reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Wczoraj mialam dzien wiszenia na cycku.Teraz 40min spi!Hurra!I nie wiem czy sie rwac do sprzatania,pasc na wyro na pysk,isc sie kapac? Hmmm...
Ja watpie zeby sie dalo oszukiwac.Ona wyraznie na mnie krzyczy jak ja tym smoczkiem probuje udobruchac :-D Efekt odruchu wymiotnego tez nam sie zdarzyl.Zaowocowal natychmiastowa kapiela dla mnie :-D

Ruszam zadek i ide sprzatac.Bo wystarczy jeden dzien w tym dziecko-zwierzowymdomu przesiedziany z przylepa na kanapie i armagiedon sie prawdziwy robi...:dry:
 
reklama
Ja mam non stop futro wszędzie. Czasem sobie myślę, że psica i kot na złość mi gubią, bo odkurzę, psica się przemieści i mieszkanie do sprzątania...
A Ptysia też na mnie krzyczy za smoczek, i jak ma pieluszkę do zmiany też. No i cyca woła też.
 
Futry tez gubia wlosie.Ale najgorsze za nami.Glownie na dywanie walaja sie wiorki drewna.Wole jednak przyniesc jej badyla bo szafka na buty trzyma sie w kupie juz tylko na slowo honoru.No i glowny problem:milosc psowatej do papieru toaletowego.Jezeli choc odrobineczka zwisa od razu podskakuje(!) az zlapie zebami,nastepnie rozciaga przez pol mieszkania i drze na strzepy...:tak: Musialybyscie zobaczyc mieszkanie jak wrocilismy ze szpitala...Naprawde czulam sie jak w niebie bo podlogepokrywala delikatna biala chmurka...:-D

No nic.Zamowilam tego MAM ale na 0-2 miesiaca.Mze jak bedzie mniejszy to odruchu wymiotnego nie bedzie.Jak jej nie przypasuje-koniec z tym!:tak:
Dzieeeki dziewczyny!Napisalam,ze Was tu brakuje bardzo i sie nawet cos-niecos ruszylo_Oczywiscie rekordow nie pobijemy ale zawsze milo Was tu "spotkac" :-D
 
Normalnie w ostatnich dniach jestescie moja skarbnica wiedzy :) Mam kolejne pytanka :) 1. Kiedy wybrac sie do ortopedy w sprawie bioderek?? nie wiem czy juz teraz cZy w 3 miesiacu?? 2. Karmiace mamy jecie arbuzy ???

Nie wiem jak mogłam na końcu ciazy narzekac na bezsennosc ;) młody niby daje sie wyspac ale normalnie nieprzytomna chodze:baffled: do tego mam wrazenie ze od kiedy w dzien jest bardziej towarzyski i mniej spi to ja jestem kompletnie niezorganizowana i nieogarniam wielu rzeczy :baffled:
 
Własnie nasz pediatra powiedział, że na jego oko też wszystko ok ale mogę sobie jechac i sprawdzic dla pewności i teraz jestem w kropce... z jednej strony do niego mam zaufanie z drugiej jak mowi ze można sprawdzic... ale znowu nie chce sie wpakowac w sytuacje kiedy jeden mowi, ze dobrze drugi powie, ze zle...
 
dzień dobry - ja jakoś jak wszystko ogarnę, to już dobrze po południu jest :-p:confused: ale dajemy na razie radę ze wszystkim :happy: nawet się wysypiam, bo moje cudowne dziecko od 4 dni śpi od 23 do 5 :happy2:

no fakt, że na majówkach zastój się lekki zrobił - zwykle jak o tej porze siadałam poczytać, to czasem i godzinę nadrabiałam, a teraz ledwo jedna czasem dwie stronki :tak: zajęte mamuśki ;-)

o do smoczka, to moja jeszcze nie dostała, bo nie było potrzeby, ale mam w zapasie gdyby było trzeba Nuk i Lovi te najmniejsze, bo jednak buziak jest mały

Pola - arbuzy jak najbardziej wcinam, nawet zjadłam trochę czereśni
ja jak coś jem "nowego" to pierwszego dnia próbuję niedużą ilość, a jak nie ma żadnych sensacji, to potem jem więcej
na razie nie było z niczym kłopotów, a jadłam już gołąbki i zupę cebulową i różne rzeczy z czosnkiem:happy:


a coś wam ciekawego napiszę w związku z tym laktatorem lovi - spotkałam wczoraj na spacerku znajomą, która od dwóch tygodni jest mamą 2 miesięcznej dziewczynki - udało się adoptować takie maleństwo i ona ją karmi :szok::happy: właśnie dzięki temu laktatorowi :szok: - to dopiero jest sukces :happy:powiedziała mi, że lekarz jej taki pomysł podsuną i dzień po dniu stymulowała mleczarnię i proszę :happy:
też zachwalała bardzo ten sprzęcior i chyba się na niego skuszę :-p bo w nocy muszę 2 razy wstawać na ściąganie, a ręcznym zajmuje mi to godzinę i szkoda mi trochę snu


A. dziś odstawia Lilę do dziadków nad morze, bo tam przynajmniej jest pogoda
no i nieco odsapnę do permanentnego hałasowania :-pbo przez tą kiepską aurę za dużo siedzimy w domu



co do bioderek - my jesteśmy już po, ze względu na ten mój nietypowy poród - kazali w szpitalu zrobić wcześniej
a tak normalnie to 4-6 tydzień
i jeśli chodzi o to badanie, to ja bym zrobiła to badanie, pomimo opinii pediatry, że wygląda dobrze

bardzo często wadę widać dopiero na usg - i proponuję poszukać dobrego ortopedę, bo np synek mojej siostry miał stwierdzoną uszkodzoną torebkę stawu biodrowego dopiero po rtg, jak miał 2 latka, bo byle jak zrobili usg
a rehabilitacja jest bardzo trudna
ja może jestem nieco przewrażliwiona w tej kwestii, ale wychodzę z założenia, że w przypadku dzieci lepiej chuchać na zimne
 
Ostatnia edycja:
ullana tak myślę, że się wybiorę sprawdzić nie zaszkodzi :)
Ja właśnie mam lovi elektryczny i ręczny takie 2 w 1 kupiłam i ręcznego użyłam raz przez 5 minut :D elektryczny swą prędkością przebija wszystko :) i też słyszałam, że kobieta nawet nie rodząc dziecka jest w stanie pobudzić laktacje i wiekszosc siedzi w głowie... :) fajnie, że znajomrj się udało :)

Właśnie siadam do arbuzika :] zobaczymy co będzie :)
 
reklama
czesc
wlasnie karmilam w lozku w sypialni mala, za moimi plecami polozyl sie syn i zasnal... pewnie juz na noc i jutro maks do 5 spanie...

ja smoka nie daje i nie bede chyba ze zacznie mi palca ssac to wtedy, w innym wypadku nie

co do bioderek ja tez polecam zrobienie, nam w szpitalu po porodzie robili ze wzgledu na polozenie malej i bylo wszystko ok, teraz po 4 tygodniach nasz.ekarz zrobil i prawe wyszlo gorzej niz lewe, szeroko pieluchjemy i 28 kontrol, mam nadzieje ze nedzie dobrze

Mdla- moja Sophijka tez z jednego cyca i tez mam wrazenie ze nie dopija alerosnie juzniezly z niej pulpet wiec sie nie przejmuje, daje raz jedna za 2-3godzin druga, w porywach dwie jak ma gloda

a moja mala ma na jezyczku bialy nalot- soor sie to u mnie nazywa czyli jakis grzyb chyba po polsku, mam na to masc mam smarowac 3 razy dziennie ale ciezko to idzie takiemu dzieku posmarowac jezyczek, na dodatek co posmaruje to ona mi zwroci cos nie podchodzi jej ta masc, jak jutro bedzie tak samo to chyba kaude ja zmienic, mialyscie tez problemy z tym u waszych pociech? jak nakladalyscie masc?

ALG- jak po szczepieniu?
 
Do góry