reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Hej...matko..jak mnie boli kręgosłup..mlidy wlasnie cyckuje..dopiero niedawno wstal...a ja musze kawy!!!! Zamowilam mlodemu fotelik bo w nosidlo miesci sie na styk... Napisze pozniej bo mi maly komórke wyrywa z rąk...
 
reklama
Mdła ja wiem, że on się stara i doceniam, ale my mamy jakiś ustalony plan dnia, a małżonek codziennie wymyśla jakieś aktywności które nam go burzą. Wczoraj też się wściekłam, bo polazł na basen, miał wrócić o 19.15 a dolazł o 20. Mały biedny głodny i zmęczony, ale czekamy na tatusia, bo miał kąpać. Ech dobrze, że już zaraz weekend.

Dziewczyny zapisałam się na poniedziałek na warsztaty Bezpieczny Maluch, ale chyba nie pójdę, bo cholerstwo trwa od 17 do 21 i jakoś mam obawy. Co o tym myślicie? Zamiast tego wolałabym w weekend zostawić Malucha teściom na 3 godziny i wyskoczyć do kina np o 10 rano, ale też się boję, że się na filmie bym nie skupiła.
 
AAaaaaa to jak szanowny malzonek plan zna i swiadomy zasad jest to pacnac go czyms dotkliwie...tluczkiem do miesa czy tez bardziej tradycyjnie....walkiem.Chociaz walek to chyba atrybut tesciowej?Istotne aby obudzony w srodku nocy powtorzyl zasady panujace w domu :-) Jak mawiaja wszystkie nauczycielki swiata :-)

Idz dziewczyno!Rozerwij sie!Na poczatku latwo nie bedzie ale jak film dobry to moze sie zrelaksujesz :tak: Powoli trzeba wracac zza swiatow i zaczac prowadzic odrebna egzystencje :-D Ja to bym polazla gdzie pieprz rosnie...tylko najpierw mafetka,kaszka....i do babci!OBIE!Juupi :-D Chociaz na 2 godziny ;-)
 
Hej dziołszki
Ostatnio moja teściowa zapytała czemu jej nie podrzuce małego żeby gdzieś sobie wyjść ... odpowiedź brzmi nie wiem :) mamie bym podrzuciła tylko ze ona pracuje, tesciowej jakoś nie bardzo ;) może jak dziecię podrosnie jeszcze. Moj schiz na temat karmienia osiaga takie stadium ze nie lubie jak go ktos inny karmi...nawet mm i butla, a juz szczegolnie kobieta...jakis to dla mnie matczyny atrybut. Pozniej moze z tymi zupkami jabluszkami i kaszkami bedzie mi latwiej.

Camel co za fotelik? Opowiedz bo ja tez nie widzę jakbym miała mlodego w zimie w ten malutki włożyć jak teraz bluza + kurteczka a on jak szprota w puszce i ryk...się nie dziwie. Hehe moje dziecię też juz telefon fascynuje. Już nie ma ze on na cycu a ja na necie :p

Teraz dosypia w łóżeczku. ..chyba rozpoczyne jego oficjalną eksmisje na nocki. Skoro potrafi w nim spac w dzien to i czemu nie w nocy :)

Mdła-łącze sie z Toba na kawusi

Filipiamamo - może nie warto aż tak się tych godzin trzymać? 30 min w tą czy tamtą... Chociaz jak plan jest, to malzonkowy musi sie dostosowac. Moj m. nawet kaszki by nie dał bo wstaje przed pracą na styk. On normalnie śpi teraz jak nasze 4 miesięczne dziecko. o 21 w łóżku :) i w dupie resztę mam :)

Panie po cc? tez macie tak ze wasz brzuch zyje wlasnym zyciem? Pomijajac tluszczyk :) to mam wrażenie ze brzuch sie całości nie trzyma...rusza się jak chce :)
 
Cześć babeczki - majóweczki kochane :*
Właśnie dopijam kawusię, młoda po mału się wierci chyba się zaraz obudzi z drzemki ;-) ooooo właśnie się obudziła :-p
wczoraj zasnęłyśmy o 19 w ubraniach na łóżku :-p mała nie wykąpana a ja - hmmm lepiej nie mówić - ale co tam może świat się nie zawali ;-);-) i miałam pobudkę o 5 :szok::szok: mała wyspana i sobie gaworzy :cool: ale dostała smoka i podrzemała jeszcze do 7 ,ufffff.
Wczoraj wyciągnęłam Gabi na spacer .... w Wawie nawet fajna pogoda, czuć już jesień w powietrzu, liście kolorowe lecą z drzew aż miło tak spacerować :-)
 
Moj terz drzemke zalicza..a ja kawke dopijam i ciasto ze sliwkami...
Ewcia fotelij 0-18, taki ktory mozna montowac tylem do kierunku jazdy.. Ja kupiłam na allegro uzywany w idealnym stanie Britax First Class czy jakos tak...
 
cześć!

SZAŁWIA- oczywiście że do płukania, a nie do picia w moim przypadku:-D płukam tuz przed snem i raz w nocy, bo chyba mamy suche powietrze w mieszkaniu, stąd ten ból gardła:eek: w dzień jeszcze drinki z miodu i jakoś już lepiej;-)
a na szałwii adnotacja: "Nie należy stosować podczas ciąży lub karmienia piersią".

camel, trzymaj się kobieto, bo ból kręgosłupa to nic fajnego, a przecież nasze maluchy rosną i wagowo nas coraz bardziej obciążają:tak:

Filipiamamo,
wyluzuj! jak zostawisz małego na 3h z dziadkami to nic mu się nie stanie, najwyżej pokaże na co go stać, żeby nikt nie myślał że tak łatwo być z nim 24h/dobę:biggrin2: mężowego też tak nie dystansuj, bo się chłop zniechęci i wcale nie będzie pomagał;-)


kurde, tak sobie myślę że to moje dziecię to jakieś leniwe chyba, bo większość maluchów już się obraca z brzucha na plecy i odwrotnie, a mój to jakoś ciężki tyłeczek ma:eek: zauważyłam, że z brzucha na plecy to może by i dał radę, ale a szeroko ma rączki rozstawione jak leży na brzuchu i mu nie po drodze do obrotów:confused2:
 
Ewcia ja moim teściom też Malucha zostawiam na góra 1,5 godziny i bez karmienia. Nie pozwalam karmić kategorycznie. Butle zostawiam tylko na wypadek chyba kataklizmu i niemożliwości mojego dotarcia. Ale ja nie mam własnej matki już niestety, to co innego.
A co do trzymania się ściśle godzin to nie o to chodzi. Chodzi o to, że wciska Małemu jeść jak nie chce albo przeciąga wszystko tak długo, że dziecko w histerie wpada.

A brzuch mi ostatnio jakby bardziej dokucza. Może to przez pogodę. Nawet zastanawiałam się czy nie pójść do lekarza, ale nie wiem czy to do ginekologa czy chirurga.

Camel, a ten fotelik to taki pół leżący czy jaki? Bo mój już też się nie mieści a nie wiem jaki to kupić.

A Małżonka nie dystansuje, broń Boże, tylko się wkurzam jak coś za bardzo przestawia.
 
Ostatnia edycja:
Moja sie nie przewraca z plecow na brzuch!A konczy 5 miesiecy! :-) Bez paniki.Pozniej sie juz nie przywiazuje wagi KIEDY dziecko to zrobilo.A jak sie martwic to najlepiej od razu do lekarza :tak: Najwyzej wyjdzie,ze panike sieje.Ale przynajmniej nie osiwieje.W koncu stresss jest najwieksza plaga naszych czasow :tak: I powoduje najwiecej chorob! Mnie moje szczescie po prostu denerwuje,ze wrecz nie odczuwa takiej potrzeby ;-)

Ale ze jak z karmieniem?I mezowym tez nie dajecie?Kurcze to ja jakas naprawde pokopana jestem.Cyc to cyc-nie ma przebacz i karmi matka.Ale kaszke to juz mojemu oslupialemu zapodalam stwierdzajac:a ja pobawie sie z Mloda! Mina ":eek:" byla bezcenna...A z obiadkami to tym bardziej ja moge zostawiac.Planuje ja oddac do przedszkola jak bedzie miala roczek(troche wiecej bo od wrzesnia) a od grudnia na czesc etatu do pracy-kiedys musi sie zaczac przyzwyczajac ze stanowie odrebny organizm. :-)

Camel ja przesadzam na ten fotelik dopiero jak Malizna bedzie pewnie siedziec.Jak dla mnie pozycja jest zbyt siedzaca.Kupilam za to wielki fotelik 0+ i tam ma jeszcze sporo miejsca.Na razie w tym do 18 jezdzi Mloda.Bo ona taka malenka jest... ;-)A na plecy gimnastyka.Tu sa zajecia dla Mlodych Mam ale wez sie babo zbierz i dojedz.Jeszcze ta pogoda...A tu do pociagu dojsc z wozkiem....wrrr...to ja pocwicze w domu i z Malizna podczas zajec na basenie ;-)

Na brzuchu tez mam jeszcze naddatek skorny....mimo braku cc...Ale trza myslec optymistycznie:tej skory jest wiecej bo nie spodziewala sie,ze tak szybko schudne ;-):-D
 
reklama
Mdła - cyc to cyc, butelką też jakoś mu nie wychodzi, poza tym jak mogę to karmię piersią, po co butla, no chyba, że gdzieś wyjdę może w końcu. A kaszka albo warzywka to proszę bardzo. Nawet mu to lepiej wychodzi niż mi. Teściowej nie daję Małego karmić, bo ona tylko nóżkami przebiera, żeby coś po swojemu mu do diety wprowadzić więc kategorycznie zabroniłam i już. Inaczej zapasą mi dziecko.
 
Do góry