reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maj 2013 :):)

Dzień dobry.
Jak tam Mateczki po długim weekendzie? Jeszcze nie powstawalyscie? Moje dziecie tak wypoczęło że dziś o 6:30 trzeba było być na nogach.
Macie jakiś sposob na odciaganie gilów Frida? Młody już glupi nie jest i tylkk jak zobaczy krople albo aspirator to wije się jak węgorz. Na 5 kropel jedna trafia do nosa :D albo cwaniak rurkę rozlacza. Ciagniesz i okazuje sie że na pusto :) Mi juz przeszlo. Troszkę jeszcze pokasluje. Mlodemu gil ciagle siedzi ale nie widzę żeby jakoś utrudniał mu życie. Może w środę wybrać się do doktora?
Wczoraj M. miał imieniny a ja zapomnialam :/ wieczorem dopiero sobie przypomnialam :/ znaczy mama mi przypomniała.
 
reklama
Kooska, czytałaś książkę ,,każde dziecko może nauczyć się spać?" Ja czytałam i może nie podoba mi się wszystko co tam proponują, ale jednak jest masa informacji o wpajaniu dziecku zasad zasypiania, oswajaniu ze snem :) z tym że co innego jest dzień, co innego noc, co innego karmienie, zabawa. Oswojenie z łóżeczkiem :) Ta ksiażka jest dla rodziców niemowląt powyzej 6 miesiąca :tak: Podane tam przykłady usypiania dzieci np. 1,5 rocznych gdzie rodzice muszą trzymać dziecko z rękę żeby spało i inne mnie zmroziły- moim zdaniem warto przeczytać, żeby zapobiec takim przyzwyczajeniom :tak:


Dzień dobry.
Jak tam Mateczki po długim weekendzie? Jeszcze nie powstawalyscie? Moje dziecie tak wypoczęło że dziś o 6:30 trzeba było być na nogach.
Macie jakiś sposob na odciaganie gilów Frida? Młody już glupi nie jest i tylkk jak zobaczy krople albo aspirator to wije się jak węgorz. Na 5 kropel jedna trafia do nosa :D albo cwaniak rurkę rozlacza. Ciagniesz i okazuje sie że na pusto :) Mi juz przeszlo. Troszkę jeszcze pokasluje. Mlodemu gil ciagle siedzi ale nie widzę żeby jakoś utrudniał mu życie. Może w środę wybrać się do doktor

Widzę, że też dałaś ksywę synkowi ,,bączek" :-D ja mówię że to mój bączek-zajaczek tak do rymu
Psikam mu do nosa Physiomerem bo wkraplanie soli fizjo jest najczęściej niewykonalne :sorry: też łapie fridę i się bawi, jemu czasami zwykłe rzeczy się bardziej podobają niż zabawki :-D

Dżunior dzisiaj kończy pół roku :-D !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Feelis najlepszego dla synka!100 lat!:-)

Ja pobiegalam po miescie.Mzy okropnie.Juz wole normalny deszcz a nie takie nie wiadomo co...Wczoraj zaklepalismy z ksiedzem termin.Chrzest odbdzie sie w II dzien swiat podczas mszy.:-) Fajnie.Ale bedzie ludzi znowu duzo u nas.I wesolo ;-)
A teraz kawusie.Tez musze przeczytac ten poradnik bo Malizna strasznie malo spi w dzien.I troche mnie to martwi...Chociaz moze jak przesypia od 20:00 do 7:00 z 2 karmieniami tylko(ale tez przez sen) to nie ma co oczekiwac ze bedzie spala godzinami w dzien?
 
Musze przeczytac... Mnie tez przeraza, ze cora bedzie spala ze mna dlugo za dluuugo i usypiala tylko przy cycku do np.3 roku zycia...:/
feels gratki dla synka :) ja wciaz sie ludze, ze po 6 miesiacu zdarzy sie cud i bedzie latwiej...
camel mi tez juz brak pomyslow. Najpierw pojde do kregarza a potem do rodzinnego, bo tu w NO najpierw wszystko do lekarza rodzinnego, dopiero on wysyla dalej.
Ewcia tu nie mamy swieta zmarlych i dlugiego weekendu nie bylo.
mdla zazdroszcze, ze Twoja tak ladnie spi.
dzisiaj bylysmy na szczepieniu. Olivka odpadla i spi teraz. Ostatnio miala goraczke i przespala caly dzien. Moze tym razem tez bedzie spala to chociaz obiad na spokojnie zrobie i zjem...
wlasnie wypilam kawe bez buczenia nad uchem :D
ech, u nas zaczyna sie okres mroku. I tak bedzie do marca... Slonce juz zaczyna powoli zachodzic. Mozna wpasc w depreche. Chyba wybralam zly kraj do zycia... Nie cierpie zimna a tu zima pol roku trwa ani ciemnosci...
moze ktoras z Was ma chec mnie przygarnac na okres zimy - hihi :D
 
Feelis najlepszego na pół roczku. Moj nie bawi się frida, on z nią walczy. Dlatego pytalam o rady. Bo jak wyciagam mu gila nawet takiego co juz mu sam wylazl :) to piłuje się jakbym mu rękę amputowala :) a Bączek dlatego bo pierwsze 3 mies jego życia krecilo się wokół jego bąków :)

U mnie też dzień pod haslem mamo mam daleko Ciebie i Twoj plan dnia. Spacer nie wyszedl bo juz mieliśmy iść to dostał cycka na czkawke, zasnął przy nim i wstał za 2 godz. (U nas też obojnacza pogoda) Teraz taki przetracony marudzi mi tu a muszę się z nim jeszcze wykaraskac do Urzedu Miasta złożyć wniosek o ten dowód, bo jak zwykle czas spier..nicza i się obudzimy dzień przed wyjazdem.
Kooska możemy zrobić kolajarza...u kazdej po kilka tygodni :)
 
hej, u nas mlody caly dzien nie spal..dopiero po 16 usnął i śpi jeszcze...jakis cud bo ponad godzine...

Co do fridy my psikamy aerozolem i drzemy fridą....młody juz kapituluje bo tyle razy już to przechodził więc chyba przemyślał sprawe ze i tak go to nie ominie i czym mniej bedzie walczyl tym szybciej to sie skończy....

Dziś umówiłam się do zębologa...bo coś się ząb ukruszył lub plomba...ciężko stwierdzić....

Tą książkę to i ja bym poczytała...bo mam obawy że jak skończę karmić cycem to jak on będzie usypial jak on tylko przy cycu...

Feels Gratualacje 6 miesiąca...niedługo i my...
 
Witam.
Coś mi się forum pochrzaniło i nie widziałam waszych wpisów.
Feelis sto lat dla dziecięcia. Mamy rówieśników:-D.

Filip cofnął się w rozwoju. Z zasypianiem znów to samo. Już zasypiał sam w łóżeczku, teraz powrót na cycka z wrzaskami. Jak się rozbudzi też cycek. W ciągu dnia uczepia się mnie co 1-2 godziny. A już było tak pięknie. Już myślałam o wyniesieniu go do drugiego pokoju. Zęby wylazły, to zostaje skok rozwojowy.
 
Feelis najlepszego dla synka!100 lat!:-)
Chociaz moze jak przesypia od 20:00 do 7:00 z 2 karmieniami tylko(ale tez przez sen) to nie ma co oczekiwac ze bedzie spala godzinami w dzien?

Dziękuję :) Mój śpi od około 18.30 do 7.30 (13 h) + 2-3 drzemki w dzień około 40 minutowe (czasem nawet jedna 2-godz.) Ale ostatnio budzi sie co noc i przez godzinę wariuje w łóżeczku, aż padnie a jakiś czas temu to w nocy przez godzinę gadał ...

Feels Gratualacje 6 miesiąca...niedługo i my...

dziękuję! :)

Feelis sto lat dla dziecięcia. Mamy rówieśników:-D.

Filip cofnął się w rozwoju. Z zasypianiem znów to samo. Już zasypiał sam w łóżeczku, teraz powrót na cycka z wrzaskami. Jak się rozbudzi też cycek. W ciągu dnia uczepia się mnie co 1-2 godziny. A już było tak pięknie. Już myślałam o wyniesieniu go do drugiego pokoju. Zęby wylazły, to zostaje skok rozwojowy.

Ja miałam dzię dzień wspomnień ;) non stop chodził mi po głowie maj
Mój tez tak ostatnio miał, że w dzień i w nocy co 1,5-2 h chciał pierś, teraz w dzień już go karmię piersią może 3 razy, bo dostaje też kaszkę jaglaną, jabłko, przecier warzywny- oczywiscie własnej roboty :) dużo łatwiej i nagle piersi zrobiły się pełniejsze, bo tak to czułam że są puste cały czas ;-/
 
reklama
Filip też je i kaszkę i obiadek i potem jakiś deserek, ale to mu nie przeszkadza doić cycka cały czas:-D. Może mu przejdzie za troszkę, bo już było całkiem znośnie. Nawet martwiłam się, że za mało mleka je w ciągu dnia.
 
Do góry