reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

U mnie kryzys z ubrankami dla małej,co mnie cieszy bo kocham zakupy:-)
Sytuacja smieszna,bo ubranek dla malej mialam cala wielka szafe.Wiekszosc 56-62.Mala jak sie urodzila to nosila.... 46!! Ubranka takie byly ok!Idealne!w 56 plywala. Potem dostala takiego przyspieszenia ,ze w miesiac przybrala 2 kg i urosla 10cm.W kolejny miesiac 1,8kg i tym sposobem zostala bez ubranek:D Bo sie grubaska nie miesci . Obecnie dobre są 68 i musze sie wybrac na zakupy.:D
 
reklama
no witam...my z Jaskiem juz u babu bo mama musi pojechac zrobic przeglad samochodu..bo tata nie ma czasu, odsypia nocke a my bez przeglądu juz chyba z miesiąc... z ubrankami u nas to samo..mlody wyrosl..ubieram go w 74-80 bo w mniejsze sie nie miesci..to wielkolud jakis...ubranka srednio wchodza na niego z przedzialu 9-12m... idem na kawkie bo nie pilam jeszcze...mlody tez mnie dzis z rana zaskoczyl kupą bo u niego regularna kupa to rzadkość....ale spal chociaz do 7 tylko kot nie chcial jak zwykle spac i darl sie po domu..przysiegam ze kiedys wyleci przez balkon bo cierpliwości już brak...ozdrowiala i wrocilo darcie....
 
Ostatnia edycja:
camel hehehhe...o to Ci wredne kocisko pospac nie dalo!!

Dziewczyny co sadzicie o kupowaniu takiej paki uzywanych ubran np.z allegro.Kupowala ktoras? Nie natknelyscie sie na jakis przekret itd? Bo tak sobie mysle,ze skoro mala mi tak rosnie to bez sensu jet wydawac krocie na nowe ubranka jak ona je zalozy z 3-4 razy i beda za male:/
 
Witam dziewczyny, ja już od 6 w pełnej gotowości moja mała się tak budzi i chce się bawić :))) a mi się chce wtedy najbardziej spać . My dziś jedziemy do teściów zbierać maliny bo chce sobie zamrozić na zimę ( są pyszne z jogurtem naturalnym ).
Viki- dieta polega na 5 posiłkach dziennie o stałych porach dnia .
4 razy dziennie warzywa (pod każdą postacią tzn : jako sałatki ,gotowane na parze ,w postaci koktajli )
1 raz dziennie owoce najlepiej do godz 15
Kolacja - najpóźniej o 18:30 ( tak by było 3 godz przed snem)
co do menu - dużo ryb ,chudego drobiu ,(pieczone i gotowane na parze ),sera białego ale nie 0% bo ten to syf najlepiej od 1,5-3%,otręby wszystkie rodzaje, kasze ( z ziemniaków całkiem zrezygnowałam),ryż brązowy , ciemne pieczywo (chleb piekę sama ), piję także czerwona i zielona herbatę i dużo wody miedzy posiłkami.
Co do ruchu to tak jak pisałam 7 razy w tyg ćwiczenia ( skalpel )+ ok 13 ćwicze sama i staram się codziennie wieczorem chodzic na przynajmniej godz spacery .to by było tyle no i jeszcze żeby skora była jędrniejsza to zimny prysznic zaraz po ćwiczeniach (jak skóra jest nagrzana) robię sobie peeling szorstką gąbką najbardziej te zatłuszczone obszary (tyłek i brzuch i uda)no i na koniec smaruje się serum ujędrniające .

Dziewczyny to faktycznie wasze maluszki znalazły sobie porę na kupkę.
My też musimy zrobić zakupy bo ubranek brak .
 
Hej dziewuchy!
Nudzi sie?Znajdzmy sobie zajecie!Bedziemy zmieniac podloge w przedpokoju! :-D

Ja ide do pracy na razie na niecaly etat.Tak dlugo jak siedze na wychowawczym nie moge podjac pelnego etatu.Takze zaczne od kilku godzin a Malizna bedzie u babci w tym czasie :tak: Wyjde do ludzi,podreperuje domowy bank i naucze dziecie,ze mama nie jest 24h/dobe.Od przyszlego wrzesnia idzie do przedszkola wiec taka nauka jej sie przyda.

Evi dieta dobra.Ja w ogole gotuje glownie ryby i drob.Bynajmniej nie kotlety.Wole eksperymenty w kuchni ;-)

Noelle!Kope lat :) Czesc "stara" :)
Zapo-tesknimy za Toba!Wracaj!

Jesli chodzi o uzywane mega-paki to ja jak kupuje to przewaznie na e-bayu i wlasnie uzywki.Bo wystawiaja raczej "prawie nowe" i jestem zadowolona.:tak:

A terazzzz...do roboty! :-D Dom sie sam nie posprzata a dziecie siedzi i krzyczy na mnie....
 
Ostatnia edycja:
cze Mdła :* :* :* :* :* :*
Własnie przeszukuje allegro...tablice .pl a na e-bayu nigdy nie bylam (jakas zacofana chyba jestem:D) Zaraz nadrobie i ten brak:D:D:D

Moje dziecie grzeczne dzisiaj...podejrzane;D
 
Noelle ja kupiłam używkę za 250 zeta i mam ubranek do 6 miesiaca po uszy, bo wiadomo ze zawsze cos znajomi doniosa, głównie w rozmiarze 68-74. teraz kupilismy wsio nowe na 74 i 80, wydałam fortune ale stwierdziłam ze skoro i tak mam upatrzone ubranka ktore lubie zakładac a innych nie tykam to na jedno wyjdzie, kupiłam 6-7 kompletów ubranek i mam nadzieje ze starczy, bo Liwka juz tak nie ulewa :)
Moja malizna śpi, ale nie wiem czy coś jej jest w nocy czy taka jej uroda, bo po karmieniu w okolicach 3 do rana jęczy stęka, a jak jej smok wypadnie to trzeba wkładać bo nie da rady zasnąć :-( już od dawna tak ma, więc chyba nie jest chora.
A co do kupki, to mnie wczoraj mała narobiła na rękę i spodnie - jakoś niefortunnie ją trzymałam i cała kupka poszła na jedną stronę pampersa, no i jak sie powierciła to poczułam na dłoni ciepełko :szok::-) bez pomocy męża nie dała bym rady tego ogarnąć :sorry2:
teraz czekam aż się zbudzi bo obiecałam babci męża że przyjdziemy z prawnusią;-)
Noelle witaj na forum :-)
 
no witam witam;D Dobrze wrocic na stare smieci.Jakos latwiej (bo przez komorke na FB w grupie sie udzielac) i wstyd wyznac BB poszlo na jakis czas w kąt. Wstyd! oj wstyd!:sorry2:Ale nadrabiam...

Szukam wlasnie jakis zestawow dla mej malizny. Jakas lewa jestem bo nie umiem poslugiwac sie tym e-bay. Wyszkuje cos to mi tylko 1-2 aukcje wyskakuja,a najczesciej nic.A moze tam poprostu tak malo oblegany portal jest?? eh...ciemna ja...
 
Cześć dziewczęta.
My już dzisiaj u babuszki czt. moja mama. Rano szybkie zakupy. Miały być długie, mama miała poglądać to i owo, ale dziecko miało spać. Niestety :/ I dawaj na rączki. Ja nie wiem jak wy to ogarniacie, że możecie z dziećmi i na zakupy iść i na długi spacer, do znajomych i na weekend wyjechać, a nawet podloge w przedpokoju zmienić :-). To też pójdzie wszędzie, ale na moich rękach , a ja już nie daję rady...:no:

Noelle -----witaj - BB można równiez zainstalować jako aplikację na telefonie. Idealna nie jest ale przeczytać można co u współtowarzyszek i szybko odpisać. Paki nie kupowałam ale to może być niezły pomysł. Ja bym się tylko bała że z 20 ciuchów 5 będzie ok "nówki" a reszta szmaty i generalnie ktoś sobie problem ze swojej głowy zwali na moją. Ale kiedyś się przyglądałam. Niektóre na zdjęciach wyglądały interesująco. Też na ebayu jeszcze nic nie kupiłam a zakupy w sieci nie są mi obce...o nieee ;)

Dziewczyny jesli chodzi o kombinezon na zimę to czy rozmiarówka już uwzględnia to że dziecko jest jeszcze pod spodem upatulone, czy lepiej samemu wziąć to pod uwagę i kupić rozmiar większy? Heh i ciekawe czy jeden rozmiar wystarczy na całą zimę, jak u nas trwa do kwietnia :/ Może jakieś wielorazowe mamy mają mądrą radę dla debiutantki?

Camel-----sprzedaj jakies dobre rady koleżankom z bb. Może jakieś ciekawostki od rehabilitantki? Skrobnij jak będziesz miała czas.

Evi-----ja wciąż nie mogę wyjść z podziwu dla Twojego samozaparcia. Mi na razie udaje się hula hop po kilka minut. Przeszkadza absorbujące dziecie i siniaki na schabach. A jem też byle co. I zazwyczaj pożadnie zjem dopiero jak mąż wróci z roboty.A czasem wróci o 17, czasem o 18, i bywa że o 19. I wtedy dopiero wpierniczamy obiad...to nie ma dziwne. Ale waże się codziennie, żeby nie przegapić. Teraz mam +1 kg, czyli jeszcze 1 kg gdzieś mi zginął, ale jak mówiłam mam 10 letnią i 10 kilogramową nadwagę. Na basen też jeszcze nie udało mi się wyjść. Jedyny sport to seks :-p Moja rana po cc też wygląda ok.

Kamila ---- takie kupy to u mnie codzienność.Przebieram i jego i siebie.

Co do kupsztali---- nie pamiętam czy moje dziecko od urodzenia zrobilo jakąś "samo". Zawsze kiedy ssie, czy kiedyś cyca czy teraz butlę. Bywa różnie, czasem regularnie rano na pierwszym posiłku a czasem mu schodzi aż do wieczora. No i bywa że w ogóle nie ma, tak jak wczoraj. Myślicie ze to normalne.?? To chyba znaczy, że nie ma mięśni tłoczni brzusznej skoro sam nie potrafi wydusić. Musze spytac pediatrkę. W środę szczepienie.
Ja robilam 5w1 + pneumo, wzw niestety euvax - taki mu zafasolili w szpitalu po urodzeniu. Jakbym zdazyla z reakcją naciskałabym na engerix. No ale nic to. Ufam, że wszystko będzie ok.
 
reklama
ewcia no mam ta aplikacje ale strasznie mi zamula.Wlasnie z niej pisze.Ale ujdzie;) lepsze to niz nic.

ja sie tez podlaczam pod pytanie o kombinezon.Bo w sumie jakies mam (z odzysku) ake chcialabym jej jednak kupic cos porzadnego i nie wiem w jaki rozmiar celowac.
 
Do góry