reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maj 2013 :):)

Aisha może to chwilowy zastój? Mi mój lekarz tak do 27 tygodnia zawsze powtarzał , że dziecko mniejsze o tydzień niż powinno. Ja sie tym nigdy nie przejmowałam, bo tłumaczyłam sobie to tym, iż oboje jesteśmy chudzielce. Teraz nagle mój mały jest taki jak byc powinien. W każdym razie, narazie się nie zamartwiaj, wszystko jeszcze może ulec zmianie.

Kartagina, współczuje Ci tej sytuacji z tatą, ale zauważyłam taką prawidłowość, rodzice w pewnym wieku tak mają... moi też zaczęli załatwiać swoje konflikty przy mnie, a mnie stawiają w głupiej sytuacji. Czasem mnie to śmieszy, bo się zachowują jak dzieci, ale czasem mam tego dość, zwłaszcza teraz.

Aniaczek jak przeczytałam o działalności kulinarnej Twojego męża, to jestem pod wielkim wrażeniem i od razu nie powstrzymałam się od uwagi w stosunku do mojego K. o tym, że ma dwie lewe ręce w kuchni:-p Pozdrów ode mnie męża :-)

Ja pieluchy tetrowe wyprałam i wyprasowałam, też wydaje mi się, że należy zmyć tą chemię. A co do czkawki....to mój ma ją bardzo często i odczuwam ją od pachwin do pępka, wydaje mi się, że rzuca nim całym. Czkawkę ma 4, 5 razy dziennie.

A zakupy moje baaardzo udane ! Kupiłam sobie spodnie ( haha, mierzyłam do tyłeczka, nie zapięłam do końca, ale będą ok jak urodzę ), bluzkę w kolorze miętowym na wiosnę/lato, bluzę ( wygodnisią w super ostrym kolorze ) i trampeczki miętowe z ekoskóry :-D ależ się wybawiłam
 
reklama
Pytanie za sto punktów - czy przed pierwszym użyciem należy uprać pieluchy tetrowe i flanelowe? Pytam o pieluchy traktowane jak przytulanki, czy ogólne "ściereczki" do wycierania itp. itd.

Ja piorę i wyprasuję. Maluszki wszystko do buzi biorą, a gdzie leżały te pieluszki nie wiem, więc wolę nie ryzykować.

Kartagina współczuję. Na długo twój tato przyjechał?

Aisha głowa do góry. Waga wg usg jest szacunkowa, a aparatura może się mylić. Zresztą stosujesz dietę cukrzycową i to na pewno też ma wpływ. Dzieciaczki rodzą się z różną wagą. Jedne mają 2600, a inne nawet 5000, czyli 2x tyle. I wszystkie zdrowe.
 
podczytuje ale pisac mi sie nie chce...

Zapo mam to samo,chodze i warcze na wszystko i wszystkich....
Citrus moja mala.tez.szaleje z czkawka,po pare razy dziennie,az moj sie przejal czy to normalne
wikki ja czkawke ,,czuje,, na wysokosci pepka.Ale nie wiem jak mala jest polozona bo kreci sie jeszcze nieziemsko..ost na usg glowa w dol po czym po godzinie na ktg glowa w gore...

ide wszamac jakies ciacho...moze mi sie humor poprawi..

aisha glowa do gory!!mala nadrobimy.U mnie byly dwa tygodnie do tylu i mala nadrobila.A ile wazy?
 
Ostatnia edycja:
marciosz super zakupy! :)
aisha - 3mam kciuki za Twojego maluszka, dziewczyny dobrze mówią, tydzień to nie tak dużo - a czasu trochę zostało więc ma spokojnie szansę nadrobić:))))
kartagina - nie zazdroszę rodzicowych atrakcji, domyślam się że niełatwo zwracać im uwagę skoro są do pomocy.... mam nadzieję że się Twój tato opamięta!
aniaczek - zdolniach z tego Twojego męża!
sembo - uważaj na siebie! nie forsuj za bardzo! Aż strach pomyśleć o tym co będziesz robić z nadmiarem energii jak już pójdziesz na to zwolnienie lada dzień!

a my dziś śniadanie jedliśmy w południe (twarożek z warzywami:), przed chwilą wrąbaliśmy po misce sałatki owocowej (truskawki, banany, jabłka, pomarańcza, kiwi, winogron), tak więc obiad będzie dziś na kolację:p

pogoda senna na maxa, szaro - buro, brrr....
 
Dziękuję Wam, zobaczymy jaka będzie sytuacja tego 18 marca. W ogole zauwazylam, ze jak chce polezec dluzej na lewym boku to tak mnie boli miednica ze nie dam rady i musze sie przekrecic, poza tym od jakiegos czasu wiecej sie ruszam i wiecej jestem na nogach- myslicie, ze to moze miec zly wplyw jakis??
 
aisha niby zaleca sie bardziej spoczynkowy tryb zycia,zeby dziecko nabralo wagi.Ale troche wiecej ruchu to nie zbrodnia.No a ile wazy mala?
 
Marciosz mój m. to nie tak, że codziennie mi gotuje, ale jak go naleci to a i owszem porządzi w kuchni:) co bardzo lubię, bo na prawdę mu wychodzi. Fajnie, że zakupy Ci się udały, ja na razie się wstrzymuję, bo jestem bardzo ciekawa mojej figury po porodzie, czy uda mi się wrócić do 50kg, chociaż troszkę biutu by mi mogło zostać.


Aisha
mój w 20 tygodniu był o tydzień za mały, a już niecały miesiąc póżniej był nawet o tydzień starszy niż wskazuje wiek, więc głowa do góry.
 
ja pierwszy raz dziś usłyszałam że 10 marca to dzień mężczyzny!:szok:

ja swojemu zawsze życzę na dzień chłopaka tak zwany.... we wrześniu
 
reklama
ja upiekłam ciasto dziś, musi mu wystarczyć ;))
Aisha wiem że pewnie umierasz z niepokoju ale pomyśl że na tym etapie jeszcze wszystko może się wyrównać. Zresztą tydzień to jest różnica do nadrobienia, a na razie dbaj o was jak najlepiej umiesz, dogadzaj sobie fizycznie i psychicznie i zrelaksuj się ile umiesz, to najlepiej pomoże maliźnie. Trzymam kciuki mocno zaciśnięte :*
 
Do góry