reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Kartagina, moim zdaniem, jeśli ktoś burzy Twój spokój w Twoim własnym domu, w momencie gdy nie wolno Ci się denerwować, masz pełne prawo go wyprosić. Nawet, jeśli to Twój ojciec. Albo po prostu warto powiedzieć, że nie życzysz sobie takiego zachowywania się pod Twoim dachem.
Chociaż chyba łatwiej powiedzieć, niż zrobić... :sorry2: :dry:
 
reklama
Hej Wam, dlugo mnie nie bylo, troche klopotow mamy. Citrus no ja tez sie nad tym zastanawialam, nie wiem jeszcze jak zrobie, zobacze. Pewnie kilka pieluch wypiore i kocyk.

A teraz o mnie i dzidzi. otoz poszlam na usg 4 marca do swojej dr prowadzacej, okazuje sie ze mala jest chuda, za malo wazy, jest o tydzien do tyłu. Potem robilam usg na nfz takie z opisem w szpitalu i tez potwierdzilo sie ze jest za mala, podejrzenie hipotrofii asymetrycznej, ale to nic. Dr znalazl jakies powiekszone kanaliki nerkowe w lewej nerce
smutas.gif
moja dr mowi, ze on glupi jakis (kontaktowalam sie z nia przez tel) bo te kanaliki są 3mm powiekszone,a zleca sie pobyt na patologii ciazy i zaczyna martwic jak jest powyzej 8mm. jednak trzeba to teraz czesciej monitorowac i kolejna wizyta 18 marca i zobaczymy czy ten czas sie wydluza, tego "zacofania" i te nereczki sie sprawdzi. Stresu sie najadlam, kazali liczyc ruchy itp. Mała na szczęscie szaleje i kopie bardzo bardzo czesto, co mnie troche uspokaja, ale mimo wszystko sie martwie. Teraz czekam do tego 18 marca i zobaczymy. Dam Wam na pewno znac.
 
Aisha, zastosuj metodę, którą lekarz zalecił Noelle! Dużo leżenia na lewym boku (są lepsze przepływy!) i porządne ilości jedzenia oraz witamin, żeby do Malutkiej docierało jak najwięcej :tak: A przede wszystkim zrób co w Twojej mocy, żeby się nie stresować, bo to absolutnie nie pomaga. Trzymam mocno kciuki i wiem, co czujesz, sama przez dwa tygodnie żyłam w przerażeniu, że mój synowaty jest za mały, a okazało się to być po prostu błędnym pomiarem.
 
Ostatnia edycja:
Citrus to nie jest zalezne od jedzenia. Na boku leze duzo, ale poleze jeszcze wiecej. Dr mowi, ze to przed cukrzyce i nadcisnienie. Za duzo tez nie moge zjesc bo cukry skacza, ale juz 3 lekarzy powiedzialo mi, ze to ze jest chuda to nie przez moja utrate wagi, bo dieta jest super zdrowa i nie chodze glodna itd. Dzięki za radę.
 
Aisha tydzień to nie jest dużo także głowa do góry, jeszcze podrośnie. Mi lekarz zalecił pić medargin jest calkiem bezpieczny w ciąży i poprawia przepływy ( moja jest o 3 tygodnie za mała ) także może spytaj na wizycie o ten lek. Przede wszystkim dużo odpoczywaj i myśl pozytywnie a bedzie dobrze.
 
A, chyba że tak... Nie wiedziałam, przepraszam. Zapomniałam też, że masz cukrzycową dietę. Tak tylko zasugerowałam, w końcu od tego, w jaki sposób się odżywiamy, dużo zależy. Pozostaje mi trzymać kciuki, że następnym razem okaże się, że Twoja córeczka nadrobiła z nawiązką :tak:

PS. Dziewczyny biorące Fenoterol!

Lekarz powiedział mi ostatnio, że on ma trochę wpływu na przepływy i może przez to trochę "dodać ciałka" dziecku.
 
moją Sis też tak straszyli że dziecko takie małe,że coś jest nie tak...a urodziło się ponad 3 kg i zdrowe,ma już 5 lat i wcale nie choruje,a bystrością przebija wszystkie równolatki!!!
 
reklama
Aisha... przy nadcisnieniu ciążowym moze sie zdarzyć hipotrofia u dziecka... trzeba to mocno kontrolowac... patrz na cisnienie czy za mocno ine skacze... moja Aska przestała tyc w 34tyg ciąży i urodziła sie w 39t6d z wagą 2800 a w 34tyg niby wazyła 2600.
W razie czego jesli mała nie bedzie wam rosnąć prawidłowo to tez rozważą wczesniejsze zakonczenie ciąży. trzymam kciuki za 18 marca i jakby co to popros o skierowanie do szpitala co by was pooberwowali...

U nas Asia przestała zwracac ale jeszcze brzydka kupa jest. zjadła juz chlebek suchy i chrupki kukuryudz... dostanie tez miesko z rosołku gotowane i zobaczymy co bedzie dalej
 
Do góry