reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe maluszki, nasze wątpliwości i radości(pielęgnacja i higiena)

Dziewczyny kupiłam z NIVEI delikatny szampon i plyn do kąpieli 2 w 1 no i przeczytałam dopiero w domu, że można używać dopiero od pierwszego miesiąca. kurcze a myślałam, że można używać od pierwszych dni. Teraz mam dylemat czy można go stosować.
 
reklama
Ja bym w ogóle wstrzymała się od wlewania czegokolwiek. Zwykła woda, najprostsze mydełko i ewentualnie krem po kąpieli do ciała i osobno do pupy. Im więcej kosmetyków tym większa ingerencja w niedojrzałą skórę, kosmetyki się przecież wchłaniają. Po drugie w razie uczulenia trudniej będzie ustalić co uczula.

Alex kosmetyki się nie zmarnują, poczekają na swoją kolej ;-)
 
Ja wczoraj w aptece pytałam o jakieś próbki kosmetyków dla maluszka ale ponoć nie dostają takich rzeczy:(
 
Hope - ale chyba te płyny 2w1 to właśnie wlewa się do wody i wtedy nie potrzeba już mydełka. Przynajmniej znajomi mają takie coś.
 
Ja wczoraj w aptece pytałam o jakieś próbki kosmetyków dla maluszka ale ponoć nie dostają takich rzeczy:(

A ja jakiś czas temu poprosiłam o katalog produktów z oilatum i nie mieli nic takiego jedynie króciutką reklamówkę oilatum soft i tam była próbka. Jakbym tak pozbierała tych ulotek więcej to by się nazbierało na kilka kąpieli. Może znowu pójdę :D:D:D
 
U mnie aptek od groma w okolicy więc co jakiś czas będę do innych zaglądać,może coś trafię.
 
emolienty mają to do siebie , że bardzo nawilżają, dlatego często wystarczy, że wleje sie trochę takiego płynu do kąpieli aby nie bylo potrzeba używać niczego po osuszeniu skóry. ja tez jestem za ograniczaniem kosmetyków u takiego maleństwa, dlatego ograniczę się do płynu do kąpieli typu 2 w 1 i kremu do pupki.
 
Ja mam niestety za twardą wodę na zwykłe preparaty 2w1 a nie chcę używać na dzień dobry oilatum zanim nie będzie takiej potrzeby. Najpierw muszę poznać dziecko, a nóż widelec będzie okazem zdrowia ;-) Należy mi się po problemach zdrowotnych z pierworodną :-)

Ale jestem za ograniczaniem kosmetyków do minimum.

I zamiast tormentiolu na odparzenia polecam tormentalum :-)
 
Alex zdązysz użyć miesiąc po porodzie:-p nie masz się co martwić.. mi D siostra kupiła na pół roku płyn od roku!!
i zużyłam w swoim czasie;-)

ja polecam do kąpieli J&J szampon i płyn 2w1
jest super do dziś kąpię w tym mała.. ładnie pachnie delikatnie... nie pieni się ani za bardzo ani za mało...
i wogóle jest super oczywiście używam w sposób taki że leję na gąbkę i myję dziecko(wcześniej lałam na rękę i myłam)
http://www.agdperfect.pl/shop/pokaz_produkt.php?idprod=977

lub BOBINI również od 1 dnia życia (ale właśnie te sa trudno dostępne przynajmniej u mnie w mieście)
i sa tak samo super i delikatne jak mleczko..
ładnie nawilżają i wogóle...:tak: uzywałam w ten sam sposób co j&j
http://www.kosmetykionline.pl/produ...kapieli-dla-dzieci-400-ml-5900465240681-.html


aha ani jedno ani drugie ni uczuliło małej , choć zmieniłam bytelke z dnia na dzień
najpierw miałam próbkę j&j jak się skończyła zuzyłam całe bobini które zakupiłam wcześniej
no i jak się bobini skończyło i nie mogłam dostać tu w ie ani w pl to kupiłam znów j&j i uzywałam

 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny, a jakie pieluchy kupujecie >
Ja sie zastanawiam nad Pampers ale nie wiem czy te New Baby czy Premium Care, i jaki rozmiar bo nr 1 jest 2-5 kg a nr 3-6 kg ??? w 32 tc maluch wazyl juz 2 kg i lekarz powiedzial ze bedzie kolo 4 kg wazyl jak w terminie sie urodzi i zastanawiam sie czy od razu tych nr 2 premium care nie brac.
Prosze doradzcie bo jestem zielona w tym :zawstydzona/y:

a i dla zainteresowanych - od 31 marca promocja na premium care w Tesco - po 42 zl.
 
Do góry