reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

Cześć:)
słuchajcie, czy to, że ja czuję się dobrze, bez mdłości jest ok?
To ósmy tydzień, chyba już powinnam coś czuć? Jak czytam Wasze wpisy to zaczynam się martwić. Czasami tylko lekko piersi mnie bolą ... To moja pierwsza ciąża, więc nie wiem. Nikomu jeszcze się nie chwaliliśmy, więc nie mogę się żadnej kumpeli poradzić...
 
reklama
hej :) wydaje mi się że to raczej nie jest powód do nie pokoju mnie też na początku bardzo mdliło a teraz już coraz mniej więc pewnie mdłości będą nas powoli opuszczać bo przecież nie zawszę są do końca ciąży słyszałam że najgorsze to te pierwsze miesiące
 
Hej Mamusie :)

U mnie dzisiaj ok, mdłości nie mam więc całkiem dobrze się czuję :) Mam troszkę więcej sił do pracy niż wczoraj he he :)

Didi ja tam śpię non stop jedynie mam przerwy na siusiu i jedzenie :D
Nieśmiała a skąd dokładnie jesteś? Ja też nadmorskie klimaty :D No prawie bo 30 km od Łeby. No i mieszkam tu od pół roku :)
Co do śluzu to ja właśnie zaobserwowałam że od kiedy zaszłam w ciążę to jego mam dość dużo. Moja ginekolog twierdziła że to normalne ale jak byłam na badaniu w piątek to lekarz jak mnie zbadał to od razu powiedział że tego jest za dużo, zapytał się od kiedy i zapisał mi właśnie pimafucin globulki. Nic mnie nie swędziało, nic nie piekło ale mokro dość mi było :)
Aniusia trzymam &&& za dobre wieści z wizyty :)
KA_tka gdybyś mieszkała bliżej to bym Ci parę przywiozła bo nagotowałam cały gar :-)
Monika ja tam teraz się czuję całkiem odwrotnie niż w pierwszej ciąży. Wtedy nie miałam mdłości, cycki bolały ale było to do zniesienia a spać też się chciało ale o wieeeeele mniej niż teraz także nie masz się czym martwić :)

Miłego dnia Kobitki :*
 
A ja czuję się jak na kacu :/ boli mnie głowa i mi niedobrze :( sił kompletnie brak.

Asiula24 w łebie byłam na długi weekend w sierpniu i to tam zaszłam ;) bo usilnie się staraliśmy :)) ach, ten jod ;)
 
Kropeczka - ja tez mam jakby mniejsze mdlosci... wczesniej nie moglam wytrzymac w ciagu dnia a teraz tylko rano i wieczorem... w ciagu dnia jakos juz lepiej - czasem sa chwile zlego samopoczucia - wczesniej to nawet chwili nie bylo - ale dalej mam jadlowstret... nie wiem juz co mam jesc... juz takie roznosci jadlam i mi nic nie smakuje... teraz to juz jem zeby tylko cos zjesc.... a pomyslec ze uwielbialam jesc i sobie musialam odmawiac zeby czasem nie przytyc a teraz nie moge jesc... :) zawsze jedzenie najprzyjemniejsza rzecza w zyciu bylo i uwielbialam gotowac a teraz - nie mam ochoty gotowac bo wszystko zle pachnie... a jak otwieram lodowke to nos musze zatkac...

mitaginka - dobre okreslenie - ja tez sie czuje wlasnie jak na kacu...

i brzuch mnie na kilka dni przestal bolec a od wczoraj wieczorem znow daje o sobie znac, dzis tez - jakby rozciaganie... - ciekawa jestem czy to moze byc przez prawko ktore robie??? wczoraj mialam pierwsza jazde... jesli to przez prawko to chyba odpuszcze sobie jazdy... ale moze to zbieg okolicznosci
 
Ostatnia edycja:
Odpisuje w połowie doczytywania bo bije się że zapomnę :p.
Jeśli chodzi o reakcję w mojej w pracy to spoko, nawet zadoweli wszyscy poza dyrekcją bo nie maja za bardzo kogo za mnie wstawić, a jak się dowiedziała że nie posiedzę tym razem do 7 miesiąca tylko spadam względnie szybko tym razem. No z tym zachwytu brak bo to znaczy że prawie 2 lata musi być ktoś na zastępstwo i tym razem trzeba to zrobić pożądnie. Przy Ice dziewczyny z drugiego obiektu próbowały ogarnąć mój no i słlabo to poszło więc tym razem jakaś konkretniesza zmiana musi być. Pewnie kogos zatrudnią na zastępstwo.

Ten żółty sluz to może być tez od moczu taki żłótawy, jednak kobieta w ciązy ma mniejszą kontrolę nad mięśniami i może popuszczać nawet nie wiedząc o tym.

Jeśli chodzi o śluz tak w ogóle to zwróćcie uwagę na to że prawidłowy sluz jest przeźroczysty najwyżej mleczny jak białko, biały grudkowaty jest objawem grzybicy. A to że wciązy jest go więcej to normalne bo tworzy się już na początku czop sluzowy. Ale jego ilość jest zależna od wody worganiźmie, hormonów i wielu innych czynników.
A teraz czytam dalej.
 
Asiu ni wiem czy twój gin dobrze zrobił nawet dużo sluzu to normalne, jak wyglądał normalnie to po co ładować jakies leki?? Pamiętam że przy Ice to miała taki momnety jaby mi się całe białko kurze wylało z tamtad i było w pozadku.
Monika mdłości się zdarzają, ale nie są obowiązkowe ;-)ja w pierwszej ciąży nie wiedziałam co to mdłości (ani razu nie miałam), trochę cycki mnie jedynie bolały i syndrom śpiącej królewny miałam ;-) teraz jest gorzej :-D ciesz się, że ich nie masz i że bezproblemowo znosisz ciążę :-)

przed chwilą wróciłam do domu... zamiast leżeć na tym zwolnieniu to ja cały czas latam po mieście i coś załatwiam :no: z ciekawostek wczoraj przywieźli i zakupy do domu okazało się, że wsadzili mi jeden jedyny smak soków, którego mój Nikosio nie pija :wściekła/y:więc musiałam dzisiaj iść do leclerca żeby zwrócić :wściekła/y: a przecież robiłam zakupy przez neta żeby tam nie iść :wściekła/y: potem oblazłam całą arkadię w poszukiwaniu kapci dla młodego i... okazuje się, że kupienie zwykłych kapci dla dziecka w warszawie jest wyczynem nie do przejścia :wściekła/y:i oczywiście wróciłam bez...
Poza tym jak byłam na mieście to sobie przypomniałam, że zapomniałam zapłacić rachunki w tym kredyt :wściekła/y: i oczywiście na koniec wyładowałam się na chłopie (ale on akurat sam sobie zasłużył...)
tak dzisiaj jestem huraganowa barbara z reklamy jakiegoś nerwosolu...
Ja w pierwszej ciązy tez nie miewałam mdłości, nawet spiąca nie byłam specjalnie, cycki mnie tylko bolały.
A kapcioszki to polecam z Decatlonu dla dzieci, miękkie i wygodne, możesz przez neta zamówić tylko mają zawyżoną rozmiarówkę.
 
Wiem, że to egoistyczne ale jakoś mi raźniej w moich dolegliwościach jak czytam o waszych:-)
dziewczyny jak uważacie kiedy jest najlepszy moment aby powiedzieć maluchowi,że będzie miał rodzeństwo?
Moja Pola jeszcze nie wie. Z jednej strony jak najpóźniej się da żeby jej się nie dłużyło bo te kilka miesięcy to dla 4 latki cała wieczność.
Z drugiej strony jakby już wiedziała miała by np. uzasadnienie dlaczego mama nie weźmie jej czasem na ręce i np. że podczas naszych zabaw, wygłupów nie może siadać mi na brzuch itd.
No i też jeszcze chwila, a wszyscy zaczną pytać Pola będziesz miała siostrzyczkę albo braciszka tak?
co sądzicie?
Pozdrawiam:-)
 
dabin rozumiem Cię, ja też jeszcze mojej nie powiedziałam, ale myślę, że po badaniu w 12 tc to będzie odpowiedni moment.
Mojej tłumaczę, że już jest dużą dziewczynką i na rączki już nie biorę. (moja ma prawie 6 lat 124 cm wzrostu i 20 kg waży) Często też wspominam o kręgosłupie i że młoda dużo waży.

asiaf fajnie, że już po rozmowie w pracy.

auralka widzę, że nie tylko ja taka zakręcona jestem... ciągle zapominam, talerz i kubek rozbiłam.. ehh;-)

AnnaMaria współczuję mdłości, mam dokładnie tak samo ... odrzuca mnie od lodówki, zapachów w kuchni bleee nawet od sianka królika
 
reklama
witajcie,

Mi 2 kreski wyszły na teście 31 sierpnia :) to byłby już mój drugi dzidzius bo mamk synka rok i 4 miesiące.

Jednak mam problem bo nie mialam miesiączki, owulacja chyba w okolicach 16 sierpnia. Dopiero wczoraj na USG widać było pęcherzyk, ale tylko 4 mm więc nie wiem czy nie będzie pustego jaja.

Musze czekać do przyszłego piątku czy coś się w tym pęcherzyku zagnieździ bo wg USG to dopiero 4 tydzień, a ja wiem, że to mógłby być 5 od owulacji :(
 
Do góry