reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe maluszki, nasze wątpliwości i radości(pielęgnacja i higiena)

Nasz mały raczej też w emolientach będzie kąpany, bo brat mojego męża ma AZS w dość zaawansowanej postaci, a i mojemu szanownemu małżonkowi jakieś zmiany skórne na stare lata zaczynają wychodzić. Poza tym obaj są alergikami, więc obawiam się żeby synuś po tacie nie odziedziczył alergicznych skłonności. Gdzieś chyba w radiu słyszałam, że jest jakaś nowa seria oliatum soft. To na pewno można stosować już u noworodków, a działanie jest o tyle inne, że podobno nie jest typowym produktem leczniczym, a jedynie taką serią bardzo delikatnych kosmetyków do stosowania właśnie u dzieci, które mogą mieć problemy ze skórą i być uczulane przez zwykłe sklepowe kosmetyki. Gdzieś chyba w necie czytałam właśnie o tej serii, bo zainteresowała mnie radiowa reklama.
 
reklama
Ja tez planuje zakupic Oilatum Soft do kapieli o takie:
OILATUM SOFT EMULSJA DO KĄPIELI 500 ml!____APTEKA (1446858664) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
ciekawe na ile starcza te 500 ml

a czy wloski takiego malucha trzeba myc szamponem czy wystarczy tym w czym sie kapie? bo zastanawiam sie nad zakupem szamponu Oliatum, ale nie wiem czy to nie bedzie zbedny wydatek:
OILATUM SOFT SZAMPON 150ml_____APTEKA CENTRUM (1434740047) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

i jeszcze mam pytanie czy sudocrem mozna uzywac codziennie tak profilaktycznie czy tylko jak sie cos dzieje? kolezanka uzywa Linomagu tego w bialo-zielonej tubce. Ktory z nich jest lepszy do codziennego profilaktycznego stosowania ?

No i ostatnie pytanie - jaki polecacie krem do twarzy z filtrami UVA i UVB ? tak zeby dzieciaczka na spacerki smarowac.

Z gory dzieki za pomoc ;-)
 
Oilatum natłuszcza więc włoski też. Raczej nie wyglądają na puszyste po takiej kąpieli, raczej trzeba pomyśleć nad czymś do mycia główki. Nie wiem czy mydełko nie wystarczy.
 
maglow
wg mnie jeśli masz płyn 2 w 1 i pisze że jest do ciała i włosów to nic więcej nie potrzeba (a takie są właśnie najlepsze)
jesli masz sam płyn do mycia ciała to włoski oddzielnie musisz szamponem myć:tak:

ja do profilaktycznego smarowania używałam kremu bambino (najzwyklejszy krem dla dzieci)
a sudokrem jest na odparzenia więc najlepiej stosować przy odparzeniu a nie na codzień
linomagu nie stosowałam więc nie wiem

do twarzy smarowałam perfecta baby dla niemowląt od 1 dnia życia do roku i w wakacje był idealny jedyny minus to nie odpowiadał mi zapach
ale nie wiem czy tym razem nie kupię tego samego;-)
 
Ja tez planuje zakupic Oilatum Soft do kapieli o takie:
OILATUM SOFT EMULSJA DO KĄPIELI 500 ml!____APTEKA (1446858664) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
ciekawe na ile starcza te 500 ml

a czy wloski takiego malucha trzeba myc szamponem czy wystarczy tym w czym sie kapie? bo zastanawiam sie nad zakupem szamponu Oliatum, ale nie wiem czy to nie bedzie zbedny wydatek:
OILATUM SOFT SZAMPON 150ml_____APTEKA CENTRUM (1434740047) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

i jeszcze mam pytanie czy sudocrem mozna uzywac codziennie tak profilaktycznie czy tylko jak sie cos dzieje? kolezanka uzywa Linomagu tego w bialo-zielonej tubce. Ktory z nich jest lepszy do codziennego profilaktycznego stosowania ?

No i ostatnie pytanie - jaki polecacie krem do twarzy z filtrami UVA i UVB ? tak zeby dzieciaczka na spacerki smarowac.

Z gory dzieki za pomoc ;-)


kosmetyki oliatum są bardzo fajne polecam, u nas sprawdziły się jeszcze do smarowania po kąpieli balsam z musteli - dość drogi ale bardzo wydajny i bardzo dobry przy problemach ze skórą (polecony przez dermatologa)
a co do sudocremu to ja kupiłam pudełko i stoi już rok i ani razu nie użyłam :tak: początkowo myślałam że będę go stosowała codziennie ale położna "nastraszyła" że zawiera cynk a to po pewnym czasie regularnego stosowania jest bardziej szkodliwe niż pożyteczne :baffled: więc nie stosowałam a używałam maść Alantan a przy mocniejszych odparzeniach używałam bepanthen
 
Hej, wczoraj akurat mialam na szkole rodzenia lekcje o kapieli i higienie noworodka ;-)
a wiec tak, pani z neonatologi czy jakos dala kilka rad:
- twarz dziecka i uszka przemywamy jalowymi miekkimi gazikami (np. Matovlies) zmoczonymi przegotowana woda,
- oczka myjemy gazikami zamoczonymi w soli fizjologicznej lub wodzie przegotowanej,
- nosek jak jest zabrudzony to dajemy po kropli do kazdej dziurki i podobno maluch ma sam "wykichac" zabrudzenia albo wyciagnac je aspiratorem. Babeczka nie poleca stosowania tych roztworow w sprayu,
- do kapieli emulsja najlepiej Oilatum lub Balneum,
- po kąpieli tam gdzie skora wydaje sie byc wysuszona mozna stosowac kremy najlepiej z tej samej seri co do kapieli,
- kikut pępowinowy - czyscic zwykla woda z mydlem albo na sucho wycierac samym gazikiem, podobno nie zaleca sie juz stosowania spirytusu bo nie przyspiesza gojenia a tylko wchlania sie w skore. Jak w te okolice dostanie sie mocz albo inne zabrudzenia to zdezynfekowac Octeniseptem i wytrzec do sucha.
- a i do pupki nie stosowac sudocremu tylko Linomag lub Alantan.

O to w skrocie tyle co mielismy na szkole, zapewne co szkola to inne rady bo u mojej kolezanki np kazali przemywac kikut spirytusem, a u mnie nie.
 
o przemywaniu oczek solą fizjologiczną mówiłam :tak: o nosku tak samo..
i o pępuszku ze właśnie u nas tylko się wodę stosuje do przemywania
i nam odpadł w 4 dobie więc bardzo szybko...
ale oczywiście ja wrzask bo mąż musiał zabierac kikutka bo ja sie go bałam:sorry2::zawstydzona/y:

twarz i uszka myłam normalną wodą , no i uszka oczyszczałam wacikami bardzo dokładnie
 
Z tym kikutkiem to tendencja pielęgnacji zmienia się co kilka lat. Jak pamiętam jak się urodziła moja siostra to nic się z nim nie robiło i nie wolno było moczyć! Potem był czas na smarowanie tym fioletowym czymś (nie denaturatem żeby nie było :p), i to były czasy pierwszego dziecka mojej kuzynki (teraz dziecko ma jakoś 19 lat). Potem nie wiem co było aż nadeszła pora mojego pierwszego dziecka i na topie był właśnie spirytus na patyczku (strup odpadł również szybko), ale można było dziecko normalnie kąpać i nie cudować z wycinaniem pampersów i klejeniem plastrów. Teraz piszecie o wodzie z mydłem (czyli kompletne zaprzeczenie praktyk sprzed lat :D). A za kilka lat wrócimy do tendencji że nie robimy nic :D Wychodzi na to, że cokolwiek się nie będzie robić strupek odleci sam tak czy siak bez naszego udziału :D

My do mycia buzi, oczek itd używaliśmy przegotowanej wody i wacików do demakijażu takich większych (te specjalnie dla dzieci są droższe niż takie zwykłe a wg mnie niczym się nie różnią). I nic nie aplikowaliśmy do noska.

Ostatnio w aptece poprosiłam o ulotkę dot. oilatum soft i ta seria jest po skończonym miesiącu...
 
Marzenka to fioletowe to GENCJANA się nazywa. Moja siostra w tamtym roku rodziła i używała na pempuszek dla małej
 
reklama
U Gabi używałam Oilatum i sprawdziła się rewelacyjnie ,nawet ja korzystałam bo mam potwornie suchą skore i teraz też kupię:tak:Na początku dodawałam do kąpieli zaparzone siemie lniane bo fantastycznie koi i działa na skórkę.
Do buzi bambino świetnie nawilża i ma duży faktor,do pupki linomag ale tylko w razie potrzeby,na co dzień wogóle nie używałam kremu bo nie ma po co.
Pępuszek przemywałam spirytusem i zawijałam w jałowy gazik i pieknie sie goil. Młode lekarki zawijały pępuszek w ociekający spirytusem gazik ale to tylko może podrażnic skórkę i pępuszek zamiast wysychac jest cały czas mokry-głupota.
Do noska oczu sól fizjologiczna w kropelkach spray jest dobry dla starszych dzieci.
Pampków nigdy nie wywijałam ani nie podcinałam do pepuszka

Jolek gencjany nie polecam bo nie widac ewentualnego stanu zapalnego czy ropnego
 
Do góry