reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe maluszki, nasze wątpliwości i radości(pielęgnacja i higiena)

Ja Oilatum stosowałam na polecenie pediatry, na atopowe zapalenie skóry córki. Bardzo dobry, trzeba tylko uważać bo bardzo natłuszcza skórę i dziecko może się wyślizgnąć z rąk.
 
reklama
aaniaap- mały na pewno w końcu zapomni , mi ten wykład bardzo dużo właśnie pomógł i uświadomił raz a porządnie co robić a czego nie bo tak byłam właśnie skołowana informacjami od lekarzy czy opiniami innych z netu
 
My też używaliśmy oilatum bo u nas na oddziale w tym kąpali maluszki i wiedziałam, że Paula nie jest uczulona. Potem zaczęliśmy powoli zmieniać na inny. Ale na początek oilatum było super. Mają jeszcze krem na kłopoty skórne i też był świetny.
 
Ja Oilatum stosowałam na polecenie pediatry, na atopowe zapalenie skóry córki. Bardzo dobry, trzeba tylko uważać bo bardzo natłuszcza skórę i dziecko może się wyślizgnąć z rąk.

:szok: no i teraz sie nastrachałam :szok:

marzena....a ten krem na kłopoty skórne - to mozna na pupcie stosować? na odparzenia?:confused:
 
Ja używałam emoilum i oilan i wcale nie natłuszczał skóry dziecka żeby była śłiska, spokojnie Gag.
Poszperałam wczoraj na allegro i ceny tych emulsji do kąpieli nie są takie tragiczne, znalałam chyba oilan 600 ml za około 30 kilka złoty z przesyłką. A te płkyny staraczają na długo bo tylko małą zakręrkę się leje do wanienki.
 
:szok: no i teraz sie nastrachałam :szok:

marzena....a ten krem na kłopoty skórne - to mozna na pupcie stosować? na odparzenia?:confused:

gag ja nie jestem pewna ale chyba nie bo to się wlewa do wody podczas kąpieli tylko żeby calą skórę natłuszcxyło
ale nie jestem pewna


a wyślizgnąć może się dziecko zawsze:tak:
mi się nie wyślizgnęło nigdy
ale np moja sioqra móiła że jak smarowała syna oliwką i chciała obrócić żeby plecki posmarować to się jej wyślizgnął... na szczęście na łóżko:tak:
 
ja też słyszałam ,że oilatum jest dobry.Na początek to nie trzeba nic więcej ponoc tylko krem do pupci, sudocrem najlepiej i to wszystko.
Potem to pianka Klorane na ciemieniuchę jak potrzeba i taką wodę do czyszczenia noska(zapomniałam jak się nazywa).
 
:szok: no i teraz sie nastrachałam :szok:

marzena....a ten krem na kłopoty skórne - to mozna na pupcie stosować? na odparzenia?:confused:

Oliwkę wlewa się do kąpieli, niewielką ilość i wtedy trzeba uważać bo dziecko robi się bardziej śliskie ale nie aż tak bardzo więc bez stresu. Na pierwszą kąpiel polecałabym nic nie dodawać, żeby się dodatkowo nie stresować ale potem to już spokojnie. Nie wiem też czy i czym różnią się poszczególne produkty ale wczoraj byłam w aptece po glukozę i akurat farmaceutka zamówienie robiła i przeprosiła, że muszę chwilkę poczekać a ja w tym czasie przed nosem miałam regał z tymi produktami i były Oilatum, Emolium, Oilan i Balneum. Wszystko niby to samo ale pewnie różnica w zapachu i cenie. Ja używałam Oilatum - reszty nie.

A ten krem na problemy skórne to zwykły krem. Używaliśmy faktycznie na odparzenia (chociaż to bardziej były zmiany grzybiczne lub innego pochodzenia). Zwykłe odparzenie od gumki czy kwaśnej kupki schodziły od sudocremu lub (jeśli był gorszy stan) linomagu a jak to nie pomogło to wtedy oilatum krem. Jak to nie pomogło to okazywało się, że tylko clotrimazol bo to było coś innego i tak mieliśmy przykazane od lekarki. Prawdopodobnie powodowały to chusteczki nivea.
 
ja też słyszałam ,że oilatum jest dobry.Na początek to nie trzeba nic więcej ponoc tylko krem do pupci, sudocrem najlepiej i to wszystko.
Potem to pianka Klorane na ciemieniuchę jak potrzeba i taką wodę do czyszczenia noska(zapomniałam jak się nazywa).

sól fizjologiczna w sprayu bądź w kropelkach:tak:

tą w krpelkach fajnie jest niemowlakowi tez oczka przecierać na gaziku od zewnętrznej strony ku noskowi , wtedy nie robi się żadna ropka ani zapalenie..
ze 2 razy dziennie najlepiej:tak: tak przez jakieś 2 miesiące rano i wieczorem
 
reklama
Ja używałam emoilum i oilan i wcale nie natłuszczał skóry dziecka żeby była śłiska, spokojnie Gag.
Poszperałam wczoraj na allegro i ceny tych emulsji do kąpieli nie są takie tragiczne, znalałam chyba oilan 600 ml za około 30 kilka złoty z przesyłką. A te płkyny staraczają na długo bo tylko małą zakręrkę się leje do wanienki.

Nie do końca, przy leczniczym stosowaniu do małej wanienki wlewa się aż dwie nakrętki i wtedy dziecko jest mocno natłuszczone. Wiadomo, nie wyskakuje z rąk jak mydło, ale trzeba zachować ostrożność. Sama czasem stosowałam i przejechałam się kiedyś zdrowo po wannie, tak mi się natłuściła :-);-)
 
Do góry