słabo, źle i chodze zygzakiem. Miałam A do przedszkola zawieźć ale nie dam rady jechać autem:no: to jakiś dramat

jajeczko skoro jesteś taka dobra to pomyśl o swoim interesie -ja jestem za tym, żeby się rozwijać. Rok temu w maju do warszawy przyjechała koleżanka -po rozwodzie sama z dzieckiem, tam zarabiała na śmieciowej umowie jakieś grosze (likwidacja szkód) -tutaj jest rok -została dyrektorem działu zarabia 5 cyfrową sumę a ma 29 lat. Zaproponowałam, żeby wysłała PIT do poprzedniego pracodawcy:-D
Kachaa dziecko najważniejsze ale to nie jest prawda, że trzeba papier od gin. Wystarczy zwykłe poinformowanie -ja wysłałam smsa:-D
ewaa oj co z tym zębem, jak to zrobicie? są jakieś specjalne znieczulenia dla kobiet w ciąży -inaczej, są takie których nie można dawać i as te inne -słabsze ale zawsze... czyli najgorsze tygodnie musisz się męczyć a co dalej???
chillwood -nie ja nie smaruję i długo jeszcze pewnie nie będę ale zaczęłam temat, żeby zwrócić uwagę na skład bo nie zawsze jest taki super -pomimo atestów i rekomendacji.
siasia pewnie witaj:tak:
justyna a teraz się oszczędzaj i tyle. Nie wiem dlaczego wcześniej rodziłaś ale może opaska na szyjkę? żeby przed rozwarciem uchronić albo leżenie tyłkiem do góry od 34 tc
DrAsia to moja 3 ciąża i każda jest o 2 tyg młodsza niż wychodzi z @ i też zawsze mam falstart z usg, ale to się wyrównuje i to dosyć szybko, przynajmniej u mnie i po kolejnych 2-3 miesiącach już się pokrywa termin z @. Dlatego jednak lekarze bazują na terminie z @ a nie usg bo on jest baaaaardzo zmienny i z wizyty na wizytę może być inny
jagoda o masz... co z tymi zębami???
Tirli hahaha super. Ja planuję totalny remont w marcu, tzn ja pojadę z córka na wczasy a M będzie ogarniał wszystko:-D
happymamusia no to też mój wiek i wiem co czujesz... :baffled:
GosiaLew dobrze mówisz. Ja jestem tak wykończona i tak źle się czuję że ryczeć mi się chce...
jagoda suuuper gratuluję!!!!:-D:-D:-D
olciaaaa dalej betę robisz??? podziwiam bo ja już czekam do tego usg we worek i jeśli usg będzie pomyślnie to mam w planach na trochę odetchnąć z ulgą....
waiting gratulacje, ale dziś dobre wieści na forum:-)
imagination domowe sposoby, herbata, cytryna, miód, sok malinowy, leżenie w łóżku -idź do lekarza niech Cię obsłucha w razie czego i coś poleci oprócz czosnku, cebuli i mleka z miodem
kami.p miłego dalszego odpoczynku
Niesia Ty masz kiepski dzień, ja wstałam miałam cudowny humor, po czym pokłóciłam się z M bo był w domu po czym się rozryczałam, teraz jestem śpiąca i tak w kółko -oszaleć można, ryczę i się ciesze na zmianę -szaleństwo

Poczytałam dziś jak działają hormony w czasie ciąży
bo zapomniałam że mogę być taka niezrównoważona....

A co do szpitali i wyboru -tutaj z Alciją to była cała operacja, najpierw myślałam o jakimś mega prywatnym, ale lekarz mi powiedział, żebym się dobrze zastanowiła. W umowie była klauzula, że jak się coś zaczyna dziać złego i odbiegać od normy to przewożą do państwowego:szok: wielki interes za 12 tysi:no: bo oni nie taki sprzęt mają, nie takich specjalistów i pewnie PR nie cach sobie psuć. Więc żeby rodzić w innym szpitalu i żeby nie było ryzyka, że mnie nie przyjmą musiałam prowadzić ciążę u ich lekarza, zaleźć rekomendowaną przez nich szkołę rodzenia, wynająć salę ble ble ble za wszystko były jakieś tam punkty... no masakra:-D teraz jeszcze nie myślałam ale koło 15 tc zacznę dumać
 
Cześć dziewczyny!
Mam na imię Basia, mam 27 lat i w maju zostanę po raz trzeci (!) mamą. Jestem generalnie załamana, jeszcze do mnie nie dochodzi co jest grane. Najgorsze w tym wszystkim jest to że mam 2,5 letniego synka i 13sto miesięczną córeczkę. To miał być koniec naszej reprodukcji a tu brak okresu i dwie kreski :/
Ostatnią miesiączkę miałam 15 sierpnia a dwa tygodnie później brązowe plamienia. Myślałam że to może przez to okres mi się przesunął, dla pewności zrobiłam test... I oto tu jestem. Mam nadzieję że mnie przyjmiecie

Ewa-damm ja też mieszkam w Holandii :) jakie miasto?
 
Ostatnia edycja:
Dzieki dziewczyny za rady :* jak do poniedzialku domowe sposobby nic nie dadza to ide do lekarzani najwyzej wezme kilka dni zwolnienia.

Barbarka - gratulacje! Trojka to nie lada wyzwanie ;)

Jest ktos z Centralnej Polski? :)
 
13x13 ja Cie podziwiam ze Ty tak ogarniasz każda z nas ! Ja nie ogarniam co wokół mnie się dzieje haha! Ząb wyrwany. Zostałam wysłana do szpitala właśnie ze względu na ciąże a nie standardowo w gabinecie. Niestety pan dentysta stwierdził ze wszystkie moje zeby mądrości są tez do usunięcia i mam kolejna wizytę 16 listopada [emoji22][emoji22][emoji22]. Bolało bardzo bo znieczulenie słabsze niż normalnie ale dałam radę. Pan dentysta w trakcie zabiegu próbował być zabawny i w momencie wyrywania zęba krzyknął - its a boy!
Barbarka witaj i gratulacje! A w Holandii mieszkam w Amsterdamie. A Ty gdzie? Synka i córeczkę rodziłas tu czy w Polsce?
Dziewczyny piękne macie te zdjęcia fasolek. Jak dobrze usłyszeć takie cudowne wieści i zobaczyć ze bije serduszko i dzidzia zdrowo rośnie. Eh gdzie tam do 5 października. Nie wiem jak wytrzymam...
Wszystkim nowym majówkom serdecznie gratuluje!
 
Ewa ja z Beverwijku także dosyć blisko :) w Amsterdamie pracowałam 6 lat. oboje rodziłam tutaj, ogólnie jestem mega zadowolona z porodów mimo że 4 godziny później do domu. A ty swoje pierwsze tutaj?
Leczysz tutaj zęby? Bo z tego co słyszałam to mega wydatek :/ ja nigdy nie byłam tu u dentysty
 
13x13 ale ja wczesniej nie robilam bety to sa moje dwie pierwsze :D wizyta dopiero 29 wrzesnia wiec troche czasu przede mna :) i sie stersuje wiec moze dlatego ta bete robie :D jak to mowia nie chwal dnia przed zachodem :D a Ty bedziesz miala nie chwal poranku przed wstaniem z lozka :-D

Ewaa-dam w Amsterdamie moja kolezanka mieszka :D a co do wizyty to innego wyjscia raczej nie mamy musimy wytrzymac do tych wizyt


Tableke uzupelnilam i prosze dziewczyny jak chcecie cos zmienic date czy cos to piszcie priv bo ja tam po prostu nie zagladam i nie czytam tam komentarzy :p

Corcia spi tabelke zrobilam testy zaraz rozwiaze i ide obiad konczyc takze odezwe sie dopiero wieczorem o ile szybke nie padne :p
 
reklama
Barbarka to rzeczywiście blisko. Ja marze o przeprowadzce poza Amsterdam, bardziej Twoje okolice ale póki co to nie możliwe. Ja córkę urodziłam w Polsce wiec póki co jestem przerażona porodem tu. Boje się bo moja mała miała żółtaczkę i po porodzie jeszcze tydzień byłyśmy w szpitalu. A tu po paru godzinach do domu! Albo wogole poród w domu... Kolejna przerażająca rzecz to taki krotki urlop macierzyński... Chyba będę 6 miesięcy po porodzie chorować! Zeby leczę. Jest drogo ale nie ma tragedii. Wczorajsza wizyta w szpitalu to na basic eigen risico a na szczęście moja przychodnia dentystyczna to nie aż taka droga. Cała moja rodzina tam chodzi.
Olciaaa świat mały :-) a w Amsterdamie to często słyszę nasz piękny polski język :-) a co dobrego na obiad robisz? Ja miałam w planach schabowe - sto lat nie jadłam ale chyba sobie daruje po wczorajszym wyrywaniu [emoji6]
 
Do góry