reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Sil_89 chyba będe żyła, skoro dwóch lekarzy badało mnie i oboje uważają że to normalne że mam kawałek drewna zamiast prawej dłoni to widocznie tak jest. Każdy ma jakieś cosie w trakcie ciąży, ja nie wymiotowałam, w sumie żadnych innych problemów nie było więc widać muszę ręką odcierpieć. Jedyne co doktorka mi kazała to się oszczędzać, nie wykonywać żadnych cięższych prac domowych, w pracy siedzieć raczej niż stać przez ostatnie trzy tygodnie i ogólnie 'take it easy' ...
Najważniejsze że Larcik ma się dobrze, uparcie głową w dół siedzi a serducho bije jak ta lala ;) A ja mogę przecierpieć, wszystko dla niej.
 
reklama
Sembonzakura czyli witaminy i magnez Ci pozostają? ale już niedługo; wiem, że każda z nas jest w stanie zrobić bardzo wiele dla swych maleństw; trzymaj się i uważaj na siebie
 
Sembonzakura - w takim razie życzę cierpliwości i wytrwałości... ;)

Mi za to właśnie coś twardnieje brzuszek :\ a Mała tak kopie, że to aż troszkę boli. Cieszę się, że jest ruchliwa, ale czasem mam wrażenie, że przez pępek mi ucieknie...
 
Sembo mnie sie przypomnialo(wlasciwie to maz mi przypomnial dzisiaj) ze ja mialam tak z lewa noga w pierwszej ciazy.Ale to trwalo tylko kilka dni i samo przeszlo :confused: W kazdym razie ledwie lazilam(raczej powloczywszy...) i mialam wrazenie jakby na maksa scierpla.Prawie w ogole jej nie czulam jak na nia stawalam...Smieszne,ze o tym zapomnialam.Ale to swiadczy o tym,ze te male szczescia pozniej wszystko nam wynagradzaja.I zapominamy o wszystkich dolegliwosciach!

Ja dzisiaj poza porankiem calkiem ok :-D Wystarczylo przetrwac do 12:00 i juz z gorki.I nawet spac mi sie chce dla odmiany.Pewnie po melisie jablkowej ;-) I mam zamiar z tego skorzystac-dla odmiany.Moj maz teraz tez nocami pracuje i mnie sie bardzo zle spi w te tygodnie!Ja nie moglabym miec zwiazku na odleglosc.Bo ja taka przytulanka jestem...Nawet bez ciazy!
 
po lekarzu, dalej pani dok uważa że to wszystko 'uroki' ciąży, że najwyżej młoda się urodzi trochę wcześniej (czemu? bo ja wiem) poza tym pomacała, pobadała, Lara dalej twardo głową w dół, serduszko bije 160 :D mocz ok ciśnienie 130/70. A ręka jak była sztywna tak i jest teraz :/

Może się mała przesunie i przestanie uciskać...

dziewczyny a słyszałyście może o czymś takim: Młoda Mama, Młody Tata i Dziecko - Blog Rodzinny Parentingowy: Herbata z liści malin przed porodem
a może któraś z Was próbowała przy poprzednim porodzie i podziałało?

Ja piłam w poprzedniej ciąży. i podobnie jak Sil nie mam zdania. Zaszkodzić raczej nie zaszkodzi.

Sil ja mam podobnie. I dziś pod ktg wylądowałam, bo zwątpiłam. Czy to skurcze, czy kopniaki. No i wyszło, że mnie córeczka ostro okopuje :tak:

Framama jutro humorek ci się poprawi!
 
wróciłam :) te moje przyjaciółki są obłedne. naśmiałam się za wszystkie czasy.
oby więcej takich spotkań.
Kartagina dziękuję ,wiem masz racje. ale ja czasem taka przekorna jestem.

kolorowych snów
 
hej dziewczęta

Sembo najważniejsze ze z dzidzią wszystko w porządku a ręka po porodzie wróci do stanu normalności. Moja koleżanka miała sparaliżowaną jedną część twarzy, dziecko na nerw jakiś uciskało. Także takie maleństwa a tyle potrafią zadziałać w naszym organizmie :)

Zapo bardzo dobrze, że pojechałaś na ktg lepiej sprawdzić i spać spokojnie, same wiemy że nie warto takich sytuacji bagatelizować

Framama super, że koleżanki poprawiły Ci humor i że tak dobrze się bawiłaś :)

Ja byłam wczoraj u mojej lekarki po skierowanie na kontrolne badania do szpitala za tydzień, to mi powiedziała, że moje dziecko już praktycznie nie ma szans na przefikołkowanie i czeka mnie cesarka. Trochę smutno mi się zrobiło, bo latam całą ciąże na fitnes jak głupia, żeby ten poród był lżejszy no ale widocznie tak musiało być.
Muszę dziś iść do internisty bo jak lekarka zobaczyla moje wyniki moczu, to się za głowę złapała. Może internista coś zadziała, choć szczerze wątpie
 
wiikki- szkoda ze mala nie lezy glowka w dol, ale generalnie jest jeszcze chyba nikla nadzieja na obrot, niektore dziueci bardzo pozno sie przekrecaja, ale nie przejmuj sie cc nie jest wcale taka zla :)

Framama- fajnie ze spotkanie sie udalo

Zapominajka- to dobrze ze tylko kopniaki , ja tez czasem mam problemy odroznic i juz 2 razy na dodatkowym ctg bylam, niedlugo pomysla ze w paranoje popadam i nie beda mnie przyjmowac :)

Mdla- ja tez nie moglabym juz wiecej miec zwiazku na odleglosc, z m mielismy tak na poczatku znajomosci ja w pl on tu, gdyz musialam studia skonczyc :) i nigdy wiecej juz rozlaki na tak dlugo :)

Elsa- nawet jak bedzie do konca to w strefie twojej glowy i nikt go raczej nie dopusci do stania tam gdzie lekarze lub polozna :) oczywiscie jesli mialby sie czuc zle to lepiej zeby nie byl, ale mysle ze te wszystkie obawy ostatniej fazy sa wyolbrzymione, jak tata przyszly nie wstanie i specjalnie glowy miedzy nogi nie wstawi to przeciez niczego widzial nie bedzie
co do 6 tygodniowej abstynencji po porodzie znam przypadek gdzie po 8 tygodniach po porodzie kobietka przyszla na badania kontrolne i by omowic antykoncepcje ale sie okazalo ze bedzie kolejne bobo :)

k.a.j.a.- sliczny porezent dla Marysi od rodzenstwa, i fajne czapeczki :)
 
wikki ale to chyba faktycznie jeszcze za wcześnie na taki wniosek, kurcze jeszcze 10 tyg, ja na wizycie przedporodowej w klinice byłam w 35 tygodniu i mi powiedział ordynator, że przed terminem mam do niego zajść na usg żeby zobaczyć , czy mala się nie odwróciła, także przedziwne, moja sie nie odwróciła, a on do mnie , czy jeszcze czekamy a był to 39 tydz więc mu mówię , że nie tym bardziej, że po lewatywie byłam, wygolona i wszystko mnie swędziało, także nawet w 39 tyg chciał czekać, aż mi sie pojawi akcja porodowa, bo wtedy też szansa, że się odwróci.

Dziewczyny po cc Wy już zdecydowane na druga cc, nie chcecie spróbować sn?
 
reklama
dobry z rana :) dziś mam wreszcie wolne (ostatni dzień wolny miałam chyba w poniedziałek tydzień temu) i normalnie nie wiem za co się w domu wziąć pierwsze. Mam liniejącego królika więc cały dom w kłakach, poza tym szafki w kuchni proszą o porządne sprzątanie, prysznic wypadało by odkamienić bo przestanie wkrótce cieknąć w ogóle, kocyk dla małej leży odłogiem od tygodnia, dywa peosi o odkurzenie, a mi się najzwyczajniej nie chce. Przeleżała bym cały dzień. Mama już niedługo przylatuje więc muszę zacząć generalne porządku, aczkolwiek motywacji ni chu chu.
 
Do góry