reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Niekoniecznie Ania, jezeli wszystkie USG genetyczne wychodza prawidlowo to nie ma potrzeby robienia go co miesiac na kazdej wizycie.

Wizyty to nie tylko usg, ale tez diagnostyka stanu krwi, moczu, infekcji czy innych przypadlosci ciazowych oraz czas sprawdzenia szyjki. To my ciezarne najbardziej przezywamy te z usg bo wtedy "widzimy" , ale lekarzowi nie jest to potrzebne zawsze.

Choc uwazam ze jak sie poprosi to nie powinien odmowic skoro sprzet stoi.
 
reklama
Jasmina, wiem co wchodzi w skład takiej wizyty, bo jakby nie patrzeć jestem w ciąży i taka diagnostykę lekarz tez mi robi (co dwa tygodnie). ;) Szyjkę też ocenia przez USG, bo za pomocą palca i na oko to niewiele zdziała.
U mnie wszystkie badania USG te przełomowe wychodziły swietnie. I co z tego, skoro potem a to szyjka mi sie skracała, a to miałam mało płynu owodniowego, a teraz to. Nie wykryto by tego wszystkiego gdyby robiono mi USG tylko genetyczne i na tym poprzestano, no bo brak wskazań.

Ciąża prowadzona systemem brytyjskim nie na moje nerwy by była, tak wiec ja podziwiam dziewczyny. :)
 
Ostatnia edycja:
Kameleleon - tak oczywiscie ze pojde prywatnie bo inaczej sfiksuje w niewiedzy do dnia porodu.
3usg prenatalne mialam w 30tyg bylo wszystko dobrze ale od tego momentu nic nie wiem.

Ania_Beata - zeby bylo zabawnie to ginekolog poloznik jest ale chyba tylko z papierku.. daremna kobieta.

Jasmina88 - na szczescie usg genetyczne robilam prywatnie u dobrego bardzo specjalisty takze po jego badaniach bylam spokojna.


Bardzo jestem rozczarowana jej postawa, duzo ciezarnych do niej chodzi i jesli przezywaja to co ja to naprawde im wspolczuje..
Bo skoro ma sprzet na ktorym widac dobrze to co za problem poswiecic czas i zbadac wszystko.
 
Moja gin też nie robi usg, ale ja o tym wiedziałam. Co wizytę mam badanie ginekologiczne, sprawdza szyjkę, robi pH, sprawdza czy nie ma infekcji, bada tętno. Na początku ciąży tylko miałam dwa razy usg dopochwowe, żeby sprawdzić szyjkę i zagnieżdzenie.

Co do Usg to poleciła mi świetną przychodnię ze specjalistami z usg, genetykami i lekarzami od wad połodu, i którzy wykonują operacje płodu. Jestem jej za to niezmiernie wdzięczna, na każdym usg czułam sie ważna, trwało ponad godzinę, mega szczegółowe, na najlepszym sprzęcie. Warto było, mimo, że płaciłam za to. Raz tylko byłam za darmo i jakość jest nie do opisania. Nigdy więcej.

A na NFZ to chyba wogóle są tylko 3-4 usg, tak ?
 
Sylwiaal podejście twojej lekarki jest nie na miejscu, takie przedmiotowe.
Ja mimo, że nie mam usg na każdej wizycie to jednak mam więcej niż zalecenia mówią a poza tym lekarze mi wszystko tłumaczą i zlecają różne badania. Raz byłam u jednego co nie dał mi nawet skierowania na morfologię więc wiem co czujesz.



Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No wlasnie o to chodzi, ze skoro ona sie "nie zna" nie wykonuje usg to mogla oddelegowac mnie do innego specjalisty badz powiedziec zebym sama sobie poszukala kogos.

Morfologie do dnia dzisiejszego zlecila mi tylko 2 razy mocz 1 raz 2 razy toksoplazmoze i hiv.
Powinna miec na uwadze ze wczesniej dlugo walczylam z grzybica i ciezko bylo sie jej pozbyc teraz wydaje mi sie ze jest ok bynajmniej nie widze niepokojacych objawow wydzielina jest ale jak 3tyg temu mnie badala powiedziala ze jest w porzadku. Aczkolwiek teraz to zaczynam sie zastanawiac nad tym czy aby napewno jest w porzadku.
Naprawde czuje sie jak przedmiot wiem ze nie chodze prywatnie tylko na nfz no ale jakies podejscie wypadaloby miec a nie tylko miec wizyte z glowy.

Mam pytanko:
Czy pod dotykaniu brzucha mozna stwierdzic ze macica jest miekka?
 
Sylwiaal morfologia powinna być raz w miesiącu tak samo mocz. A to ze się chodzi ba nfz to nie znaczy, że ma się być gorzej traktowany. Ha chodzę na nfz do diabetologa i lekarka mnie przyjmuje poza terminami normalnie, bo tak to byśmy się widziały może raz.
A wydzielina teraz to może być czop śluzowy. Macica powinna być miękka.


Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Papatki teoretycznie tak jest na NFZ. Ja chodzę na NFZ i nie narzekam na ilość usg. Moja pani doktor praktycznie co wizytę mi robiła, do tego miałam w innej klinice dwa usg prenatalne. Zawsze mam badanie na fotelu, słuchamy serduszka od dłuższego czasu, badania krwi i moczu nie co wizytę, ale nie było to konieczne bardzo.
 
Do góry