reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Przez strojenie się miałam na myśli jakieś ładniejsze spodenki i bluzeczki, a nie sztywne koszule ;)

Największy błąd jaki zrobiliśmy z córką, to wystroilismy ja w piękna sukienkę do chrztu, było jej tak gorąco i niewygodnie, że więcej tego błędu nie popełnie ;)

Ewa, ja myślę, że jak Tobie muzyka będzie się podobała, to Małemu tez :)

Kość ogonowa tez mnie bolała, ale samo przeszło. I nie był to bardzo silny ból.
 
reklama
Kameleonleon właśnie to jest zawsze delikatna kwestia, co kto uważa za ładne, kto się czego spodziewa; ja też się boję takich pięknych „prezentów”….

Malutka ten bank mleka kobiecego to kapitalna sprawa! Tak jak Ci mówiłam, mleka miałam tyle, że na pewnym etapie mogłabym jako mamka dorabiać, aż żal było ile mi tego sika fontanną. Sprawdzę tę fundację ii jeśli teraz tyle bym miała co poprzednio przy dzieciach chętnie odstąpię potrzebującym.

Krew można, to mleko też! Nie jestem honorowym krwiodawcom, ale honorowym mleczarzem mam szansę być!


Ania_Beata – musisz ten feralny incydent potraktować jako przyczynek do zmiany aranżacji, koloru- widać tak miało być, a pomalujesz sobie na inny kolor, hm?
 
Kameleonleon właśnie to jest zawsze delikatna kwestia, co kto uważa za ładne, kto się czego spodziewa; ja też się boję takich pięknych „prezentów”….

Malutka ten bank mleka kobiecego to kapitalna sprawa! Tak jak Ci mówiłam, mleka miałam tyle, że na pewnym etapie mogłabym jako mamka dorabiać, aż żal było ile mi tego sika fontanną. Sprawdzę tę fundację ii jeśli teraz tyle bym miała co poprzednio przy dzieciach chętnie odstąpię potrzebującym.

Krew można, to mleko też! Nie jestem honorowym krwiodawcom, ale honorowym mleczarzem mam szansę być!


Ania_Beata – musisz ten feralny incydent potraktować jako przyczynek do zmiany aranżacji, koloru- widać tak miało być, a pomalujesz sobie na inny kolor, hm?
Też mnie zastanawia to, czy można jakoś przetransportować to mleko potem do Torunia lub Warszawy bo tam są te banki obecnie w Polsce. Muszę poczytać jeszcze o tym, bo świetna sprawa. Tu Link do: Jak zostać dawczynią mleka kobiecego nie wyjaśnia do końca, jak to zrobić.
 
Malutka mnie tez męczą wzdęcia, śmiem twierdzić, ze gorsze to od zgagi... czuję sie jak balon. Ja biorę espumisan dwie tabletki w trakcie obiadu, piję melisę i ewentualnie jeszcze wieczorem powtarzam dawkę espumisanu.

Bank mleka, swietna inicjatywa, szkoda ze nie ma oddzialów w calej Polsce.
 
Ogólnie z przechowywaniem mleka Ti nie taka prosta sprawa. Trzeba sterylizowac laktatora, pojemniki. Bardzo dużo czasu mi schodzili na mycie i uszykowanie sprzętu, a przechowywalam sporadyczne dla córki.
 
Cześć. Na reszcie znalazłam czas na forum i nadrobilam zaległości w tym co pisalyscie.
Babka mleka to świetna sprawa, słyszałam o nim jak oglądałem 600 gramów szczęścia na TVP 2. Szkoda że tak słabo dostępny. To samo jest z bankiem komórek macierzystych które pobiera się z krwi pępowinowej. Mnie na to nie stać się chętnie oddalabym charytatywnie.niestety tylko w Warszawie można oddawać komórki macierzyste do banku. W innych miastach tylko odpłatnie dla siebie.
Mnie kość ogonowa nie boli ale rano jak wstaje to krzyże bolą dopóki się nie rozchodzi.
W tym tygodniu kończymy remont pokoju Leona. Jutro mąż skończy montować szafę ( sam ją robi) i zostanie tylko poskładać do niej rzeczy ( nasze zimowe kurtki,ozdoby choinkowe,dodatkowa pościel i setki dziadów na które nie ma miejsca nigdzie indziej) będzie to czasochłonne. Wczoraj i dziś pralam ciuszki,pieluchy,kocyki itp. Poczułam chyba z 15 pralek bo wiadomo szare ciuchy osobno, czarne osobno, czerwone osobno itp. Dziś je pracowałam i mam poukładane w komodzie. W poniedziałek spakuje torbę do szpitala.dziś zamówiła jeszcze 2 komplety pościeli i apteczne rzeczy z Gemini w poniedziałek muszę kupić fotelik samochodowy i dokupić adaptery do wózka żeby fotelik wpiąć. i to tyle jeśli chodzi o wyprawkę. Resztę rzeczy domowie po porodzie i dostanę ( mata edukacyjna,bujaczek lezaczek, krzesełko do karmienia i niania elektroniczna) więc wygląda na to że wszystko gotowe. Jeszcze przyszły tydzień będzie wariacki bo trzeba sprzątnąć po remoncie, ogarnąć przed świętami, mam jeszcze stertę prasowania naszych ciuchów, mamy ostatnie dwa spotkania szkoły rodzenia i wizytę u gin. Potem przeżyć święta i od kwietnia spokój. Wreszcie będzie wszystko gotowe i będę tylko czekać na narodziny małego, czytać książki i bardziej udzielać się na forum. Lekarz straszy mnie że raczej nie urocze w maju tylko po 20 kwietnia ( nie wierze w to) ale na wypadek nie muszę się martwić że coś jeszcze zostało do przygotowania.
Ostatnio zarwalam dwie noce bo mały bardzo kopał i zrobiłam mu do pokoju chmurkę z filcu :-) pozazdroscilam wam tych talentów że sznurków :-)
Miłych snów
 
Pochwale sie dziełem :-)
 

Załączniki

  • IMG_20160316_211740.JPG
    IMG_20160316_211740.JPG
    98 KB · Wyświetleń: 94
Dziewczyny odebrałam dziś wyniki moczu, niestety wyszła mi glukoza obecna :( tylko nie wiem ile, bo jakoś tak dziwnie napisane Glukoza L43 obecna. Ponadto wyszły mi liczne kryształy szczawianu wapnia i nabłonki płaskie.
Najbardziej martwi mnie ta glukoza, bo jak robiła z krwi to wszystko było ok, a teraz to :(
A i jeszcze jakieś kryształy, co to wogóle? Wizytę mam w pon, myślicie, żeby iść z tym jutro do lekarza czy zaczekać do pon?
 
Cześć :D
U nas szaro i chyba zostaniemy dzisiaj w domu, ewentualnie do sklepu pod blokiem szybko skoczymy. Mala znowu przeziebiona... Syrop z cebuli juz czeka ;)
A poza tym troszkę pasuje ogarnąć i moooże zrobię listę co trzeba spakować do szpitala i plan porodu. O takie mam plany póki co na dzisiaj :p
Miłego dnia wszystkim :)
 
reklama
Witam z rana :)
Wyspałam się :) mam dużo energii i chętnie bym ją jakoś Spożytkowala ;) no ale pozostają mi obroty w łóżku

Papatki, czytałam, że cukier w moczu w ciąży zdarza się często. Nie martw się na zapas.

Edziorka, moja tez nadal chora. Katar Prawie minął, ale pozostał kaszel :/
 
Do góry